SEG nagrodziło 4 najlepsze spółki w konkursie Złota Strona Emitenta XII

Omawiane walory: , , ,

5 czerwca br. podczas XI Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom XII edycji konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzone spółki to LUG, Agora, mBank oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Laureaci Konkursu Złota Strona Emitenta XII (Fot. SEG)

– Laureatom serdecznie gratulujemy, gdyż poziom reprezentowany przez spółki w 12. edycji Konkursu był naprawdę wysoki. Świat Internetu ciągle się zmienia, przez co stawia coraz to nowe wyzwania, ale także daje coraz to nowe możliwości zarówno w zakresie budowania serwisów IR, jak i komunikacji z inwestorami. Patrząc na zwycięzców można z całą pewnością powiedzieć, że oni te wyzwania podejmują, co więcej są w stanie tym wyzwaniom podołać – powiedział Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Laureatami konkursu Złota Strona Emitenta XII zostali:

Klasyfikacja „Najlepszy serwis IR”

 • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): LUG
 • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora
 • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): Powszechny Zakład Ubezpieczeń

Klasyfikacja „Lider komunikacji online”

 • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): LUG
 • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora
 • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): mBank

Celem Konkursu Złota Strona Emitenta jest promocja nowych trendów komunikacji korporacyjnej on-line. Od września 2018 roku strony internetowe 166 spółek giełdowych były oceniane w ramach I etapu konkursu pod kątem kilkudziesięciu kryteriów z obszarów takich, jak: komunikacja z inwestorem, zawartość informacyjna strony, czy użyteczność serwisu. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 39 witryn w klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” oraz 36 spółek w klasyfikacji „Lider komunikacji online”.

Drugi etap polegał na wyłonieniu po 3 nominatów w obu klasyfikacjach dla każdej kategorii, a w przypadku 3 kategorii do finału przeszły 4 spółki. Dokonało tego jury konkursowe złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach, jak: grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia, czy relacje inwestorskie. Każdy członek jury oceniał stronę w obrębie swojej specjalności w skali od 0 do 10 punktów. Laureatów Konkursu na etapie III wybrała Kapituła, w której zasiadali przedstawiciele instytucji rynku kapitałowego.

Partnerem Konkursu Złota Strona Emitentów XII był netPR.pl egulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta XII są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, lug, mBank, PZU, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CD Projekt największą spółką na warszawskiej giełdzie

  Koronabessa przyniosła historyczne przetasowania wśród największych spółek na GPW. Tym razem zmiana nastąpiła w fotelu lidera. Po wielu miesiącach absolutnej dominacji, PKO BP spadł na drugie miejsce. Palmę pierwszeństwa po największym polskim banku przejął producent gier wideo.

 • mBank oczekuje spadku PKB o 4,2 proc. w 2020 roku

  Ekonomiści MBANKu zrewidowali prognozy wzrostu gospodarczego i oczekują spadku PKB o 4,2 proc. r/r w 2020 roku, zaś w przyszłym roku - wzrostu o 3,5 proc. r/r.

 • GPW próbuje się bronić przed dużymi spadkami, w grze Lotos i PZU

  Giełda w Warszawie, pomimo spadków indeksów WIG20 i WIG, spisuje się dziś dużo lepiej niż większość giełd europejskich. Niestety, pogarszające się nastroje na rynkach nie pozwalają na optymizm w drugiej połowie notowań. Na tym tle jedną z mocniej wyróżniających się spółek jest Lotos, którego akcje mocno drożeją.

 • mBank zmienił rekomendację na niewypłacanie dywidendy za 2019 rok

  Zarząd MBANKu zdecydował o zmianie uchwały z 28 lutego br. zmienionej 10 marca w sprawie podziału zysku za rok 2019 r. i zaproponuje akcjonariuszom zysk netto w kwocie blisko 981 mln zł pozostawić się niepodzielonym. Wcześniejsza rekomendacja zakładała wypłatę dywidendy wysokości 48,7 mln zł, tj. 1,15 zł na akcję.

 • KNF bije w giełdowe banki, w grze PKO BP i PZU

  Indeks WIG20 zaczął dzień od spadków, ale szybko odrobił straty. Pomogły banki, które odpowiadały za przecenę na otwarciu. Niestety, to może być tylko łabędzi śpiew inwestorów, bo katalog czyhających dziś ryzyk jest naprawdę obszerny.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR