StockWatch.pl

RF: Kancelaria Premiera podjęła już działania w celu organizacji spotkania w sprawie obligatariuszy GetBack

Omawiane walory:

Z pisma Rzecznika Finansowego skierowanego do Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack wynika, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podjęła już działania w celu organizacji spotkania obligatariuszami. Inwestorzy przy okrągłym stole chcą poruszyć sprawę nieprawidłowości przy procesie oferowania i dystrybucji feralnych obligacji wrocławskiej spółki windykacyjnej.

(Fot. Kancelaria Premiera/mat. własne)

Na początku sierpnia Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack wystosowało list otwarty do Rzecznika Finansowego, w którym zaapelowało o zwołanie w trybie pilnym okrągłego stołu w sprawie afery wrocławskiej spółki. Głównym celem inwestorów było zainicjowanie spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, ale do promów zaproszono też prezydenta Andrzeja Dudę, minister finansów Teresę Czerwińską, ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro oraz Leszka Czarneckiego, właściciela kilku banków, które pośredniczyły przy sprzedaży sporej części feralnych papierów dłużnych. >> Szokujący wynik ankiety wśród obligatariuszy GetBack

Po kilku tygodniach stowarzyszenie otrzymało odpowiedź na list, w której Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy poinformowała, że ona sama nie ma możliwości zainicjowania takiego spotkania. W piśmie zaznaczyła jednak, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów dostrzegła problem i podjęła już działania w celu organizacji spotkania w sprawie obligatariuszy spółki GetBack. Na ten moment nie wyznaczono konkretnej daty spotkania.

Fragment pisma Rzecznika Finansowego do Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack

Prezes RF dodała też, że jest gotowa do udziału w dyskusjach nad rozwiązaniem problemów osób, które kupiły obligacje GetBack.

Artiom Bujan, prezes stowarzyszenia nie kryje zadowolenia, ale jednocześnie mobilizuje obligatariuszy do wysyłania pism do kancelarii premiera i prezydenta, aby te jak najszybciej wyznaczyły termin okrągłego stołu. Jak zaznacza, czas ogrywa tu kluczową rolę. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

– Jako „Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack SA” jesteśmy na etapie ustalania daty spotkania z KPRM, zależy nam na czasie, w przeciwnym wypadku nie odzyskamy niczego, a Idea Bank dalej nie będzie uznawał reklamacji. Na spotkaniu przy okrągłym stole chcemy poruszyć sprawę Idea Banku (Oddziały Lions) aktywnie zaangażowanego w proces masowego oferowania i faktycznie dystrybucji obligacji spółki GetBack – mówi Artiom Bujan, prezes stowarzyszenia.

W aferze GetBack poszkodowanych jest ponad 9 tysięcy osób, które kupiły obligacje na łączną kwotę 2,5 miliarda złotych. Większość z nich nabywała feralne papiery dłużne za pośrednictwem banków i domów maklerskich.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR