sWIG80 najwyżej od maja, w grze PGNiG i Pfleiderer Group

Omawiane walory: , , ,

Blisko 30-proc. skok notowań akcji Pfleiderer Group pomógł wywindować indeks sWIG80 do najwyższych poziomów od ponad dwóch miesięcy. Pozostałe warszawskie indeksy praktycznie stoją w miejscu. Dziś gorąco jest też na akcjach PGNiG, Orange Polska i Vivid Games.

Źródło: ATTrader.pl

Pierwsza połowa piątkowych notowań na giełdzie w Warszawie upłynęła pod znakiem mocnej zwyżki indeksu sWIG80, który testuje poziomy nieoglądane od początku maja. Jednocześnie w dość ograniczonym zakresie zmieniają się notowania pozostałych indeksów. W samo południe WIG20, który w pierwszych godzinach lekko rósł, cofnął się i miał wartość 2.317 pkt. (+0,04 proc.), WIG testował poziom 60.453 pkt. (+0,15 proc.), mWIG40 4.113 pkt. (+0,2 proc.), a sWIG80 rósł o 0,89 proc. do 11.969 pkt.

Gwiazdą piątkowej sesji są akcje Pfleiderer Group, które wystrzeliły o 29 proc. do 25,70 zł. Ten gwałtowny ruch do góry w stronę 3-miesięcznych maksimów, to reakcja na ogłoszone wezwanie na akcje. Firma Volantis Bidco chce kupić pakiet 36,35 proc. akcji potentata materiałów drewnopochodnych. Za każdy walor oferuje 25,17 zł. To, że aktualna cena rynkowa przewyższa tą w wezwaniu oznacza, że inwestorzy uznali ofertę za niewystarczającą i spodziewają się podniesienia ceny.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zwyżka akcji Pfleiderer Group w największym stopniu przekłada się na zwyżkę notowań indeksu sWIG80. Swoje pięć gorszy dokłada też BNP Paribas Bank Polska (+2,6 proc.) i Celon Pharma (+3,8 proc.). Skalą wzrostu wyróżnia się natomiast Vivid Games, którego akcje rosną o 7,8 proc. do 1,66 zł, w reakcji na informację o podpisaniu przez spółkę umowy ramowej z QubicGames na porting i dystrybucję gier na platformie Nintendo Switch.

W piątkowe południe wśród 20 warszawskich blue chipów, drożały akcje 8 z nich. Najmocniej w górę poszybowały walory PGNiG, kontynuując wczorajsze wzrosty, za którymi stała rekomendacja Domu Maklerskiego Trigon. W ocenie analityków, perspektywa odbicia na rynku gazu w ostatnim kwartale br., pozytywnie przełoży się na wyniki spółki. Dlatego wycenili oni jedną akcję na poziomie 6 zł. W piątkowe południe na warszawskiej giełdzie akcje te były wycenione na poziomie 5,69 zł, co oznacza wzrost o 3,8 proc. wobec wczorajszego zamknięcia, gdy podrożały one o 3,2 proc. Korzystny w krótkim terminie układ sił na wykresie dzienny PGNiG sugeruje, że wspomniany poziom 6 zł jest w zasięgu strony popytowej.

O ile PGNiG był liderem wzrostów w WIG20, to Orange Polska były największym maruderem. Kurs spadał o 2,3 proc. do 6,49 zł, kontynuując zainicjowaną w drugiej połowie czerwca korektę silnych majowo-czerwcowych wzrostów, gdy notowania poszybowały z 4,60 zł do 7,45 zł. Trwałe zejście poniżej wsparcia na 6,50 zł może przeciągnąć korektę do 6,30 zł.

Wśród gorących spółek wychwyconych przez skaner portalu StockWatch, oprócz wspomnianego PGNiG, Orange Polska, Pfleiderer Group i Vivid Games, znalazły się jeszcze LarqTrakcja, Getin, Astarta, Millennium i Santader Bank Polska.

W drugiej połowie sesji tradycyjnie już tematy spółkowe ustąpią miejsca impulsom globalnym. A to oznacza, że o losach dniach i o tym na jakich poziomach sesję zamkną indeksy, zdecydują popołudniowe dane o inflacji PPI w USA oraz otwarcie sesji na Wall Street.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orangepl, PFLEIDER, PGNiG, vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR