Volantis Bidco ogłosił wezwanie na 36 proc. akcji Pfleiderer Group

Omawiane walory:

Volantis Bidco wykłada 591 mln zł za pakiet 23,52 mln akcji Pfleiderer Group. Cena oferowana za jeden walor wynosi 25,17 zł, czyli o 26 proc. więcej niż bieżący kurs na GPW.

Fot. Pfleiderer Group/fb

Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec Volantis Bidco jest Rathcoole S.a r.l., a podmiotem pośrednio dominującym wobec wzywającego jest Raheny S.a r.l., czyli spółka specjalnego przeznaczenia pośrednio kontrolowana przez fundusze zarządzane przez Strategic Value Partners LLC (obecny główny akcjonariusz Pfleiderera) i jej podmioty zależne.

W wyniku wezwania Volantis Bidco zamierza uzyskać 36,35 proc. ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Pfleiderer Group. Po przeprowadzeniu wezwania wzywający zamierza uzyskać łącznie nie więcej niż 66 proc. ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Pfleiderer Group

Volantis Bidco kupi akcje pod warunkiem, że co najmniej 16,86 mln akcji, tj. 26,07 proc., zostanie objętych zapisami w wezwaniu.

Zapisy zaplanowano na 1-16 sierpnia. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 20 sierpnia, a przewidywany dzień rozliczenia transakcji to 21 sierpnia. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest DM PKO BP.

Grupa Pfleiderer to producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. W czwartek na zamknięciu sesji kurs akcji spółki wynosił 19,90 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PFLEIDER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR