RF: Kancelaria Premiera podjęła już działania w celu organizacji spotkania w sprawie obligatariuszy GetBack

Omawiane walory:

Z pisma Rzecznika Finansowego skierowanego do Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack wynika, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podjęła już działania w celu organizacji spotkania obligatariuszami. Inwestorzy przy okrągłym stole chcą poruszyć sprawę nieprawidłowości przy procesie oferowania i dystrybucji feralnych obligacji wrocławskiej spółki windykacyjnej.

(Fot. Kancelaria Premiera/mat. własne)

Na początku sierpnia Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack wystosowało list otwarty do Rzecznika Finansowego, w którym zaapelowało o zwołanie w trybie pilnym okrągłego stołu w sprawie afery wrocławskiej spółki. Głównym celem inwestorów było zainicjowanie spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, ale do promów zaproszono też prezydenta Andrzeja Dudę, minister finansów Teresę Czerwińską, ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro oraz Leszka Czarneckiego, właściciela kilku banków, które pośredniczyły przy sprzedaży sporej części feralnych papierów dłużnych. >> Szokujący wynik ankiety wśród obligatariuszy GetBack

Po kilku tygodniach stowarzyszenie otrzymało odpowiedź na list, w której Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy poinformowała, że ona sama nie ma możliwości zainicjowania takiego spotkania. W piśmie zaznaczyła jednak, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów dostrzegła problem i podjęła już działania w celu organizacji spotkania w sprawie obligatariuszy spółki GetBack. Na ten moment nie wyznaczono konkretnej daty spotkania.

Fragment pisma Rzecznika Finansowego do Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack

Prezes RF dodała też, że jest gotowa do udziału w dyskusjach nad rozwiązaniem problemów osób, które kupiły obligacje GetBack.

Artiom Bujan, prezes stowarzyszenia nie kryje zadowolenia, ale jednocześnie mobilizuje obligatariuszy do wysyłania pism do kancelarii premiera i prezydenta, aby te jak najszybciej wyznaczyły termin okrągłego stołu. Jak zaznacza, czas ogrywa tu kluczową rolę. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

– Jako „Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack SA” jesteśmy na etapie ustalania daty spotkania z KPRM, zależy nam na czasie, w przeciwnym wypadku nie odzyskamy niczego, a Idea Bank dalej nie będzie uznawał reklamacji. Na spotkaniu przy okrągłym stole chcemy poruszyć sprawę Idea Banku (Oddziały Lions) aktywnie zaangażowanego w proces masowego oferowania i faktycznie dystrybucji obligacji spółki GetBack – mówi Artiom Bujan, prezes stowarzyszenia.

W aferze GetBack poszkodowanych jest ponad 9 tysięcy osób, które kupiły obligacje na łączną kwotę 2,5 miliarda złotych. Większość z nich nabywała feralne papiery dłużne za pośrednictwem banków i domów maklerskich.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback)

 • BFG: Przejęcie Idea Banku nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń od GetBacku

  Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku i jego przejęcie przez Bank Pekao to najbezpieczniejsze rozwiązanie z punktu widzenia deponentów Idea Banku i stabilności sektora finansowego w Polsce. Proces ten nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń przez klientów, którzy nabyli obligacje GETBACK za pośrednictwem Idea Banku - roszczenia te nie zostały przeniesione do Banku Pekao.

 • GetBack wypłaca obligatariuszom pierwsze raty układowe Symboliczny moment dla poszkodowanych obligatariuszy. Pod koniec grudnia wrocławska spółka windykacyjna ruszyła z wypłatą pierwszych dwóch rat gotówkowych dla posiadaczy feralnych obligacji.
 • Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GETBACK. Wśród oskarżonych są prezesi GETBACKu, Idea Banku oraz Leszek Cz.

 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GETBACK. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR