Mabion podpisał umowę z Vaxine Pty Ltd. dot. badań nad szczepionką na COVID-19

Omawiane walory:

Mabion podpisał umowę z Vaxine Pty Ltd. regulującą przekazywanie materiałów biologicznych w celu prowadzenia badań eksploracyjnych w laboratoriach spółki nad antygenem szczepionkowym SARS-CoV-2.

mabion,VaxinePty,badania,szczepionka,COVID19

(Fot. mat. prasowe)

– W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 34/2020 z dnia 14 września 2020 roku w sprawie zawarcia przez Mabion porozumienia Memorandum of Understanding (MoU) z Vaxine Pty Ltd. dotyczącego współpracy w zakresie produktu Covax-19 potencjalnej szczepionki na chorobę Covid-19, zarząd informuje, że strony zawarły umowę regulującą przekazywanie materiałów biologicznych z Vaxine do spółki w celu prowadzenia badań eksploracyjnych w laboratoriach spółki nad antygenem szczepionkowym SARS-CoV-2 – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jednocześnie strony porozumienia przedłużyły termin wygaśnięcia MoU do 30 listopada 2020 roku, w celu sfinalizowania umów dotyczących rozwoju procesu w skali komercyjnej, produkcji i komercjalizacji produktu Covax-19.

Obecnie firmy koncentrują się na zapewnieniu finansowania projektu ze środków instytucji rządowych poszczególnych krajów lub środków unijnych.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Mabion, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR