Polskie blue chipy demonstrują siłę, w grze CI Games, Serinus i Ursus

Omawiane walory: , , ,

Po nudnej poniedziałkowej sesji, na której zabrakło inwestorów z USA, we wtorek rynki wracają do normalnego rytmu. Pozytywnie wyróżnia się polska giełda, gdzie obserwujemy zwyżki nawet powyżej 1 proc. Wsparciem dla dobrych nastrojów jest interwencja chińskiego banku centralnego. Kolejnym impulsem mogą być dane niemieckiego ZEW.

Poniedziałkowa sesja była na rynkach dość spokojna ze względu na obchodzone w USA święto Martina Luthera Kinga. We wtorek giełdy wracają do swojego normalnego rytmu. Do pozytywnych informacji można zaliczyć interwencję chińskiego banku centralnego, który zdecydował się zasilić system bankowy kwotą 255 mld yuanów. Doprowadziło to do obniżenia benchmarkowej stopy procentowej na tamtejszym rynku pieniężnym, która wczoraj wzrosła najsilniej od siedmiu miesięcy. Działania banku są więc próbą złagodzenia napięć na rynku międzybankowym. O godzinie 11:00 opublikowany zostanie z kolei indeks instytutu ZEW, który obrazuje nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech.

Dobre informacje z Chin nie rozruszały europejskich giełd, które rano tylko nieznacznie zwyżkują. Pozytywnie na ich tle wyróżniają się warszawskie indeksy. We wtorek obserwujemy wysokie obroty i solidne wzrosty. Z punktu widzenia analizy technicznej ciekawie wygląda sytuacja najmocniej zyskującego dzisiaj na wartości indeksu WIG20. Wyjście powyżej psychologicznej granicy 2.400 pkt. wiąże się również z naruszeniem górnego ograniczenia kanału spadkowego, w którym indeks porusza się od końca listopada. Pozytywny scenariusz wspierają również obowiązujące sygnały kupna na RSI i MACD. Potwierdzeniem pozytywnego sygnału będzie zamknięcie powyżej kanału.

Analogiczną linię trendu spadkowego pokonał już w ubiegłym tygodniu WIG. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku sWIG80 i mWIG40, które walczą o utrzymanie linii trendu wzrostowego trwającego od kwietnia 2013 r. Aktualnie nad nią znajduje się tylko indeks maluchów.

Do grona gorących spółek należy ponownie CI Games. Spółka dynamicznie zwyżkuje od piątku, kiedy poinformowała o umowie z Namco Bandai w sprawie dystrybucji gier Enemy Front oraz Lords of The Fallen na terytorium Ameryki Północnej i Południowej. Spółka spodziewa się, że współpraca ta pozwoli zwiększyć skalę i obszar dystrybucji produktów spółki. Od tego czasu kurs wzrósł już o ok. 15 proc.

Od wczoraj dynamicznie zwyżkuje również Serinus Energy. Spółka zainwestuje w tym roku ponad 55 mln USD. W planach ma wykonanie co najmniej ośmiu nowych odwiertów na Ukrainie, w Tunezji i w Rumunii. Celem jest wzrost całkowitej produkcji o 30-35 proc. na koniec tego roku. W reakcji na te informacje kurs od wczoraj zyskał już ponad 11 proc.>> Zobacz także: Wzrostowa prognoza wydobycia ożywiła kurs akcji Serinus Energy.

Ponad 3 proc. na wartości zyskuje również Ursus. Analiza techniczna daje nadzieję, że to już koniec korekty spadkowej, która trwa na kursie od czasu spektakularnej zwyżki wywołanej podpisaniem kontraktu na dostawę 3.000 ciągników . Linia trendu spadkowego została przełamana, a linia trendu wzrostowego obroniona. NA RSI i MACD obowiązują sygnały kupna. Najbliższe wsparcie to 2,83 zł. >> Zapoznaj się z pełną analizą techniczną spółki 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, serinus, ursus, WIG20, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Akcjonariusze Ursusa zdecydują 27 sierpnia o dalszym istnieniu spółki

  Akcjonariusze URSUSa w restrukturyzacji zdecydują podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 27 sierpnia m.in. o dalszym istnieniu spółki oraz o pokryciu straty netto za 2019 r., w wysokości 74,61 mln zł, z zysków z lat przyszłych.

 • GPW odreagowuje czwartkowe załamanie, w grze XTB i CI Games Warszawski rynek akcji podnosi się po czwartkowym nokaucie. Wydatnie w tym pomogło zachowanie Wall Street. Przede wszystkim odbijają giełdowe maluchy. Szczególnie te, które doświadczyły największych strat. Losy sesji nie są jednak jeszcze przesądzone.
 • CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2 i negocjuje umowę współwydawniczą LotF 2

  CI Games podpisał z Koch Media umowę na dystrybucję Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w większości europejskich krajów. Wcześniej spółka zawarła podobne umowy na inne ważne kraje. Jednocześnie spółka negocjuje warunki umowy współwydawniczej na Lords of the Fallen 2 z dużym, globalnym graczem. Kurs akcji studia rośnie w piątek rano o 7,29 proc., a za jedną akcję zapłacimy 1,56 zł.

 • CI Games negocjuje umowę współwydawniczą gry Lords of the Fallen 2

  CI Games negocjuje warunki umowy współwydawniczej na grę "Lords of the Fallen 2" z dużym, globalnym graczem, poinformowała spółka. Partner jest zainteresowany inwestycją na poziomie przekraczającym 50 mln zł w produkcję gry oraz jej współwydanie. Kurs akcji studia rośnie o 8,04 proc. a za jedną akcję zapłacimy 1,746 zł.

 • CI Games rozmawia z globalnymi graczami o współpracy przy Lords of the Fallen 2

  CI Games rozmawia z kilkoma dużymi globalnymi graczami z branży o m.in. współpracy w zakresie współfinansowania oraz współwydania Lords of the Fallen 2, poinformował ISBtech prezes Marek Tymiński. Pierwsza część gry przyniosła spółce łącznie ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży i zarobiła blisko 50 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR