QubicGames zamierza wydać 13 gier w grudniu 2020 r.

Omawiane walory:

QubicGames planuje premierę 13 gier w grudniu 2020 r. W listopadzie i w grudniu zaplanowano także 4 duże kampanie marketingowe na konsoli Nintendo Switch. Kurs akcji studia spada w poniedziałek po godz. 11 o ponad 12 proc., a za jeden walor płacono 6,26 zł.

qubic, games, gaming, akcje, premiery,

Fot. fb/QubicGames

– Jak co roku, to właśnie w IV kwartale, a w szczególności w okresie świąteczno-noworocznym planujemy najwięcej premier i kampanii marketingowych. Tylko w ostatnie 10 dni grudnia QubicGames planuje 13 premier gier, w tym wydanie w Ameryce, Europie i Japonii 6 gier ze znanej serii BIT.TRIP. Liczba planowanych premier w IV kwartale jest sumarycznie większa niż gier wydanych przez 9 pierwszych miesięcy roku – powiedział prezes Jakub Pieczykolan, cytowany w komunikacie.

Dodał, że w listopadzie i w grudniu spółka zaplanowała także 4 duże kampanie marketingowych na konsoli Nintendo Switch w Ameryce, Europie i Japonii.

– W miesiącach czerwiec-październik, wydaliśmy 8 gier i zestawy płatnych dodatków do 3 gier na konsole Nintendo Switch. 5 z premier, zgodnie ze strategią na rok 2020, zadebiutowało na rynku japońskim – kluczowym pod względem liczby posiadaczy wspomnianej konsoli. W minionym kwartale zadebiutował również ‚Dex’ – nasza największa dotychczasowa premiera, w trzy tygodnie pokrywając koszty produkcji i marketingu. W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy przedsprzedaż gry ‚Dex’ w Japonii i jest to nasza najszybciej sprzedająca się gra w przedsprzedaży na rynku japońskim. Tytuł zadebiutuje już w ten czwartek – 19 listopada. Ponadto, zainwestowaliśmy w zakup praw do serii Pocket Mini Golf oraz rozpoczęliśmy prace koncepcyjne nad drugą częścią tej gry i spin-offem zatytułowanym Pocket Mini Bowling – dodał  Pieczykolan. 

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka zakłada, że jeszcze w grudniu wyda aż 8 tytułów na konsolę Nintendo Switch, w tym sześć gier z bardzo popularnej serii Bit.TRIP znanej z 8-bitowej estetyki oraz niezapomnianej ścieżki dźwiękowej – jest to jedno z najmocniejszych IP jakie dotychczas wydawała.

– Kolejnymi produkcjami, które zadebiutują w okresie świątecznym na Nintendo Switch będą ‚DungeonTop’ i ‚Door Kickers’. Pierwsza z nich jest świeżą grą z zyskującego na popularności gatunku rougelike, druga natomiast została okrzyknięta najlepszą grą taktyczną 2014 roku. Oba tytuły spotkały się również z ciepłym przyjęciem ze strony graczy – średnia ocen wynosi odpowiednio 85 proc. i 94 proc. pozytywnych ocen w serwisie Steam. Wszystkie te gry będą dostępne dla graczy pomiędzy 24 a 26 grudnia, a ich przedsprzedaż rozpocznie się 27 listopada. Dodatkowo spółka pracuje nad dodatkiem do gry ‚Pocket Mini Golf’, która cieszy się niesłabnącą popularnością na konsoli Nintendo Switch. Premiera DLC Pocket Mini Golf – Fairway planowana jest między 21 a 31 grudnia – czytamy także.

Niezależnie od gier wydawanych na konsolę Nintendo Switch, spółka planuje wydanie 4 gier na konsolę Sony PS4 – „DungeonTop”, „Mana Spark”, „One Strike” i” Not Not – a Brain Buster”.

QubicGames jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT QUBICGMS, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Untold Tales przedstawiło swoją strategię

  Portfolio Untold Tales, spółki powołanej przez QubicGames, będzie skupiać się przede wszystkim na tytułach dla jednego gracza (zawierających tryb singleplayer). Jak zaznacza studio, gry mają opowiadać wyjątkowe historie. Zespół Untold Tales chce skoncentrować się na wydawaniu kilku produkcji rocznie na wybrane platformy.

 • QubicGames miał 3,58 mln zł zysku netto w I połowie roku

  Przy przychodach na poziomie 5,82 mln zł (wzrost o 36 proc. r/r), QubicGames wypracował w pierwszej połowie roku 3,58 mln zł zysku netto (wzrost o 29 proc. r/r). W poniedziałek po południu kurs akcji studia rośnie o ponad 10 proc. 

 • QubicGames: Przychody z gry Dex przekroczyły koszty wydania i marketingu

  Przychody ze sprzedaży gry "Dex" w wersji cyfrowej uzyskane w przedsprzedaży oraz pierwszych trzech tygodniach sprzedaży przekroczyły łączne poniesione koszty wydania oraz marketingu gry na platformę Nintendo Switch oraz sumę wypłaconego minimum gwarancyjnego dla dewelopera gry. Kurs akcji studia rośnie dziś o 8,92 proc., a za jedna akcję płacono 7,08 zł.

 • QubicGames wyszedł z inwestycji w Drageus Games na sporym plusie Między 2 a 13 lipca QubicGames sprzedał cały pakiet akcji Drageus Games po średnim kursie 8,46 zł za walor. Spółka obejmowała akcje Drageus Games w cenie nominalnej 0,10 złotego za sztukę.
 • Kurs QubicGames wystrzelił po zapowiedzi podbicia rynku japońskiego

  QubicGames planuje wydać ponad 25 tytułów na Nintendo Switch w Japonii do 31 marca 2021 roku. Trzy z nich zadebiutują jeszcze w tym miesiącu, a najbliższa odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe gra Pocket Mini Golf pojawi się na japońskiej konsoli już w najbliższy czwartek. Kurs akcji studia wystrzelił o blisko 15 proc. Za jedną akcje w poniedziałkowy poranek zapłacimy 6 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR