Pakiet akcji Radpolu sprzedany z 39-proc. premią do ceny rynkowej

Omawiane walory:

Pakiet 6,3-proc. akcji Radpolu sprzedano w transakcjach OTC po 11 zł za sztukę. W sumie transakcja opiewała na 17,8 mln zł.

Centralny Dom Maklerski Pekao SA poinformował o zawarciu dwóch transakcji sprzedaży akcji Radpolu poza obrotem zorganizowanym (transakcja OTC). Pierwsza dotyczyła sprzedaży 858.342 papierów po cenie jednostkowej 11 zł, a druga 757,47 tys. po takim samym kursie. W sumie transakcja opiewała na około 1,616 mln sztuk wobec 25,72 mln akcji stanowiących kapitał akcyjny. Cała operacja odbyła się w ubiegły piątek.

W akcjonariacie spółki największy udział ma porozumienie THC Fund Management Limited, Tar Heel Capital R LLC i Grzegorz Bielowicki, dysponujące 11,9 proc. głosów na WZA. Następnie Marcin Wysocki posiada 11,75 proc. Wśród akcjonariuszy jest też kilka funduszy emerytalnych i inwestycyjnych z udziałem przekraczającym 5 proc.

Radpol ubiegły kwartał zamknął wynikami zbliżonymi do analogicznych z 2013 roku. Grupa specjalizująca się w produkcji systemów do przesyłu ciepła, wody, gazu i energii zanotowała 60,6 mln zł skonsolidowanych przychodów, co okazało się rezultatem niemal identycznym z analogicznego okresu 2013 roku. Zysk operacyjny uległ poprawie z 6,96 mln zł do 7,3 mln zł, natomiast na czysto spółka zarobiła 5,38 mln zł wobec 5,56 mln zł. Stagnacja w przychodach miała związek z niższą sprzedażą eksportową. Zarząd spółki przy okazji prezentacji wyników za III kwartał poinformował, że w ostatnich miesiącach pracował nad przebudową struktur eksportowych grupy i pozyskaniem nowych klientów. Te działania mają przynieść efekty w przyszłym roku.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Radpolu

Po prezentacji wyników kwartalnych okazało się, że analitycy DM BOŚ obniżyli rekomendację dla Radpolu z kupuj do trzymaj. Jednocześnie cena docelowa akcji została obniżona z 12 do 10,20 zł za sztukę. Biuro poinformowało, że obniżenie rekomendacji jest spowodowane słabszymi od oczekiwań wynikami Radpolu za III kw. 2014 roku. Wcześniej analitycy DM BPS wydali rekomendację kupuj z ceną docelową na poziomie 11,60 zł. W ocenie biura, ciepłownictwo i energetyka będą w najbliższych latach najbardziej perspektywicznymi dla grupy rynkami. W swoim portfolio Radpol posiada kompletną ofertę produktową w segmentach ciepłowniczym i energetycznym, która jest efektem synergii produktowych pomiędzy zakładami. Fakt ten ma pozwolić na mocną pozycję przetargową grupy w najbliższych latach, a wprowadzenie nowych produktów poprawi marżowości w tych segmentach.

W tym miesiącu akcje Radpolu mają za sobą ponad 17-proc. przecenę. Od początku roku notowania spółki straciły 36 proc.

wykres_Radpol

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT radpol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Wakacje na GPW, duże wymiany na KGHM, silne odbicie Sygnity

  W piątek na giełdzie w Warszawie panują typowo wakacyjne nastroje. Inwestorzy czekają na popołudniowe dane z USA. Nieco więcej dzieje się na spółkach z giełdowej drugiej i trzeciej ligi. Jednak i tu ciekawych historii jest jak na lekarstwo.

 • Inwestorzy szukają okazji w korekcie, w grze Integer.pl, Rafako i Sfinks

  Nieudany szturm na 2.100 pkt. posłużył jako pretekst do częściowej realizacji styczniowych zysków. Warto jednak zauważyć, że skala piątkowej korekty jest niewielka. Powrót WIG20 w okolice poziomu odniesienia to sygnał, że inwestorzy szukają okazji do podłączenia się do trendu.

 • 10 spółek z GPW typowanych pod fuzje i przejęcia

  Z giełdy znikają kolejne ciekawe spółki. W zeszłym roku było 30 wezwań na akcje, w tym roku już 17. Kapitał funduszy i inwestorów prywatnych płynie do Polski by skorzystać z niskich wycen ciekawych spółek. StockWatch.pl sprawdził, kto jeszcze może w niedługim czasie paść łupem przejęcia.

 • FED i wyniki spółek w centrum uwagi, w grze Bogdanka i Idea Bank

  W środę inwestorzy skupiają uwagę na prognozach przed wieczornym komunikatem FED-u oraz analizach najnowszych danych fundamentalnych giełdowych spółek. W Stanach sprawozdaniem podzielił się Apple, a w Polsce raportem za III kwartał poczęstowały takie spółki jak Budimex, Assceco Business Solutions, RADPOL, Żywiec czy Idea Bank.

 • Kurs akcji Radpolu pęka przez mocny spadek zysków w III kwartale

  Grupa specjalizująca się w produkcji systemów do przesyłu ciepła, wody, gazu i energii zanotowała w III kwartale 59-proc. regres zysku netto. Negatywnie na wynikach odbiła się niższa rentowność w głównych segmentach operacyjnych, której jednym ze źródeł była niekorzystna sytuacja cenowa na rynku polietylenu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR