Notowania DSS zawieszone na wniosek KNF

Omawiane walory:

Instytucja odpowiedzialna za nadzór nad rynkiem finansowym zażądała zawieszenia obrotu akcjami Dolnośląskich Surowców Skalnych. Powodem jest naruszenie obowiązku raportowego.

Komisja nie zawahała się przed podjęciem zdecydowanych kroków wobec naruszenia obowiązku informacyjnego przez DSS. 14 maja spółka poinformowała, o zmianie terminu publikacji raportu. Syndyk masy upadłości działa w DSS od niedawna, zdaniem spółki uniemożliwia to sporządzenie sprawozdania.

– Konieczność zmiany terminu przekazania raportu spowodowana jest przede wszystkim zbyt krótkim okresem czasu, pomiędzy datą ogłoszenia upadłości spółki przez sąd (17 kwietnia 2012 r.) i uzyskaniem przez syndyka pełnego dostępu do dokumentacji spółki, a pierwotnym terminem publikacji raportu okresowego, co uniemożliwia również dochowanie uprzednio przewidywanego terminu przekazania raportu okresowego, który został przekazany raportem bieżącym nr 36/2012 wprowadzonym do systemu ESPI w dniu 28 kwietnia 2012 roku. czytamy w komunikacie. >> Zobacz komunikat tutaj.

Zawieszenie potrwa do 15 czerwca, ponieważ na ten dzień spółka przesunęła publikację raportu. Przywrócenie obrotu może nastąpić wcześniej, ale DSS musi najpierw ujawnić raport.

– Raport kwartalny przekazuje się w dniu określonym przez spółkę w raporcie bieżącym, nie później jednak niż w terminie 45 dni od dnia zakończenia kwartału. Tymczasem DSS w raporcie bieżącym z 14 maja br. poinformował, że raport okresowy za I kwartał br. ma zostać przekazany do dnia 15 czerwca 2012 r. – czytamy w komunikacie KNF.

Komisja w komunikacie podkreśliła także ogromną wagę raportów okresowych dla inwestorów, które są kluczowym źródłem informacji o finansach giełdowych spółek.

>> Na temat sytuacji w DSS piszemy na bieżąco >> Wszystkie najważniejsze wiadomości znajdziesz w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR