Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: idmsa

 • 23 lipca 2014

  Sąd zgodził się na upadłość układową DM IDMSA

  Krakowski sąd dał szansę giełdowemu brokerowi na porozumienie z wierzycielami. Propozycje układowe przewidują, że drobni inwestorzy otrzymają 100 proc. należności głównej, ale bez odsetek. 

 • 21 maja 2014

  Upadłość i 99,3 proc. straty na akcjach DM IDM SA

  Kończy się pewna epoka, której symbolem były niejasne transakcje, tajemnicze zakulisowe związki i jawne manipulacje. Giełdowy Dom Maklerski IDM SA, którego kapitalizacja w szczycie przekraczała 1,5 mld zł, wnioskuje o upadłość przy wartości rynkowej 10 mln zł.

 • 02 maja 2014

  Raport: Duże spadki zysków w zaudytowanych raportach rocznych

  Inwestorzy, którzy nie zawracają sobie głowy lekturą pełnych raportów rocznych mogą zostać zaskoczeni znacznymi zmianami w osiągniętych wynikach. StockWatch.pl znalazł 25 spółek, które zaraportowały zyski sporo odbiegające od przekazanych wcześniej danych kwartalnych.

 • 17 września 2013

  KNF zaczyna wlepiać milionowe kary niepokornym spółkom

  Dwie spółki giełdowe i jeden fundusz zapłacą łącznie ponad 4,5 mln zł kary. Po kieszeni oberwie także Solar Company, który w ubiegłym roku podpadł inwestorom. We wtorkowym komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego dała jasno do zrozumienia, że przestała patrzeć przez palce na nierzetelne spółki.

 • 09 sierpnia 2013

  Osiem ciekawych roszad w indeksach mWIG40 i sWIG80

  Bardzo popularne wśród inwestorów indywidualnych indeksy małych i średnich spółek przejdą we wrześniu lifting. Dwaj emitenci dostali nominację do mWIG40, a sześciu zasili szeregi sWIG80.

 • 06 grudnia 2012

  Giełda po wynikach: najtańsze spółki wg C/WK Grahama

  W kryzysie tęskimy do fundamentów i szukamy tanich a dobrych spółek pod mocne wzrosty. Niestety, metoda słynnego fundamentalisty Benjamina Grahama ponownie zawodzi na całej linii. Ranking najtańszych spółek wg wskaźnika jego imienia jest antywskaźnikiem, który wodzi na manowce.

 • 27 listopada 2012

  WIG bije długodystansowe rekordy, w grze KGHM, IDMSA i Hawe

  Grecja ponownie wylądowała na czterech łapach, dzięki decyzji ministrów finansów strefy euro i przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego, którzy przyznali jej kolejne miliardy pomocy finansowej. Polski rynek skorzystał rano z poprawy nastrojów i ustanowił dzisiaj nowe roczne maksima cenowe.

 • 26 września 2012

  Pogłębia się korekta, w grze Polimex i spółki spekulacyjne

  Dynamiczna przecena na giełdach w USA pokazała kierunek pozostałym rynkom światowym. Mocne spadki odnotowały parkiety w Azji, a aktualnie podobną drogą podążają europejskie indeksy. Dzieje się tak pomimo publikacji bardzo dobrych danych makro w USA.

 • wczoraj

  Akcjonariusze IDMSA nie zablokowali kontrowersyjnej emisji

  Krakowski dom maklerski ma zielone światło na emisję ponad 21 mln akcji, którymi chce zrekompensować straty wybranym akcjonariuszom. Jednocześnie sam sprzedaje własne papiery zgromadzone wcześniej w ramach buy backu. Dodatkowe środki chce pozyskać z oferty pięcioletnich obligacji podporządkowanych.

 • 05 września 2012

  Co dalej z kursami Ganta, IDMSA i Polimeksu – analiza techniczna

  Każda z tych spółek zakończyła II kwartał na dużym minusie, a to nie pomaga w odwróceniu niekorzystnych trendów na ich kursach. Ekspert od techniki widzi jednak światełko w tunelu - szansa jest, ale każda z nich musi podjąć ogromny wysiłek by dźwignąć kurs. Zobacz co musiałoby się stać w tym celu.

 • wczoraj

  IDMSA na historycznych minimach po zapowiedzi kuriozalnej emisji

  Dom Maklerski IDM SA, którego akcje spadły w ciągu niecałych 2 miesięcy o 85 proc., chce uchwalić emisję 21 mln szt. akcji motywacyjnych. Żart czy obrona przed wrogim przejęciem? Na pewno desperacja, bo na wyważoną decyzję na pewno to nie wygląda.

 • 01 sierpnia 2012

  IDMSA wysypał prawie połowę własnych akcji ze skupu

  Giełdowy dom maklerski sprzedał w poniedziałek 3,85 mln akcji własnych w transakcji pakietowej. Kurs okupił to kolejnymi silnymi spadkami. W środę w pierwszych godzinach sesji walory IDMSA zaliczają korekcyjne odbicie.

 • 31 lipca 2012

  Wyniki kwartalne i półroczne zatrzęsą kursami akcji

  Sezon publikacji wyników kwartalnych nabiera tempa. Jednak prawdziwa lawina zejdzie w drugiej połowie sierpnia, a wśród niej raporty, na które inwestorzy czekają z drżącymi rękami. Zobacz czego się spodziewać po wynikach spółek, które uchodzą za ulubieńców inwestorów indywidualnych.

 • 30 lipca 2012

  Giełda nie ma siły rosnąć, KGHM stracił impet, przecena na IDMSA

  Po weekendzie rynki utrzymują pozytywne nastroje. Wydarzeniem tygodnia będzie czwartkowe posiedzenie EBC. Inwestorzy liczą na to, że już wtedy Mario Draghi zamieni słowa w czyny i przystąpi do interwencji. W arsenale są m.in. takie narzędzia jak skup obligacji, cięcie stóp procentowych oraz kolejna tura LTRO. Istotne będzie również posiedzenie FED i nowe dane makro.

 • 17 lipca 2012

  Inwestorzy na wakacjach, w grze znów spółki spekulacyjne

  Na rynku znów zadziałała zasada Im gorzej tym lepiej. Bardzo słabe dane makro opublikowane w USA nie wywołały przeceny, a główne indeksy giełdowe zakończyły sesję w okolicach piątkowego zamknięcia. Widać oczekiwanie na kolejne działania stymulacyjne ze strony FED.

 • 16 lipca 2012

  Rynki w niepewnym dryfie, w grze m.in. IDMSA i Azoty Tarnów

  W poniedziałek główne europejskie indeksy znajdują się w okolicach piątkowego zamknięcia. Równowaga jest nietrwała, a nastroje rynkowe uzależnione będą od publikowanych dzisiaj danych makro dotyczących m.in. inflacji w strefie euro oraz sprzedaży detalicznej w USA.

 • 12 lipca 2012

  Wielkie giełdowe nazwiska ruszyły na ostrożne zakupy

  Grube ryby wyszły ostatnio na żer. Za nimi podążają ławice mniejszych rybek, które ciągną za sobą plankton. To akwarystyczne porównanie przypomina, że giełdą rządzą duzi inwestorzy, a mali są skazani na falowanie z rytmem nadawanym przez cielska wielorybów. StockWatch.pl sprawdził, czy ostatnie uaktywnienie się znanych nazwisk oznacza zmianę trendu, czy jest tylko chwilowym szkwałem, który wciąga drobnicę w głębiny.

 • 11 lipca 2012

  Do akcji ruszyli spekulanci, gorąco na IDMSA, Bomi i ABM Solid

  W środę indeksy po odpoczynku od trzech sesji spadków, powróciły do negatywnego trendu. Na warszawskiej giełdzie do gry przystąpili spekulanci: najbardziej aktywne są walory spółek, które borykają się z problemami finansowymi.

 • 10 lipca 2012

  Trwa odliczanie, znokautowany IDMSA nadal na deskach

  Znany analityk Paweł Szczepanik komentuje ubiegłotygodniowe decyzje banków centralnych oraz ich przełożenie na rynki. Jednak największym wydarzeniem na polskiej giełdzie był dramatyczny spadek kursu IDMSA. Ekspert liczy, że kurs jednak się podniesie.

 • 05 lipca 2012

  Cztery asy i dwa jokery na lipcowego pokera z rynkiem

  Przy giełdowym stole znów zaroiło się od inwestorów. Tym co zachęca ostatnio do handlu są dramatyczne przeceny i goniące je spektakularne odbicia. Zmienność przyciąga jednak także spokojniejszy kapitał, który szuka silniejszych kart w rynkowej rozgrywce. Jeśli chcesz posmakować wakacyjnej przygody z akcjami, zobacz gdzie teraz toczy się gra i o jaką stawkę.

 • 04 lipca 2012

  IDMSA wypiera się udziału w upadającym Sky Club

  Akcje Domu Maklerskiego IDM SA zaliczają w tym tygodniu tąpnięcie. Prezes mówi o efekcie kuli śnieżnej i jednocześnie uspokaja, że sytuacja w spółce jest pod kontrolą. Jego zdaniem wtorkowe bankructwo Sky Club nie powinno mieć dużego wpływu na wyniki spółki, bo broker ma w niej niewielkie udziały.

 • Rynek koryguje się w oczekiwaniu na impuls, w grze m.in. IDMSA i DSS

  Środowa sesja przebiega w Europie pod znakiem przeceny. Zarówno główne europejskie indeksy jak i polski WGI20, dotarły do poziomów istotnych wsparć i mało prawdopodobne, że dzisiaj pokuszą się o ich przełamanie. Potencjał do decydujących ruchów ogranicza oczekiwanie na jutrzejsze decyzje Europejskiego Banku Centralnego oraz dzień wolny w USA.

 • 02 maja 2012

  6 spółek z siniakami po audycie raportów rocznych

  Mimo że wyniki 2011 roku teoretycznie znamy już od ponad miesiąca, nie można zaniedbać przeczytania ukazujących się właśnie raportów rocznych. W przeciwieństwie do kwartalnych, podlegają one badaniu przez audytora, który nierzadko nakazuje pogorszyć wynik na przykład przez utworzenie odpisów. Jest już kilka negatywnych zaskoczeń, które zmieniają obraz fundamentalny spółek.

 • 30 kwietnia 2012

  Trejdujesz w długi weekend – sprawdź te cztery spółki

  Na dziurawy tydzień znany inwestor i analityk techniczny Paweł Szczepanik przygotował cztery spółki w ciekawej sytuacji technicznej.

 • 17 kwietnia 2012

  Kurs DSS w dół o 50 proc., sąd ogłosił upadłość likwidacyjną

  Bankructwo stało się faktem. Burza informacyjna trwała od dawna, ale dopiero wtorkowy komunikat przelał czarę goryczy wśród inwestorów. Kurs zapikował o ponad 50 proc., a jedna akcja na zamknięciu sesji kosztowała mniej niż 1 zł.

 • 01 marca 2012

  IDM SA wykazał dużą stratę księgową, obiecuje poprawę

  Załamanie rynku w drugiej połowie roku mocno odbiło się na wynikach brokera. Inwestorzy chłodno przyjęli ubiegłoroczną wysoką stratę, wywołując dużą wyprzedaż akcji na otwarciu czwartkowej sesji.

 • 31 stycznia 2012

  Ujawnił się nowy akcjonariusz DM IDM SA

  Potwierdziły się spekulacje prasowe. Warsaw Equity Investments stał się znaczącym udziałowcem DM IDM. Kurs akcji brokera odbija po wczorajszej przecenie.

 • 30 stycznia 2012

  DM IDM puszcza oko w sprawie nowego inwestora

  Na rynku huczy od spekulacji, że w akcjonariacie IDM SA pojawi się nowy i jednocześnie znaczący akcjonariusz. We wtorek w tej sprawie oficjalnie zabierze głos zarząd spółki.

 • 08 grudnia 2011

  DM IDM SA wkrótce uruchomi skup akcji, prezes już kupuje

  Broker na nowy buy back chce wydać 109 mln zł, który w ocenie zarządu ma ruszyć jak najszybciej. Kurs spółki na razie stoi w miejscu.

 • 02 grudnia 2011

  Listopadowe transakcje insiderów i dużych inwestorów

  Menedżerowie w dalszym ciągu podkupują taniejące akcje. Powoli do zakupów ruszają też TFI, które wcześniej redukowały portfele. Ożywienie jest na razie nieduże, choć z wyjątkami. StockWatch.pl podsumował co działo się w akcjonariatach spółek w minionym miesiącu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku