StockWatch.pl

Spółka zależna Vistalu złożyła wniosek o postępowanie sanacyjne i upadłość

Omawiane walory:

Vistal Offshore złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego i wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ. W środę notowania Vistalu Gdynia rosną o blisko 20 proc.

(Fot. Vistal)

– Zarząd spółki Vistal Gdynia SA informuje, że otrzymał dnia 20 września 2017 r. od zarządu spółki zależnej Vistal Offshore sp. z o.o. informację o złożeniu dnia 20 września 2017 r. do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Vistal Offshore sp. z o.o. oraz wniosku o ogłoszenie upadłości Vistal Offshore sp. z o.o. – czytamy w komunikacie.

>> Darmowy Konkurs Giełdowy [ pula nagród 35.000 zł ]. Dowiedz się więcej >>

Wierzyciele Vistal Offshore złożyli wniosek o upadłość spółki 14 września br., jednak wniosek ten został wycofany po zaspokojeniu wierzytelności w kwocie 112.657 zł.

Wcześniej Vistal Gdynia poinformował o cofnięciu wniosku o upadłość spółki zależnej Vistal Eko. Vistal podał wcześniej, że wierzyciele Vistal Eko i Vistal Offshore, spółek zależnych Vistal Gdynia, złożyli wnioski o ogłoszenie ich upadłości. Ponadto spółka zależna Vistal Construction złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Vistalu

W ubiegłym tygodniu Vistal Gdynia podał, że w wyniku aktualizacji budżetów długoterminowych kontraktów szacuje, że obniżenie wyniku na kontraktach może zmniejszyć skonsolidowany wynik finansowy za I półrocze br. o ok. 88,1 mln zł. Spółka zdecydowała też o utworzeniu odpisu aktualizującego w wysokości ok. 3,4 mln zł.

Vistal Gdynia – spółka dominująca grupy Vistal – to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vistal, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com