Prokuratura zajmuje się sprawą niepłacenia przez DSS podwykonawcom

Omawiane walory:

Prokuratura potwierdziła, że rozpoczęła śledztwo w sprawie niewywiązania się przez DSS z umów wobec podwykonawców na autostradzie A2. Spółka odpiera zarzuty i liczy, że uda jej się odzyskać ok. 50 mln zł, które są jej należne jako podwykonawcy Covecu.

W środę rząd przyjął projekt ustawy, której celem jest zabezpieczenie interesów podwykonawców pracujących przy kontraktach drogowych w ramach zamówień publicznych GDDKiA. Chodzi tu m.in. o firmy, które nie otrzymały zapłaty za wykonane prace jako podwykonawcy DSS budującej swego czasu środkowy odcinek autostrady A2. Zdaniem ministra Nowaka zaległe wynagrodzenia powinny trafić na konta wykonawców w ciągu dwóch miesięcy.

Władze upadającego DSS zaproponowały utworzenie zespołu z GDDKiA, który zweryfikuje wysokość zobowiązań spółki DSS wobec swoich podwykonawców. GDDKiA w celu dokonania zapłat dla podwykonawców, którzy zagrozili strajkami i blokadami dróg chce skorzystać ze środków pochodzących z gwarancji bankowych. Upadająca spółka DSS przy tej okazji przypomniała, że sama jest podwykonawcą Covecu zatwierdzonym przez Generalną Dyrekcję. Według jej szacunków, z samego tytułu dostarczonych materiałów nie otrzymała do tej pory ok. 50 mln zł.

Do rosnącego zamieszania dołączyli się posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy złożyli wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa w sprawie o niewywiązanie się z umów na rzecz podwykonawców, którzy wykonywali roboty na rzecz DSS. Czynności produkcyjne już ruszyły.

– Śledztwo wszczęliśmy w kierunku doprowadzenia przez osoby reprezentujące DSS do niekorzystnego rozporządzenia mieniem nie mniejszym niż 30 mln zł podwykonawców, po wprowadzeniu ich w błąd co do zamiaru i możliwości zapłaty. – powiedział Radiu ZET Dariusz Ślepokura, rzecznik prokuratury.

Spółka już wcześniej sygnalizowała, że kwoty jakich domagają się podwykonawcy są większe niż wcześniej ustalano, dlatego postanowiła wstrzymać wypłaty do czasu wyjaśnienia. DSS liczy, że teraz uda się zweryfikować poziom wykonanych prac i ustalić kwoty zobowiązań.

Aktualnie notowania spółki są zawieszone na wniosek KNF. Powodem jest brak publikacji raportu finansowego w ustawowym terminie. Zawieszenie potrwa do 15 czerwca, ponieważ na ten dzień spółka przesunęła publikację sprawozdania. Przywrócenie obrotu może nastąpić wcześniej, ale DSS musi najpierw przekazać na rynek raport.

>> O sytuacji w DSS informujemy na bieżąco. >> Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR