Newzoo: Dla graczy cena Cyberpunka 2077 nie gra roli

Omawiane walory:

Na premierę Cyberpunka 2077, do której pozostało mniej niż pół roku, czekają miliony graczy z całego świata. Portal Newzoo.com opublikował ciekawy raport na temat osób, które w grę CD Projektu chcą zagrać.

CDProjekt,Cyberpunk,akcje,gra

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na świecie.

Portal Newzoo.com, który zajmuje się statystyką branży gamingowej, za pomocą swojego Game Brand Trackera przeprowadził badanie dotyczące struktury, zachowania i motywacji graczy, którzy chcą kupić Cyberpunka 2077.

Z raportu wynika, że grę CD Projektu zamierza kupić ok. 10 proc. graczy z USA, UK, Francji i Niemiec. Badanie pokazało także, jak rozkłada się podział potencjalnych nabywców RPG-a według wieku i płci. I tak nieco ponad 1/4 osób deklarujących zakup gry jest w wieku 10-20 lat, a tylko 7 proc. to starsi ludzie w wieku 45-65 lat. Największą grupę graczy, bo aż 46 proc. stanowią osoby w wieku 21-35 lat. Jeśli chodzi o płeć, to tutaj dominują mężczyźni (aż 72 proc.).

Rozkład potencjalnych nabywców Cyberpunka 2077 według wieku i płci. Fot. Newzoo

Potencjalni nabywcy nowej produkcji CD Projektu są też bardziej skłonni do wydawania większej kwoty na gry wideo. Aż 70 proc. graczy wydaje średnie lub duże kwoty pieniędzy na gry. To czyni ich bardziej podatnymi na kupno dodatkowej zawartości np. DLC, na czym CD Projekt może skorzystać. Dwa dodatki do Wiedźmina 3 zostały przecież przyjęte znakomicie i z pewnością przyczyniły się do sukcesu finansowego CD Projektu.

Z badania wynika także, że gracze wręcz nie mogą się doczekać produkcji polskiego studia i chcą w nią zagrać już w dniu premiery. 43 proc. graczy chce kupić Cyberpunka 2077 w preorderze, natomiast 50 proc. jest gotowych nabyć go w dniu premiery. 42 proc. badanych twierdzi również, że cena gry Cyberpunk 2077 nie gra roli.

Premiera gry jest coraz bliżej. Analitycy prześcigają się w prognozach dotyczących sprzedaży. Przypomnijmy, że analitycy Bloomberga przewidują, że najnowsza produkcja CD Projektu w ciągu roku od premiery sprzeda się w 20 milionach egzemplarzy. Jeszcze większy sukces Cyberpunka 2077 prognozują krajowi brokerzy. Noble Securities w październikowym raporcie założył sprzedaż 23 mln kopii Cyberpunka 2077 w roku premiery. Z kolei DM mBanku we wrześniu przewidywał 24 mln sprzedanych egzemplarzy. Największe oczekiwania dot. sprzedaży gry przedstawił Vestor DM, który w lipcu tego roku założył sprzedaż aż 26 mln kopii.

Od początku roku notowania CD Projektu wzrosły o ok. 76 proc. W styczniu za jedną akcję spółki trzeba było zapłacić 150,24 zł. W środę na koniec sesji jeden walor giganta wyceniono na 267 zł.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR