Polskie blue chipy demonstrują siłę, w grze CI Games, Serinus i Ursus

Omawiane walory: , , ,

Po nudnej poniedziałkowej sesji, na której zabrakło inwestorów z USA, we wtorek rynki wracają do normalnego rytmu. Pozytywnie wyróżnia się polska giełda, gdzie obserwujemy zwyżki nawet powyżej 1 proc. Wsparciem dla dobrych nastrojów jest interwencja chińskiego banku centralnego. Kolejnym impulsem mogą być dane niemieckiego ZEW.

Poniedziałkowa sesja była na rynkach dość spokojna ze względu na obchodzone w USA święto Martina Luthera Kinga. We wtorek giełdy wracają do swojego normalnego rytmu. Do pozytywnych informacji można zaliczyć interwencję chińskiego banku centralnego, który zdecydował się zasilić system bankowy kwotą 255 mld yuanów. Doprowadziło to do obniżenia benchmarkowej stopy procentowej na tamtejszym rynku pieniężnym, która wczoraj wzrosła najsilniej od siedmiu miesięcy. Działania banku są więc próbą złagodzenia napięć na rynku międzybankowym. O godzinie 11:00 opublikowany zostanie z kolei indeks instytutu ZEW, który obrazuje nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech.

Dobre informacje z Chin nie rozruszały europejskich giełd, które rano tylko nieznacznie zwyżkują. Pozytywnie na ich tle wyróżniają się warszawskie indeksy. We wtorek obserwujemy wysokie obroty i solidne wzrosty. Z punktu widzenia analizy technicznej ciekawie wygląda sytuacja najmocniej zyskującego dzisiaj na wartości indeksu WIG20. Wyjście powyżej psychologicznej granicy 2.400 pkt. wiąże się również z naruszeniem górnego ograniczenia kanału spadkowego, w którym indeks porusza się od końca listopada. Pozytywny scenariusz wspierają również obowiązujące sygnały kupna na RSI i MACD. Potwierdzeniem pozytywnego sygnału będzie zamknięcie powyżej kanału.

Analogiczną linię trendu spadkowego pokonał już w ubiegłym tygodniu WIG. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku sWIG80 i mWIG40, które walczą o utrzymanie linii trendu wzrostowego trwającego od kwietnia 2013 r. Aktualnie nad nią znajduje się tylko indeks maluchów.

Do grona gorących spółek należy ponownie CI Games. Spółka dynamicznie zwyżkuje od piątku, kiedy poinformowała o umowie z Namco Bandai w sprawie dystrybucji gier Enemy Front oraz Lords of The Fallen na terytorium Ameryki Północnej i Południowej. Spółka spodziewa się, że współpraca ta pozwoli zwiększyć skalę i obszar dystrybucji produktów spółki. Od tego czasu kurs wzrósł już o ok. 15 proc.

Od wczoraj dynamicznie zwyżkuje również Serinus Energy. Spółka zainwestuje w tym roku ponad 55 mln USD. W planach ma wykonanie co najmniej ośmiu nowych odwiertów na Ukrainie, w Tunezji i w Rumunii. Celem jest wzrost całkowitej produkcji o 30-35 proc. na koniec tego roku. W reakcji na te informacje kurs od wczoraj zyskał już ponad 11 proc.>> Zobacz także: Wzrostowa prognoza wydobycia ożywiła kurs akcji Serinus Energy.

Ponad 3 proc. na wartości zyskuje również Ursus. Analiza techniczna daje nadzieję, że to już koniec korekty spadkowej, która trwa na kursie od czasu spektakularnej zwyżki wywołanej podpisaniem kontraktu na dostawę 3.000 ciągników . Linia trendu spadkowego została przełamana, a linia trendu wzrostowego obroniona. NA RSI i MACD obowiązują sygnały kupna. Najbliższe wsparcie to 2,83 zł. >> Zapoznaj się z pełną analizą techniczną spółki 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, serinus, ursus, WIG20, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CI Games: Rozważamy dalszą pracę przy kontynuacji serii SGW oraz Lords of the Fallen

  Gościem piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Marek Tymiński. Prezes CI Games na gorąco omówił najnowsze wyniki finansowe, skomentował premierę czwartej części Snipera oraz zarysował plany studia na kolejne kwartały.

 • WIG20 walczy z przeceną, CD Projekt w odwrocie

  Ostatnią w listopadzie sesję indeks WIG20 rozpoczął od spadków, jednak w miarę upływu czasu, podążając w ślad za niemieckim DAX-em, udało mu się większość odrobić. Do końca dnia układ sił na GPW już nie powinien się zmienić. 

 • CI Games podsumował ostatni kwartał przed premierą Snipera. Na tapecie tryb multiplayer do SGWC

  Trzeci kwartał dla spółki Marka Tymińskiego upłynął na przygotowaniach do premiery Sniper Ghost Warrior Contracts. Wypracowane wyniki to efekt sprzedaży poprzednich gier z serii Sniper oraz Lords of the Fallen. Obecnie CI Games na bieżąco wprowadza aktualizacje zawierające kluczowe udoskonalenia na wszystkie platformy oraz prowadzi prace nad trybem multiplayer.

 • Świat z zazdrością spogląda na hossę w USA, w grze Medicalgorithmics i Monnari

  Kolejny raz rekordy na Wall Street przechodzą bez większego echa na giełdzie w Warszawie. Szeroki rynek czeka na popołudniowy wysyp danych makroekonomicznych z USA. Rozgrywane są natomiast mniejsze spółki. Po wynikach traci Medicalgorithmics i Monnari, a kwestia sprzedaży aktywów podbiła kurs akcji URSUSa.

 • CI Games: Dokonujemy poprawek do nowego Snajpera na bazie feedbacku graczy

  CI Games dostrzega "zdecydowanie pozytywne" oceny użytkowników wprowadzonej w piątek gry "Sniper Ghost Warrior Contracts", ale jednocześnie dokonuje kolejnych poprawek na podstawie feedbacku ze strony graczy. Spółka przygotowała też kilka darmowych dodatków, które ukażą się wkrótce, poinformował ISBnews prezes Marek Tymiński. Zapowiedział, że pierwsze dane o sprzedaży gry zostaną podane w piątek, 29 listopada.

  CI Games dostrzega "zdecydowanie pozytywne" oceny użytkowników wprowadzonej w piątek gry "Sniper Ghost Warrior Contracts", ale jednocześnie dokonuje kolejnych poprawek na podstawie feedbacku ze strony graczy. Spółka przygotowała też kilka darmowych dodatków, które ukażą się wkrótce, poinformował ISBnews prezes Marek Tymiński. Zapowiedział, że pierwsze dane o sprzedaży gry zostaną podane w piątek, 29 listopada.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR