Trzy firmy zainteresowane inwestycją w aktywa GetBack

Omawiane walory:

Według najnowszego komunikatu prasowego, trzech inwestorów złożyło w czwartek oferty nabycia aktywów GetBack. Wrocławska spółka windykacyjna dodała, że w sumie wstępnie zainteresowanych inwestycją jest siedem podmiotów.

Fot. GPW

– Na tym etapie nie możemy zdradzić treści otrzymanych ofert, mogę jednak powiedzieć, że wszystkie trzy podmioty złożyły interesujące propozycje, które stanowią poważną alternatywę dla scenariusza realizacji odzysków z obecnych portfeli. Dzięki temu udałoby się szybciej spłacić zobowiązania obligatariuszy, ale nie my będziemy podejmowali decyzję w tej kwestii – powiedział Przemysław Dąbrowski, prezes GetBack.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Z ofertami zapoznała się rada nadzorcza i wyraziła zainteresowanie dalszymi negocjacjami. Teraz z ofertami zapozna się rada wierzycieli. Jeśli wyrazi zainteresowanie dalszymi działaniami, kolejnym etapem będzie wybór jednego lub kilku potencjalnych inwestorów, z którymi rozpoczną się negocjacje dokumentacji prawnej. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

– Naszą rolą było doprowadzenie tego procesu do momentu, w którym Rada Wierzycieli będzie mogła przejrzeć i ocenić oferty zainteresowanych nabyciem majątku GetBack i cieszymy się, że udało nam się wywiązać z tego zobowiązania – dodał Przemysław Dąbrowski, prezes GetBack.

Spółka dodała, że zakończenie i zamknięcie transakcji przewidywane jest do końca 2018 roku, choć termin ten może ulec przedłużeniu.

– Emitent równocześnie zastrzega, że na obecnym etapie rozważa nadal różnorakie opcje (…); na chwilę obecną nie zostały też podjęte przez zarząd jakiekolwiek decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej. Aktualnie nie ma też pewności odnośnie tego, czy zarząd podejmie takie decyzje w przyszłości. Zarząd będzie przekazywał do publicznej wiadomości wszelkie informacje o przebiegu wskazanego wyżej procesu. – czytamy w komunikacie.

Źródło: GetBack

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR