Newag rekomenduje 1 zł na akcję dywidendy z zysku za 2020 r.

Omawiane walory:

Newag zarekomendował walnemu zgromadzeniu przeznaczenie z zysku netto za 2020 rok kwoty 45 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1 zł na akcję.

Fot. Newag

– Zarząd spółki podjął uchwałę o zarekomendowaniu walnemu zgromadzeniu przeznaczenia zysku spółki za rok obrotowy 2020 wynoszącego 169 138 511,62 zł na następujące cele:

1. kwotę 45 000 001 zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co stanowi dywidendę w wysokości 1 zł na jedną akcję spółki,

2. kwotę 124 138 510,62 zł na kapitał zapasowy spółki – czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,32 mld zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o newag)

 • 20 najciekawszych dywidend do zgarnięcia jeszcze w tym sezonie

  Tak słabego sezonu dywidendowego nie pamiętają nawet najstarsi inwestorzy. Tegoroczne kalendarium wypłat jest krótkie, stawki skromne, a stopy dywidend tylko gdzieniegdzie przekraczają 5 proc. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze w tym sezonie można załapać się na przyzwoite dywidendy.

 • 5 spółek z rekordami na kursie akcji i dywidendą za pasem Na warszawskim rynku są spółki, które dają zarobić podwójnie. StockWatch.pl znalazł 5 ciekawych spółek, które oprócz zysków z szybującego kursu akcji oferują pokaźne dywidendy.
 • Newag rekomenduje 0,75 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

  Zarząd NEWAGu rekomenduje przeznaczenie zysku za 2019 r., wynoszącego 48,93 mln zł na następujące cele: kwotę 33,75 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy (co stanowi dywidendę w wysokości 0,75 zł na jedną akcję), kwotę 15,18 mln zł na kapitał zapasowy.

 • Kurs akcji Newagu bije rekordy po szacunkowych wynikach za I kwartał

  Według szacunkowych danych, w I kwartale producent taboru kole­jo­wego odnotował 32,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 269 mln zł przychodów ze sprzedaży. W czwartek kurs akcji NEWAGu rośnie ponad 9 proc. do rekordowego poziomu 25,70 zł.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR