StockWatch.pl

SEG nagrodziło 4 najlepsze spółki w konkursie Złota Strona Emitenta XII

Omawiane walory: , , ,

5 czerwca br. podczas XI Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom XII edycji konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzone spółki to LUG, Agora, mBank oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Laureaci Konkursu Złota Strona Emitenta XII (Fot. SEG)

– Laureatom serdecznie gratulujemy, gdyż poziom reprezentowany przez spółki w 12. edycji Konkursu był naprawdę wysoki. Świat Internetu ciągle się zmienia, przez co stawia coraz to nowe wyzwania, ale także daje coraz to nowe możliwości zarówno w zakresie budowania serwisów IR, jak i komunikacji z inwestorami. Patrząc na zwycięzców można z całą pewnością powiedzieć, że oni te wyzwania podejmują, co więcej są w stanie tym wyzwaniom podołać – powiedział Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Laureatami konkursu Złota Strona Emitenta XII zostali:

Klasyfikacja „Najlepszy serwis IR”

 • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): LUG
 • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora
 • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): Powszechny Zakład Ubezpieczeń

Klasyfikacja „Lider komunikacji online”

 • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): LUG
 • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora
 • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): mBank

Celem Konkursu Złota Strona Emitenta jest promocja nowych trendów komunikacji korporacyjnej on-line. Od września 2018 roku strony internetowe 166 spółek giełdowych były oceniane w ramach I etapu konkursu pod kątem kilkudziesięciu kryteriów z obszarów takich, jak: komunikacja z inwestorem, zawartość informacyjna strony, czy użyteczność serwisu. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 39 witryn w klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” oraz 36 spółek w klasyfikacji „Lider komunikacji online”.

Drugi etap polegał na wyłonieniu po 3 nominatów w obu klasyfikacjach dla każdej kategorii, a w przypadku 3 kategorii do finału przeszły 4 spółki. Dokonało tego jury konkursowe złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach, jak: grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia, czy relacje inwestorskie. Każdy członek jury oceniał stronę w obrębie swojej specjalności w skali od 0 do 10 punktów. Laureatów Konkursu na etapie III wybrała Kapituła, w której zasiadali przedstawiciele instytucji rynku kapitałowego.

Partnerem Konkursu Złota Strona Emitentów XII był netPR.pl egulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta XII są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, lug, mBank, PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

 • Czwarty bank wypowiedział kredyt Onico

  Banki jeden po drugim odwracają się od jednego z największych w Polsce importerów paliw. W środę z żądaniem natychmiastowej spłaty kredytu w wysokości 3 mln zł wystąpił MBANK

 • Odliczanie do decyzji FED, w grze ZE PAK i CD Projekt

  W środę w centrum uwagi są spółki publikujące wyniki finansowe oraz ZE PAK, który stał się celem wezwania. W szerszej perspektywie pierwszoplanowym wydarzeniem jest wynik posiedzenia Fed.

 • Na NewConnect polała się krew. Millennium odbija po wynikach, a reszta czeka na Fed

  W oczekiwaniu na środowe posiedzenie Fed i przy pustym kalendarzu, inwestorzy z ulicy Książęcej skoncentrowali się na wynikach kwartalnych i innych spółkowych tematach. W centrum uwagi znalazł się m.in. Bank Millennium, a także notowane na NewConnect spółki Onico i LUG.

 • 8 najhojniejszych dywidend z sierpniowego kalendarium

  Sierpień to ostatni moment na dywidendowe żniwa. W drugiej połowie wakacji średnio raz dziennie w jednej ze spółek z dużego lub małego parkietu będzie przypadał dzień ustalenia prawa do zysku. Do wyboru są 24 dywidendy, z czego w ośmiu wypadkach stopa przekracza próg 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com