Włosi wykupią akcje Magellana po 68 zł za sztukę

Omawiane walory:

Squeeze out potrwa do końca miesiąca. Cena zaproponowana za każdy walor spółki zapewniającej finansowanie szpitalom i jednostkom samorządu terytorialnego jest taka sama jak w wezwaniu.

Główny akcjonariusz Magellana ogłosił przymusowy wykup akcji. Włoski bank chce kupić brakujące 125.625 akcji (1,9 proc. kapitału zakładowego). Squeeze out potrwa do 30 czerwca. Zaproponowana cena to 68 zł za akcję. Cena jest identyczna jak obowiązująca we wcześniejszym wezwaniu. Jednak należy pamiętać, że z uwagi na niezadowolenie akcjonariuszy Magellana była dwa razy podnoszona. Pierwotnie wynosiła 64 zł, a następnie 66,15 zł.

Prace nad poszukiwaniem nowego inwestora Magellan zapoczątkował przeglądem opcji strategicznych w 2015 roku. W jego efekcie, dziewięć lat od debiutu giełdowego, pozyskał partnera, który ma umożliwić zwiększenie skali krajowego biznesu oraz przyspieszyć wejście na nowe rynki zagraniczne. Dotychczas Magellan oprócz Polski, prowadził działalność również na Słowacji, w Czechach i Hiszpanii. Spółka będzie odpowiadała za rozwój działalności Grupy BFF w Europie Centralnej i Wschodniej.

Grupa BFF to niezależny włoski bank, specjalizujący się w obszarze zarządzania wierzytelnościami i faktoringu należności na rynku opieki medycznej i sektora samorządowego w Europie Południowej (Włochy, Hiszpania, Portugalia). W 2015 roku zarządzała wierzytelnościami o łącznej wartości 6.286 mln euro i osiągnęła zysk brutto w wysokości 96,3 mln euro. Ubiegłoroczny poziom portfela aktywów finansowych Magellana wzrósł o 14 proc. do 1,7 mld zł. Zysk brutto spadł z 62,6 mln zł do 54,1 mln zł. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Magellana

wykres_magellan

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MAGELLAN, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR