Ruszyła publiczna emisja Victoria Dom. W puli obligacje na 6,65 proc. w skali roku

Omawiane walory:

Warszawski deweloper mieszkaniowy oferuje 3-letnie obligacje ze stałym oprocentowaniem 6,65 proc. w skali roku. Zapisy trwają do 17 lipca. Minimalna wartość inwestycji to 25 tys. zł.

Victoria Dom w lipcowej emisji oferuje obligacje z oprocentowaniem 6,65 proc. w skali roku.

W środę wystartowały zapisy w ramach publicznej emisji obligacji Victoria Dom. Jeden z największych stołecznych deweloperów oferuje papiery dłużne o wartości nominalnej 11 mln zł. W lipcowej emisji na inwestorów czekają 3-letnie, niezabezpieczone obligacje z oprocentowaniem stałym 6,65 proc. w skali roku. Kupon będzie wypłacany co 6 miesięcy. Wartość nominalna jednej obligacji to 1 tys. zł.

Zapisy na obligacje potrwają do 17 lipca. Warto zaznaczyć, że minimalny próg inwestycji to 25 obligacji, czyli 25 tys. zł. Przydział papierów zaplanowano na 21 lipca. Docelowo nowo emitowane obligacje mają zadebiutować na rynku Catalyst.

Termin Wydarzenie
1 lipca 2020 r. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów
17 lipca 2020 r. Zakończenie przyjmowania zapisów
21 lipca 2020 r. Przewidywany dzień przydziału obligacji
21 lipca 2020 r. Przewidywany dzień emisji

Zapisy na obligacje można składać stacjonarnie w punktach obsługi klienta Michael/Ström Dom Maklerski lub w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu M/S Online.

Victoria Dom to emitent znany inwestorom z rynku Catalyst. Deweloper do obrotu wprowadził trzy (VID0221, VI10622, VID1122) z ośmiu wyemitowanych serii długu. Wszystkie są obecnie wyceniane w okolicach 100 proc. w. nom. Na koniec 2019 r. wartość nominalna siedmiu serii obligacji opiewała na ponad 123 mln zł, czego ponad 85 mln zł zostało objęte przez instytucje finansowe. W II kwartale br. spółka wyemitowała papiery za 10,5 mln zł (seria N) oraz zmieniła warunki serii F, spłacając przedterminowo połowę serii o wartości 20 mln zł. Termin wykupu drugiej połowy wydłużono do 2023 r.

Struktura,zadłużenia,victoria,dom

Struktura zadłużenia Victoria Dom. Źródło: Spółka.

Victoria Dom to warszawski deweloper mieszkaniowy, działający na rynku od 1998 roku. Od 2008 roku prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej pod obecną nazwą. Akcje spółki należą (pośrednio) do rodziny Jasińskich: 51 proc. należy do Michała Jasińskiego (prezes), 30 proc. do Józefa Jasińskiego (przewodniczący rady nadzorczej), 14,1 proc. do Krystyny Jasińskiej (członek rady nadzorczej) oraz 4,9 proc. do Moniki Jasińskiej.

Spółka w ciągu ostatnich 3 lat spółka mocno zwiększyła skalę działalności i wyrosła na jednego z czołowych deweloperów w Warszawie. W ubiegłym roku Victoria Dom osiągnęła 439 mln zł przychodów ze sprzedaży. W ujęciu rocznym to wzrost o 86 proc. Zysk operacyjny wyniósł 122 mln zł (+110 proc. r/r), a netto urósł o blisko 90 proc. do 88 mln zł.

victoria,sprzedaż,mieszkania

Źródło: Spółka

W całym minionym roku Victoria Dom zakontraktowała sprzedaż 1.570 mieszkań. Przekazała jednocześnie klientom i rozpoznała w wynikach 1.268 gotowych lokali. Spółka weszła w 2020 rok z dużą przedsprzedażą mieszkań. Większość lokali, które będą przekazywane klientom w bieżącym roku zostały już zakontraktowane.

– Pierwszy kwartał 2020 był najlepszy w historii spółki. Według raportu redNet Consulting pod względem liczby sprzedanych mieszkań zostaliśmy największym deweloperem w Warszawie. Pomimo obserwowanego w kwietniu spowolnienia ruchu w naszych biurach sprzedaży z optymizmem patrzymy na pozostałą część roku. Jesteśmy przekonani, że kompaktowe mieszkania w stolicy są jedną z najlepszych inwestycji na czasy wysokiej inflacji, którą aktualnie obserwujemy w Polsce – powiedział wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w komunikacie.

Victoria Dom posiada obecnie w realizacji blisko 20 projektów lub kolejnych etapów inwestycji zlokalizowanych w różnych rejonach Warszawy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT VictoriaDom, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR