Przełomowa sesja dla WIG20, w grze CD Projekt, PKO BP, Rafako i Herkules

Omawiane walory: , , , , ,

Kolejna mocna sesja na giełdzie w Warszawie. Pomagają dobre nastroje na globalnych rynkach akcji, osłabiający się dolar i wieści ze spółek. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe, banki, Rafako i Herkules.

rafako, Herkules, getin, pkobp, cdprojekt, tsgames, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

We wtorek warszawska giełda kontynuuje wzrosty. O godzinie 11:47 rosły wszystkie cztery warszawskie indeksy i ponad 53 proc. notowanych przy ulicy Książęcej spółek. WIG20 zyskiwał 2,05 proc., wspinając się do 1.678 pkt., WIG rósł o 1,67 proc. do 47.187 pkt., mWIG40 o 1,19 proc. do 3.361 pkt., a sWIG80 o 1,02 proc. do 12.343 pkt., testując jednocześnie poziomy nieoglądane od końca lutego.

Jednak i w przypadku pozostałych trzech indeksów sytuacja na ich wykresach prezentuje się bardzo optymistycznie. WIG20 i WIG próbują wybić się górą z trwającej od pierwszej dekady kwietnia konsolidacji, a mWIG40 dokonał tego wczoraj. To na gruncie analizy technicznej, otwiera drogę do dalszych wzrostów, jednocześnie każąc zapomnieć o możliwości powrotu w najbliższych miesiącach do marcowych minimów. Wygląda to wszystko bardzo optymistycznie.

Indeks WIG20, który znajduje się w czołówce najmocniej zyskujących w Europie indeksów (obok m.in. rosyjskiego RTS i węgierskiego BUX-a), w górę ciągną przede wszystkim drożejące akcje PKO BP (21,92 zł; +3,15 proc.) i CD Projektu (405 zł; +1,9 proc.), przy sporym udziale Orlenu (64,42 zł; +2,2 proc.) i KGHM-u (82,88 zł; +3 proc.). I to właśnie banki i spółki gamingowe najbardziej dziś się wyróżniają.

Subindeks WIG Banki rośnie o 2,6 proc., próbując wyrwać się górą z trzytygodniowej konsolidacji na poziomie kwietniowego dołka. Liderem wzrostów jest Alior Bank, którego notowania idą w górę o 4,5 proc. do 14,04 zł. Czarną owcą banków są spółki z portfela Leszka Czarneckiego. Tym ostatnim zaszkodziło ponad 200 mln zł straty netto Getinu w I kwartale br.

Drugą grupą spółek, która absorbuje uwagę inwestorów, jednocześnie poprawiając nastroje na warszawskim parkiecie, są producenci gier. Wspomniany wcześniej CD Projekt dziś wspiął się do 406,70 zł, poprawiając historyczny rekord z dnia wczorajszego. Rekordowo drogie są też akcje PlayWay (497 zł), Ultimate Games (36 zł) i Ten Square Games (545 zł). Tym ostatnim pomogły opublikowane wczoraj po sesji wyniki kwartalne. Spółka zarobiła 35,3 mln zł netto, co oznacza wzrost zysku o 241 proc. w skali roku. Zysk operacyjny wzrósł o 206 proc. do 37,6 mln zł, a przychody o 109,7 proc. do 94,9 mln zł.

>> Pięciu największych producentów gier wideo na GPW

Na szerokim rynku gwiazdą sesji są akcje Rafako i Herkulesa. Te pierwsze w południe drożały o 31,9 proc. do 1,092 zł, a drugie o 15,5 proc. do 1,79 zł.

Notowania Rafako idą w górę po tym, jak PBG poinformował o zamiarze sprzedaży prawie 42,5 mln akcji Rafako, dających 33,32 proc. głosów na walnym i liczy, że „władze Rafako podejmą decyzję o rozpoczęciu procesu pozyskania inwestora strategicznego”.

Notowania Herkulesa rosną po wynikach. W I kwartale spółka zarobiła 1,45 mln zł netto wobec 1,11 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł do 4,32 mln zł z 2,46 mln zł. Przychody natomiast spadły do 27,33 mln zł z 29,87 mln zł przed rokiem.

Dziś po sesji kolejne spółki notowane na GPW opublikują wyniki finansowe. Zrobi to m.in. PGE. W kolejnych dniach raporty finansowe za I kwartał 2020 roku opublikuje jeszcze m.in. Ciech (środa), CD Projekt, PKO BP, Energa, Asseco Poland, Kruk, Boryszew (czwartek) oraz PZU, Kernel, Agora, Amica, Polnord i Wielton (piątek).

Gorące wzrosty na GPW. Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, getin, Herkules, pkobp, rafako, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR