Mennica będzie uśredniać inwestycję w akcje Enei

Omawiane walory: ,

Mennica Polska chce zwiększyć zaangażowanie w akcje Enei o kolejne 25 mln zł. Dotychczas spółka zainwestowała 75,65 mln zł.

enea,dywidenda,strategia

Źródło: Spółka

AKTUALIZACJA

Rada nadzorcza Mennicy Polska nie zgodziła się na zwiększenie zaangażowania w akcje Enei

>>> KOMUNIKAT

– Łączna maksymalna wartość inwestycji, z uwzględnieniem posiadanych na dzień niniejszego raportu bieżącego akcji, nie przekroczy kwoty 100 mln zł. Wskazana kwota maksymalnego zaangażowania kapitałowego spółki zostanie powiększona o prowizję domu maklerskiego. Maksymalna cena, po jakiej nabywane mogą być akcje, została ustalona w uchwale zarządu spółki – czytamy w komunikacie.

Inwestycja będzie realizowana nie dłużej niż do 30 czerwca 2020 r.

Dotychczasowe zaangażowanie w akcje Enei wynosi 75.652.900,28 zł i nie przekroczyło znaczącego progu.

– Nabycie akcji nie stanowi dla spółki inwestycji o charakterze strategicznym. Lokata w akcje będzie stanowić dla spółki alternatywną wobec innych możliwych lokat inwestycję z wykorzystaniem nadwyżki środków pieniężnych. Na dzień niniejszego raportu spółka nie przewiduje dalszego zwiększania limitu inwestycyjnego na ww. inwestycję. Spółka dopuszcza możliwość sprzedaży akcji – czytamy także.

Mennica o planach większego zaangażowania w koncern energetyczny mówiła jeszcze pod koniec 2018 r. Już wtedy spółka miała w akcjach Enei „ulokowane” nieco ponad 37 mln zł. W styczniu 2019 roku rada nadzorcza Mennicy dała zielone światło na zwiększenie ekspozycji na akcje Enei do łącznej kwoty 80 mln zł. Wówczas jedna akcja Enei kosztowała 9,90 zł. Obecnie kurs akcji jest znacznie niżej. Jeden walor kosztuje niewiele ponad 7 zł. Historyczny dołek wypadł w poniedziałek. W ciągu dnia kurs akcji zahaczył o poziom 6,83 zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Mennica Polska jest producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Enea, mennica, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR