LUG otworzył fabrykę opraw oświetleniowych w Argentynie

Omawiane walory:

LUG oficjalnie otworzył fabrykę w prowincji Misiones w Argentynie i uruchomił produkcję. W pierwszej zagranicznej fabryce spółki produkowane będą najnowszej generacji oprawy oświetleniowe LED, przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskich, infrastruktury drogowej, szkół, budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych.

Fot. fb/LUG Light Factory

– Po wielu miesiącach prac zakończyliśmy budowę zakładu i montaż linii produkcyjnych. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia produkcji i realizacji kolejnej części umowy podpisanej z władzami prowincji Misiones oraz innych zamówień z tamtejszego rynku – powiedział prezes LUG Ryszard Wtorkowski.

Fabryka została wybudowana w parku przemysłowym w Posadas, gdzie na powierzchni 1.600 m2 zlokalizowano linię do produkcji komponentów LED, halę produkcyjną opraw oświetleniowych oraz przestrzeń administracyjną. Działka, na której powstał nowy zakład produkcyjno-montażowy LUG, zajmuje powierzchnię 7.885 m2. Dodatkowo projekt budynku daje możliwość prostej, modułowej rozbudowy fabryki. W ramach podpisanej w 2017 roku umowy z rządem prowincji Misiones przewidziano rozbudowę fabryki na przyległych działkach, rezerwując na ten cel na okres czterech lat tereny inwestycyjne o powierzchni 8.170 m2. Wstępnie zatrudniona kilkunastoosobowa załoga docelowo zwiększy się do ponad 50 pracowników. W ramach projektu przeszkolono argentyńskich inżynierów w Polsce, a polski zespół specjalistów przeprowadził niezbędne szkolenia na miejscu w Argentynie. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom LUG

– Pierwsza zagraniczna fabryka spółki LUG będzie wytwarzać nowoczesne oprawy przeznaczone do oświetlania przestrzeni miejskich […]. Produkty, które będę powstawały w argentyńskim parku przemysłowym Parque Industrial S.A.P.E.M. w Posadas, są skierowane do dwóch grup odbiorców. Pierwsza grupa to administracja lokalna, dla której ważne jest oświetlenie miejskie: uliczne, parkowe czy parkingowe. Ten rodzaj oświetlenia będzie produkowany w Argentynie jako pierwszy, dzięki czemu mieszkańcy będą beneficjentami korzyści płynących z wymiany przestarzałego oświetlenia na nowoczesne rozwiązania LED, które zamknięte są w formie opraw typu Urbino, Urbano, Urbini czy najnowsza Avenida – czytamy.

Drugi obszar to oświetlenie budynków użyteczności publicznej, takich jak szkoły, szpitale i biura, czyli wszystko to, co podlega bezpośrednio pod zarząd prowincji. Ten segment opraw zostanie wprowadzony do produkcji w drugim etapie.

– Budowa fabryki w Argentynie jest częścią umowy z rządem prowincji Misiones i pomimo faktu, iż prace inwestycyjne trwały dłużej niż pierwotnie zakładano, firma realizowała kontrakt zgodnie z harmonogramem. Pierwsze partie opraw powstały w zielonogórskich zakładach produkcyjnych LUG i były wysłane do Argentyny. Kolejne oprawy będą już produkowane w Ameryce Łacińskiej. W ramach współpracy z urzędami miast z prowincji LUG szacuje, że tylko w prowincji Misiones w ciągu najbliższych lat wymieni 50.000 lamp ulicznych, co pozwoli włodarzom wygenerować oszczędności energii sięgające nawet 70 proc. obecnego zużycia. Fabryka w Argentynie jest dla LUG strategicznym centrum ekspansji w regionie Ameryki Południowej – podsumowano.

LUG to jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. LUG od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lug, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR