Jest kolejne wezwanie na akcje Radpolu

Omawiane walory:

THC SICAV-RAIF, działający w zakresie subfunduszu Fund 3, ogłosił wezwanie w związku z planowanym nabyciem do 23,92 mln akcji Radpolu, odpowiadających do 62,53 proc. kapitału, podał podmiot pośredniczący. Cena nabycia to 3 zł za jedną akcję.

Fot. fb/RadpolSA

– Podmiot nabywający akcje, tj. wzywający zamierza osiągnąć samodzielnie w wyniku wezwania do 38 260 605 głosów na walnym zgromadzeniu, stanowiących do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, co odpowiada do 38 260 605 akcjom spółki, stanowiącym do 100 proc. ogólnej liczby akcji spółki – czytamy w komunikacie.

Według harmonogramu, zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 28 czerwca do 27 lipca. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji to 30 lipca.

Podmiotem dominującym wobec wzywającego jest Grzegorz Jan Bielowicki. Na dzień ogłoszenia wezwania, wzywający posiada 14,34 mln akcji spółki (37,47 proc. ogólnej liczby). Nie istnieje podmiot dominujący lub zależny od wzywającego posiadający akcje spółki.

Podmiotem pośredniczącym jest Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

To kolejne wezwanie ze strony głównego akcjonariusza. W 2020 r. THC SICAV-RAIF nabył 13,38 mln akcji Radpolu. Wezwanie ogłoszone w maju dotyczyło 38,26 mln akcji, ale wzywający po drodze wydłużył zapisy w wezwaniu do 8 lipca, a pod koniec czerwca podniósł cenę do 2 zł za sztukę z 1,32 zł.

Radpol to wytwórca i dostawca instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory, jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 132,6 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o radpol)

 • Warszawska giełda dojrzała do korekty, tanieją banki i KGHM

  Giełdowe niedźwiedzie wreszcie doczekały się korekty na GPW. Rynek w dół ciągnie sektor bankowy i KGHM. Na szerokim rynku wyróżnia się RADPOL i Mabion.

 • Spółka Bielowickiego podniosła cenę w wezwaniu na akcje Radpolu do 2 zł/ szt.

  THC SICAV-RAIF (działający w zakresie subfunduszu (compartment) Fund 3) - należący do Grzegorza Jana Bielowickiego - podniósł cenę, po której nabywane będzie 100 proc. akcji RADPOLu, do 2 zł za sztukę, podali wzywający i pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie.

 • Rynki akcji w odwrocie, Neuca i Ronson rosną po wynikach Strach przed nową falą zachorowań na COVID19, tarcia na linii USA-Chiny i szef Fed wykluczający ujemne stopy procentowe - to trzy główne powody przeceny na otwarciu czwartkowej sesji na GPW. Byki jednak nie stoją jeszcze na przegranej pozycji.
 • Jest wezwanie na 100 proc. akcji Radpolu po 1,32 zł za sztukę

  THC SICAV-RAIF (działający w zakresie subfunduszu (compartment) Fund 3) - należący do Grzegorza Jana Bielowickiego - ogłosił wezwanie na 38.260.605 akcji RADPOLu, stanowiących 100 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 1,32 zł na akcję, podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie. Kurs akcji spółki rośnie dziś o blisko 17 proc.

 • Wakacje na GPW, duże wymiany na KGHM, silne odbicie Sygnity

  W piątek na giełdzie w Warszawie panują typowo wakacyjne nastroje. Inwestorzy czekają na popołudniowe dane z USA. Nieco więcej dzieje się na spółkach z giełdowej drugiej i trzeciej ligi. Jednak i tu ciekawych historii jest jak na lekarstwo.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR