Magellan czeka z Catalystem na korzystniejsze rozliczanie wykupu

Omawiane walory:

Przedstawiciele spółki Magellan podczas konferencji podsumowującej wyniki za trzeci kwartał zapowiedzieli, że w przyszłości ich obligacje pojawią się na Catalyst. Zarząd spółki specjalnie dla StockWatch.pl wyjaśnił, dlaczego emisja wskazali przyczyny dlaczego debiut musi poczekać.

Magellan to wiodącą spółka dostarczająca finansowanie dla służby zdrowia. Sama finansuje się z kredytów i emisji obligacji. Jednak inwestorów, którzy mogliby objąć obligacje póki co szuka wśród klientów bankowości prywatnej, a nie na Catalyst. Oto dlaczego.

– Jesteśmy zainteresowani emisją obligacji na Catalyst, jednak na tym rynku występują dwa kluczowe z naszej strony problemy. Chodzi o sposób rolowania obligacji. Emitent musi fizycznie przelać środki na konta inwestorów, po czym otrzymuje środki od inwestorów, którzy objęli kolejną serię obligacji. Wymaga to przy rolowaniu fizycznego wyjęcia gotówki z biznesu. Ponadto w naszej opinii rynek Catalyst ciągle jest słabo rozreklamowany wśród inwestorów indywidualnych, którzy nie do końca rozumieją inwestowanie w obligacje korporacyjne. – powiedział portalowi StockWatch.pl Grzegorz Grabowicz, wiceprezes Magellan SA.

Magellan bacznie obserwuje jednak rynek i dywersyfikuje źródła finansowania.

– Na dzień dzisiejszy plasowanie naszych obligacji przez banki jest korzystniejsze i bardziej efektywne. Jednak widać pierwsze oznaki wojny depozytowej. To może spowodować, iż banki będą głównie zabiegać o pozyskiwanie depozytów, a nie będą z dużą chęcią plasować obligacji swoich klientów. Jeżeli wojna depozytowa stanie się faktem to wówczas bardzo prawdopodobny jest nasz debiut na Catalyst. – dodał prezes Magellan SA Krzysztof Kawalec.

>> Bieżące informacje na temat rynku Catalyst >> znajdziesz na dedykowanej stronie w StockWatch.pl poświęconej obligacjom

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MAGELLAN, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR