Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Świetna sesja na giełdzie w Warszawie, CCC i LPP poczuły wiosnę

Opublikowano: 2019-04-02 17:43:47

Omawiane walory: , , ,

Kolejna mocna sesja na GPW. Świetne wyniki sprzedażowe CCC w marcu, pchnęły notowania akcji tej spółki w górę aż o 14,3 proc., a optymizm inwestorów rozlał się na całą giełdę.

Akcje CCC wyróżniły się dziś nie tylko skalą wzrostu wśród warszawskich blue chipów, ale też na całej giełdzie. Największe były też obroty nimi. Źródło: ATTrader.pl

Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie zakończyła się wzrostami wszystkich indeksów. WIG20 zamknął dzień na poziomie 2.371 pkt., rosnąc o 1,3 proc. i wybijając się powyżej lokalnych szczytów z połowy marca, co zapowiada zwyżkę do 2.420 pkt. Indeks WIG wzrósł o 1,21 proc. do 61.071 pkt., mWIG40 o 1,16 proc. do 4.230 pkt., a sWIG80 o 0,81 proc. do 12.120 pkt.

Gwiazdą dzisiejszej sesji było CCC. Notowania obuwniczego potentata poszybowały o 14,3 proc. do 248 zł, ciągnąc za sobą nie tylko indeks blue chipów, ale także inne spółki. Impulsem do zwyżki były opublikowane wczoraj po sesji dane sprzedażowe za marzec. Skonsolidowane przychody CCC wyniosły w tym okresie 452,9 mln zł, co oznacza wynik aż o 86 proc. lepszy niż w marcu 2018 roku. Przychody w całym pierwszym kwartale wzrosły natomiast o 57 proc. w relacji rocznej do 1,03 mld zł.

Mocne szarpnięcie w górę nie pozostało bez wpływu na sytuację na wykresie CCC. Kurs wybijając się powyżej 237,80 zł, przełamał opór tworzony przez szczyt z września ub.r., jednocześnie otwierając sobie drogę w kierunku kolejnego oporu na poziomie 281,90 zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Optymizm widoczny w notowaniach CCC udzielił się innym detalistom, a w konsekwencji niemal całej giełdzie. Akcje LPP poszybowały w góra o 5,35 proc. do 8.855 zł (najwyższe zamknięcie od września 2018), a Dino Polska o 4,7 proc. do 132 zł, wyznaczając nowych historyczny rekord.

Maklerzy ostrzą sobie zęby na akcje PGE i KGHM >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Spory udział w budowaniu wzrostów indeksu WIG20 miał też Santander Bank Polska, którego akcje podrożały o 3,2 proc. do 389,20 zł, a także wzrost notowań CD Projektu o 4,3 proc. do 212,70 zł, niezmiennie napędzany wiarą inwestorów w świetlaną przyszłość tej spółki.

Co ciekawe, nie wszystkie spółki z WIG20 „poczuły wiosnę”. Dzień pod kreską kończy mBank (-0,1 proc.), Alior Bank (-0,3 proc.), Play (-0,8 proc.), PKN Orlen (-0,6 proc.) i Lotos (-0,4 proc.) i PZU (-1,1 proc.).

Na szerokim rynku mocno śladem CCC podążyły notowania LiveChat. Wzrosły one o 10,6 proc. do 30,35 zł, wybijając się powyżej lutowego maksimum na 29,75 zł, co może zapowiadać dalsze wzrosty. Podobne były też przyczyny wzrostów. Mianowicie dane sprzedażowe. W marcu liczba płatnych klientów spółki wzrosła o 335 netto w ujęciu miesięcznym i na dzień 1 kwietnia wyniosła ona 26.714. To oznacza wzrost o 11 proc. w skali roku.

Początek kwietnia na giełdzie w Warszawie, podobnie jak i na większości europejskich parkietów, przynosi zdecydowaną poprawę nastrojów. Układ sił na wykresach nie pozwala jednak jeszcze założyć, że przerodzi się to w trwalsze i dłuższe wzrosty. Szczególnie, że wciąż podstawowym zagrożeniem są już mocno wykupione indeksy na Wall Street po ponad 3-miesięcznym rajdzie w górę. Dlatego pomimo perspektywy ataku WIG20 na 2.420 pkt., ostrożność jest wskazana.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ccc, CDPROJEKT, Livechat, lpp)

 • Pozytywne nastroje na GPW, inwestorzy czekają na Fed

  Ostatnia przed posiedzeniem Fed i Bożym Ciałem sesja na GPW upływa pod znakiem lekkich spadków. Nastroje wciąż jednak pozostają optymistyczne. Pytanie tylko, czy piątek nie przyniesie negatywnej weryfikacji wczorajszego optymizmu?

 • Michał Sołowow najbogatszym Polakiem, Leszek Czarnecki zamyka pierwszą setkę

  Tygodnik Wprost po raz 30 opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Drugi rok z rzędu największym majątkiem może pochwalić się Michał Sołowow, ale w zestawieniu pojawiły się również nowe nazwiska i znaczące zmiany pozycji.

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • Cyberpunk 2077 podbił serca dziennikarzy na E3

  CD Projekt pod względem marketingowym zmiótł konkurencję na targach E3. Keanu Reeves, wcielający się w jedną z postaci, nowy trailer fabularny oraz zamknięty pokaz gry dla dziennikarzy przyczyniły się do sukcesu spółki w Los Angeles. Postanowiliśmy przyjrzeć się jakie wrażenia wynieśli dziennikarze z pokazu Cyberpunka 2077.

 • Spokojna sesja na GPW, w centrum uwagi spółki telekomunikacyjne

  Inwestorzy ponownie mocniej zainteresowali się spółkami telekomunikacyjnymi, które pozytywnie wyróżniają się na tle pozostających w miejscu warszawskich indeksów. Kontynuowana jest też realizacja zysków na akcjach CD Projekt.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku