PGS Software chce wypłacić akcjonariuszom ponad 14 mln zł dywidendy

Omawiane walory:

Zarząd PGS Software rekomenduje przeznaczenie 14,13 mln zł na dywidendę z zysku za 2019 r. Proponowana stawka wynosi 0,50 zł na akcję.

pgssoftware, dywidenda, akcje, informatyka,

PGS Software chce wypłacić akcjonariuszom ponad 14 mln zł dywidendy

Zarząd PGS Software proponuje, aby z ubiegłorocznego zysku do akcjonariuszy trafiło łącznie 14,13 mln zł, czyli 0,50 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 4,3 proc. Proponowany dzień ustalenia prawa do zysku to 15 września, a wypłaty – 25 września.

Pozostałą część zysku za rok 2019 w kwocie 12,71 mln zł zarząd chce przeznaczyć na kapitał zapasowy spółki.

PGS Software słynie z regularnych dywidend. Spółka dzieli się zyskiem nieprzerwanie od 2010 roku. W ubiegłym roku dostawca rozwiązań IT wypłacił 3,98 mln zł, co oznaczało 0,14 zł na akcję.

PGS Software jest polską firmą informatyczną świadczącą usługi programistyczne oraz outsourcingowe. Klientami są zarówno małe przedsiębiorstwa jak i duże korporacje głównie z obszarów USA i Europy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pgssoft, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 20 najciekawszych dywidend do zgarnięcia jeszcze w tym sezonie

  Tak słabego sezonu dywidendowego nie pamiętają nawet najstarsi inwestorzy. Tegoroczne kalendarium wypłat jest krótkie, stawki skromne, a stopy dywidend tylko gdzieniegdzie przekraczają 5 proc. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze w tym sezonie można załapać się na przyzwoite dywidendy.

 • 10 spółek, które sypną groszem na święta

  To nie koniec dywidend w tym roku. Według wyliczeń StockWatch.pl, giełdowe spółki sprezentują akcjonariuszom dywidendy zaliczkowe na łączną kwotę ponad 700 mln zł. Wśród nich nie zabraknie ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.

 • 5 spółek, które palą się do wypłaty dywidendy za 2017 rok

  Co roku wąska grupa spółek z GPW decyduje się na wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy. Według wyliczeń StockWatch.pl, jeszcze w tym roku do akcjonariuszy trafi blisko 145 mln zł z tegorocznych zysków.

 • 20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • Ostatnia szansa na dywidendy w 2017 roku

  Jeszcze w tym roku spółki z GPW podzielą i wypłacą 40 mln zł dywidend. Garść z nich to oferty firm, które kwestię wynagradzania akcjonariuszy traktują priorytetowo.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR