mWIG40 w ciekawym miejscu, Kruk i Asseco Poland rosną po wynikach

Omawiane walory: , ,
Drożejące po wynikach akcje Kruka i Asseco Poland ciągną w górę mWIG40, czym pozytywnie wyróżnia się on nie tylko na tle pozostałych warszawskich indeksów i europejskich odpowiedników.
kruk, assecopol, elektroti, akcje, indeksy, komentarz,

Źródło: ATTrader.pl

W piątek indeks średnich spółek ruszył na północ, rosnąc trzeci kolejny dzień i kierując się ku szczytowi z lipca, podczas gdy pozostałe indeksy kręciły się blisko poziomów z czwartkowego zamknięcia. W południe rósł on o 0,77 proc. do 3.729 pkt. i zaledwie 24 pkt. dzieliły go od maksimum sprzed miesiąca. W efekcie mWIG40 nie tylko pozytywnie wyróżniał się na tle pozostałych warszawskich indeksów, ale i innych europejskich parkietów, które w zdecydowanej większości pozostawały w pobliżu wczorajszego zamknięcia.

mwig40

Kliknij, aby powiększyć.

Wzrosty mWIG40 to w głównej mierze zasługa dwóch spółek: Kruka i Asseco Poland, wspieranych przez wzrost akcji Budimeksu i Millennium. Akcje Kruka drożeją o 8,1 proc. do 142,50 zł, a Asseco Poland o 3,1 proc. do 73,70 zł. W obu przypadkach powodem wzrostów są wyniki finansowe. Kurs Budimeksu idzie w górę o 2 proc. do 232,50 zł, a Millennium o 1,75 proc. do 3,022 zł.

Kruk zaskoczył wynikami za II kwartał br. Spółka w tym pandemicznym kwartale wypracowała 42,8 mln zł zysku netto. To aż dziesięciokrotnie więcej niż oczekiwali analitycy. Rynkowy konsensus kształtował się bowiem na poziomie 4,2 mln zł. Był to też wynik o 38 proc. wyższy niż przed rokiem. Pozytywnie zaskoczyły też przychody, które wyniosły 257,1 mln zł i były o 14 proc. wyższe od prognoz. Były jednak też o 19 proc. niższe niż w II kwartale 2019 roku.

W przypadku Kruka istotne jest nie tylko to, jak mocnym zaskoczeniem okazały się wyniki kwartalne, jak mocno kurs akcji wystrzelił po nich w górę i jaki to ma wpływ na indeks średnich spółek, ale równie ważne są konsekwencje tej dzisiejszej zwyżki notowań. Kurs wybił się bowiem powyżej barierę podażową zlokalizowaną wokół poziomu 140 zł, co oznacza opuszczenie górą miesięcznej konsolidacji. Na gruncie analizy technicznej to wyraźna sugestia, że droga do dalszych wzrostów jest otwarta. Mając na uwadze, że akcje są w trendzie wzrostowym od marca, więc obecnie celem jest lutowe maksimum na poziomie 177 zł.

W II kwartale zysk netto Asseco Poland wzrósł o 18,7 proc. w relacji rocznej do 95,1 mln zł, co jest wynikiem zgodnym z rynkowymi oczekiwaniami i wcześniejszymi szacunkami poczynionymi przez spółkę. Zysk EBITDA wzrósł o 23 proc. rok do roku do 476,5 mln zł. Przychody natomiast były o 12,3 proc. wyższe niż przed rokiem i wyniosły 2,85 mld zł. Spółka poinformowała też, że portfel zamówień na ten rok ma wartość 10,27 mld zł i jest on o 13 proc. wyższy niż w 2019 roku. Asseco liczy na pozytywne drugie półrocze i nadal jest zainteresowane kolejnymi akwizycjami.

Wczoraj po sesji lub dziś przed sesją wyniki finansowe opublikowała większa grupa spółek. Wśród nich jest Elektrotim, której raport został dobrze przyjęty przez inwestorów. W pierwszym półroczu spółka zarobiła netto 9,2 mln zł wobec 13,43 mln zł straty netto przed rokiem, pomimo spadku przychodów o ponad 16 proc. do 102,58 mln zł. Inwestorzy nagrodzili to wzrostem kurs akcji o 6,8 proc. do 6,90 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT assecopol, elektroti, Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR