Rekordowa edycja konkursu inwestycyjnego StockWatch.pl

Ósma edycja konkursu inwestycyjnego StockWatch.pl nieubłaganie zbliża się do końca. Przed uczestnikami jeszcze tylko nieco ponad miesiąc rywalizacji. Sumarycznie portfel konkursowy notuje rekordową blisko 90-proc. stopę zwrotu od początku roku.

konkurs,stockwatch,2020

Najlepsi uczestnicy konkursu mogą pochwalić się wysokimi trzycyfrowymi stopami zwrotu.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja konkursu przejdzie do historii jako jedna z najlepszych. Od początku roku uczestnicy niemal podwoili wartość portfela. W tym samym czasie indeks szerokiego rynku WIG stracił ok. 8 proc. Co więcej, aby znaleźć się w nagradzanej czołowej piątce trzeba było swój kapitał powiększyć przeszło trzykrotnie! Zaledwie 12 z 45 graczy obecnie notuje stratę wobec początkowego kapitału, jakim było 5.000 zł.

Na tle indeksów mniejszych spółek stopa zwrotu konkursowego portfela również wygląda znakomicie. Od początku roku mWIG40 stracił 4 proc., sWIG80 zyskał 27 proc. Lepszy od portfela był tylko grupujący walory z rynku NewConnect – NCIndex, którego notowania wzrosły o 124 proc. od początku roku.

Krzywa kapitału portfela konkursowego

Pierwsza piątka

W czołówce zaszły spore zmiany. Liderem obecnie jest użytkownik o nicku flesz, który co ciekawe do konkursu dostał się z listy rezerwowej, zastępując innego uczestnika. Flesz wypracował mocny wynik na Airway Medix (+55,55 proc.). Nadal spore szanse na zwycięstwo zachowuje użytkownik egonac, który kolejnymi zyskownymi wyborami pokroju Creepy Jar czy Agroliga skutecznie nadgonił dystans do lidera.

Poz. Nick uczestnika Stopa zwrotu Spółki
1. flesz +589,31 proc. Airway Medix, Play
2. egonac +515,07 proc. Pure Biologics, Unimot, North Coast, Creepy Jar, Agroliga
3. tratata +346,82 proc. Asbis, Mennica Skarbowa, Pragma Faktoring
4. tretenmerth +332,50 proc. ML System, One More Level
5. Wieled +318.26 proc. XTB

Tradycyjnie najlepsze stopy zwrotu uczestnikom konkursu dały mniejsze spółki. Pod koniec obecnej edycji konkursu w portfelach uczestników dominują w czołówce podmioty z rynku głównego, a nie NewConnect. Stopy zwrotu osiągnięte na producencie rękawic – Mercator Medical (+329 proc.), domu maklerskim X-trade Brokers (318 proc.) czy na spółce specjalizującej się w rekrutacji pracowników – Work Service (+212 proc.) mogą robić wrażenie. Najwyższa stopa zwrotu jak dotąd w konkursie na zrealizowanej transakcji przypadła jednak notowanej na rynku NewConnect firmie zajmującej się obrotem metalami szlachetnymi – Mennicy Skarbowej (512 procent!).

Wśród najgorszych inwestycji nadal na czele pozostaje zakup akcji odzieżowego CDRL (-57,71 proc.) przedstawiciela branży fotowoltaicznej – Sunex (-57,70 proc.) słabo poradziły sobie również akcje reprezentującego chemię PCC Exol (-53 proc.)

Zasady konkursu

Wirtualnym portfelem o wartości 225 tys. zł zarządza łącznie 45 graczy. Każdy ma początkowo do dyspozycji kwotę 5 tys. zł. Uczestnicy mogą inwestować w spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect, z wyjątkiem tych, których kurs akcji w momencie zakupu jest niższy niż 0,50 zł oraz tych, które w danym momencie znajdują się w portfelu innego uczestnika. W ciągu całej zabawy można dokonać maksymalnie 7 zmian, tj. sprzedać posiadaną spółkę i dać zlecenie zakupu kolejnej. Konkurs trwa do ostatniej sesji giełdowej 2019 roku. Na najlepszych inwestorów czekają nagrody – Roczne abonamenty strefy Premium, dające nieograniczony dostęp do treści i narzędzi inwestycyjnych w StockWatch.pl oraz dla zwycięzcy roczny abonament na Portfel Cztery Fazy Rynku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR