Rynek koryguje się w oczekiwaniu na impuls, w grze m.in. IDMSA i DSS

Omawiane walory: , ,

Środowa sesja przebiega w Europie pod znakiem przeceny. Zarówno główne europejskie indeksy jak i polski WGI20, dotarły do poziomów istotnych wsparć i mało prawdopodobne, że dzisiaj pokuszą się o ich przełamanie. Potencjał do decydujących ruchów ogranicza oczekiwanie na jutrzejsze decyzje Europejskiego Banku Centralnego oraz dzień wolny w USA.

W czwartek Europejski Bank Centralny podejmie decyzję o wysokości stóp procentowych. Rynki oczekują, że słabe dane makro zmuszą do podjęcia działań stymulacyjnych i cięcia stóp o 25 pb. Na mniejszą aktywność inwestorów wpłynie dzień wolny w USA z okazji Independence Day.

W takich warunkach indeksy raczej nie pokuszą się o szarżę na opory do których dotarły. Wzrosty niemieckiego DAX ogranicza marcowy dołek na 6612 pkt., a francuskiego CAC szczyty z kwietnia na 3270 pkt. Na środowej sesji wspomniane indeksy solidarnie tracą na wartości.

Podobna sytuacja jest na warszawskiej giełdzie. Od tygodnia z oporem na 2277 pkt. walczy WIG20, który po 1,5 godziny handlu traci 0,7 proc. Podobną skalę przeceny obserwujemy na indeksach małych i średnich spółek. Przewagę podaży potwierdzają również statystyki giełdowe – 86 proc. obrotów na GPW generowane jest na spadkach, a barometr nastrojów inwestorów, wskazuje na negatywną proporcję 33:67.

>> Szczegółowe statystyki obrotu na gorąco wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu. >> Dostępne są na żywo w serwisie analizy technicznej ATTrader.pl

Ponad 7 proc. na wartości traci City Interactive, po tym jak spółka poinformowała o przesunięciu na 9 października premiery swojego flagowego produktu – gry Sniper: Ghost Warrior 2. Dyrektor finansowy spółki twierdzi, że opóźnienie o 49 dni daty wejścia tytułu na rynek nie wpłynie na przychody i zyski ze sprzedaży. Inwestorzy jednak negatywnie odebrali informację. >> Szczegóły w komunikacie.

Drugi dzień z rzędu na wartości traci Dom Maklerski IDMSA. We wtorek kurs zanurkował o blisko 27 proc., a w środę dokłada do tego kolejne 16 proc. Na stronie Sky Club, jednego z największych biur podróży w Polsce, pojawił się komunikat o problemach finansowych firmy i konieczności złożenia wniosku o upadłość. Jak podaje portal Parkiet IDMSA pośrednio posiada 80 proc. udziałów w spółce. Prezes spółki dementuje jednak takie plotki.

– Negatywnie na kurs może działać ogłoszone bankructwo przez Sky Club. Jednak pragnę podkreślić, że nie posiadamy udziałów w tej spółce, choć takie sugestie pojawiały się w mediach. Owszem były takie plany, ale ostatecznie nie doszły do skutku. Jedynie finansowaliśmy biuro w formie obligacji, ale nie były to duże kwoty – komentuje dla StockWatch.pl Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.

Do przesilenia doszło również na kursie DSS. Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostem o ponad 22 proc. W weekend spółka informowała o tym, że dostała zwrot nadpłaconego podatku w wysokości 11,8 mln zł. W poniedziałek po zakończeniu sesji pojawiła się oficjalna informacja że sąd zmienił sposób prowadzenia upadłości spółki na postępowanie z możliwością zawarcia układu. Inwestorzy, którzy grali pod taką decyzję sądu przystąpili do realizacji zysków, a kurs zniżkuje w środę o ponad 8 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cityinter, dss, idmsa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Sąd zgodził się na upadłość układową DM IDMSA

  Krakowski sąd dał szansę giełdowemu brokerowi na porozumienie z wierzycielami. Propozycje układowe przewidują, że drobni inwestorzy otrzymają 100 proc. należności głównej, ale bez odsetek. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR