Ten Square Games nie wyklucza realizację pierwszej akwizycji w I kw. 2021 r.

Omawiane walory:

Ten Square Games nie wyklucza realizacji akwizycji przez spółkę w I kwartale 2021 r., wynika ze słów prezesa Macieja Zużałka. Zarząd nie podjął jeszcze żadnych decyzji odnośnie wypłaty dywidendy za 2020 r.

tsg, gaming, przejęcia, akcje,

Fot. Pexels

– Nie jest to wykluczone. Jest to możliwe, prowadzimy aktywne rozmowy – powiedział Zużałek podczas wideokonferencji w odpowiedzi na pytanie czy w I kw. 2021 będzie możliwa akwizycja. 

– Przygotowujemy się i patrzymy szeroko, patrzymy na mniejsze firmy czy mniejsze studia – takie których połączenie z TSG dałoby nam możliwość wygenerowania produktów, jakie w przyszłości mogą być istotne z punktu widzenia spółki. To jest jeden ze scenariuszy. Ale nie odrzucamy scenariuszy takich, gdzie inwestujemy w podmioty o porównywalnej wielkości. Określiliśmy taką wartość w okolicy 100 mln USD i są one w naszym zasięgu – dodał prezes.

Według niego, wszystkie rozmowy z doradcą od M&A wskazują, że spółka ma szansę i potencjał do przekonania tych firm czy studiów, które dla TSG są interesujące, aby dołączyły do grupy.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zużałek zwrócił uwagę, że w w związku z planowanymi akwizycjami spółka nie podjęła jeszcze żadnych decyzji odnośnie wypłaty dywidendy za 2020 r. 

– Bardzo dużo się dzieję, zarówno w spółce jak w M&A, a na decyzję w tej kwestii mamy jeszcze jakieś pół roku – dodał prezes. 

W maju tego roku akcjonariusze Ten Square Games zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 27,37 mln zł z zysku za 2019 rok na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 3,78 zł na akcję. 

Przedstawiciele spółki potwierdzili także, że TSG nadal czeka na uzyskania licencji na dystrybucję gry „Fishing Clash” w Chinach.

– Z naszej strony zrobiliśmy wszystko co mogliśmy. Czekamy cierpliwie na ostateczną decyzję – dodał prezes.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o TSGAMES)

 • Falstart warszawskich indeksów, JSW i Tauron mocno w dół

  Giełda w Warszawie, jak wiele europejskich parkietów, rozpoczęła dzień od wzrostów, reagując na wczorajsze rekordy na Wall Street. Dość szybko jednak uaktywniła się podaż i GPW znalazła się pod kreską. W WIG20 słabo radzi sobie JSW i Tauron. Ten Square Games, Kruk i Kęty ściągają natomiast w dół mWIG40. Losy sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte, a strona popytowa może jeszcze odzyskać utraconą przewagę.

 • Przecena na GPW nabiera tempa, w grze PGNiG, Ten Square Games i banki

  PGNiG, CCC, Ten Square Games i AmRest to niektóre z notowanych w Warszawie spółek, które w środowe przedpołudnie znalazły się w centrum uwagi inwestorów. W tle pozostają natomiast banki. Niesłusznie, bo to one prawdopodobnie dziś rozstrzygną o losach sesji.

 • Cena sprzedaży akcji w procesie ABB Ten Square Games wynosi 500 zł/szt.

  Akcjonariusze Ten Square Games - Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal zakończyli proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) skierowany do wybranych inwestorów, w wyniku którego cena sprzedaży jednej akcji sprzedawanej spółki została ustalona na 500 zł, a łączna liczba akcji sprzedawanych na 710 436, co stanowi 9,78 proc. akcji w kapitale zakładowym oraz tyle samo głosów.

 • Główni akcjonariusze Ten Square Games znów sprzedają akcje w ABB

  Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal chcą sprzedać w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu do 9,78 proc. akcji Ten Square Games. Podobna transakcja z udziałem założycieli spółki miała miejsce rok temu.

 • WIG20 coraz bliżej 2.100 pkt., w grze Answear, mBank i Alior

  Pierwszy tydzień 2021 roku WIG20 zamknie wzrostami, powoli zmierzając ku poziomowi 2.100 pkt. Można to traktować jako dobrą wróżbę na cały rok, bo ten zapowiada się dobrze dla akcji. Szczególnie dla rynków wschodzących, a zwłaszcza notowanych tam małych i średnich spółek.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR