Kurs DSS oszalał, wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego

Omawiane walory:

W drugiej połowie środowej sesji do gry wrócił DSS, który stał się najgorętszym papierem, zaliczając podwójne widły. Rynek wpadł w euforię na wieść o złożeniu przez syndyka wniosku o umorzenie postępowania upadłościowego, choć nie oznacza to uratowania spółki.

Wyjaśniła się zagadka nagłego popołudniowego wzrostu Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS). Niespełna kwadrans przed godziną 15 pojawił się komunikat, że 9 maja syndyk masy upadłości spółki złożył w sądzie wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego budowlanej spółki. Kurs DSS jeszcze przed tą informacją wyraźnie rósł – kilka razy wisiał też na widłach. Jednak po ukazaniu się komunikatu dostał jeszcze większego przyśpieszenia, uspokajając się powyżej 20 proc. od wtorkowego zamknięcia.

Z komunikatu nie wynika, że syndyk zwrócił się o umorzenie postępowania upadłościowego z powodu braku środków na pokrycie kosztów tego postępowania. Można domniemywać, że wierzyciele nie wpłacili w terminie zaliczek, bo tak mówi powoływany Art. 361 ust. 2 prawa upadłościowego. Nie jest to jednak wprost napisane. StockWatch.pl ma nadzieję, że kontrowersyjna spółka przekaże na rynek konkretne informacje. Przypuszczenia o braku majątku podała już po opublikowaniu niniejszego tekstu strona internetowa Parkietu.

17 kwietnia sąd ogłosił upadłość Dolnośląskich Surowców Skalnych, która obejmuje likwidację majątku. Po kilku dniach budowlana spółka złożyła zażalenie na decyzję sądu. Zarząd liczył wówczas, że upadłość likwidacyjna zostanie zamieniona na układową, a werdykt w tej sprawie zapadnie w ciągu miesiąca. >> Zobacz komunikat tutaj.

Wcześniej na początku kwietnia spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Wówczas wśród bezpośrednich powodów niewypłacalności podano zaangażowanie w projekty drogowe, a w szczególności budowę autostrady A2. DSS zamierza się restrukturyzować. Niedawno akcjonariusze spółki uchwalili emisję ratunkową po 1 zł i dokonali zmian we władzach. Dzięki nowej emisji do spółki trafi 38 mln zł gotówki. Nowe środki na pewno się przydadzą, bo na 31 grudnia 2011 r. krótkoterminowe zadłużenie kredytowe na poziomie skonsolidowanym przekraczało 290 mln zł.

>> O sytuacji w DSS informujemy na bieżąco >> Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR