QubicGames zamierza wydać 13 gier w grudniu 2020 r.

Omawiane walory:

QubicGames planuje premierę 13 gier w grudniu 2020 r. W listopadzie i w grudniu zaplanowano także 4 duże kampanie marketingowe na konsoli Nintendo Switch. Kurs akcji studia spada w poniedziałek po godz. 11 o ponad 12 proc., a za jeden walor płacono 6,26 zł.

qubic, games, gaming, akcje, premiery,

Fot. fb/QubicGames

– Jak co roku, to właśnie w IV kwartale, a w szczególności w okresie świąteczno-noworocznym planujemy najwięcej premier i kampanii marketingowych. Tylko w ostatnie 10 dni grudnia QubicGames planuje 13 premier gier, w tym wydanie w Ameryce, Europie i Japonii 6 gier ze znanej serii BIT.TRIP. Liczba planowanych premier w IV kwartale jest sumarycznie większa niż gier wydanych przez 9 pierwszych miesięcy roku – powiedział prezes Jakub Pieczykolan, cytowany w komunikacie.

Dodał, że w listopadzie i w grudniu spółka zaplanowała także 4 duże kampanie marketingowych na konsoli Nintendo Switch w Ameryce, Europie i Japonii.

– W miesiącach czerwiec-październik, wydaliśmy 8 gier i zestawy płatnych dodatków do 3 gier na konsole Nintendo Switch. 5 z premier, zgodnie ze strategią na rok 2020, zadebiutowało na rynku japońskim – kluczowym pod względem liczby posiadaczy wspomnianej konsoli. W minionym kwartale zadebiutował również ‚Dex’ – nasza największa dotychczasowa premiera, w trzy tygodnie pokrywając koszty produkcji i marketingu. W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy przedsprzedaż gry ‚Dex’ w Japonii i jest to nasza najszybciej sprzedająca się gra w przedsprzedaży na rynku japońskim. Tytuł zadebiutuje już w ten czwartek – 19 listopada. Ponadto, zainwestowaliśmy w zakup praw do serii Pocket Mini Golf oraz rozpoczęliśmy prace koncepcyjne nad drugą częścią tej gry i spin-offem zatytułowanym Pocket Mini Bowling – dodał  Pieczykolan. 

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spółka zakłada, że jeszcze w grudniu wyda aż 8 tytułów na konsolę Nintendo Switch, w tym sześć gier z bardzo popularnej serii Bit.TRIP znanej z 8-bitowej estetyki oraz niezapomnianej ścieżki dźwiękowej – jest to jedno z najmocniejszych IP jakie dotychczas wydawała.

– Kolejnymi produkcjami, które zadebiutują w okresie świątecznym na Nintendo Switch będą ‚DungeonTop’ i ‚Door Kickers’. Pierwsza z nich jest świeżą grą z zyskującego na popularności gatunku rougelike, druga natomiast została okrzyknięta najlepszą grą taktyczną 2014 roku. Oba tytuły spotkały się również z ciepłym przyjęciem ze strony graczy – średnia ocen wynosi odpowiednio 85 proc. i 94 proc. pozytywnych ocen w serwisie Steam. Wszystkie te gry będą dostępne dla graczy pomiędzy 24 a 26 grudnia, a ich przedsprzedaż rozpocznie się 27 listopada. Dodatkowo spółka pracuje nad dodatkiem do gry ‚Pocket Mini Golf’, która cieszy się niesłabnącą popularnością na konsoli Nintendo Switch. Premiera DLC Pocket Mini Golf – Fairway planowana jest między 21 a 31 grudnia – czytamy także.

Niezależnie od gier wydawanych na konsolę Nintendo Switch, spółka planuje wydanie 4 gier na konsolę Sony PS4 – „DungeonTop”, „Mana Spark”, „One Strike” i” Not Not – a Brain Buster”.

QubicGames jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o QUBICGMS)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR