Tylko do 12 grudnia trwają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso

Omawiane walory:

Kredyt Inkaso w ramach trwającej emisji publicznej oferuje do 300 tys. czteroletnich obligacji serii PA01 przy kuponie wynoszącym nawet 5,5 proc. Inwestorzy, którzy chcą zapisać się na papiery dłużne mają czas do wtorku 12 grudnia. Minimalna wielkość zapisu wynosi 1000 zł. 

– Proponujemy inwestorom atrakcyjne oprocentowanie stałe w pierwszym okresie odsetkowym na poziome 5,5 proc., a w następnych okresach oprocentowanie zmienne wynoszące WIBOR 6M powiększony o marżę 3,5proc. Kupon będzie wypłacany co pół roku. Papiery wartościowe planujemy wprowadzić do obrotu na rynku Catalyst – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Przydział obligacji planowany jest na 14 grudnia. Funkcję oferującego pełni IPOPEMA Securities, a zapisy można składać także w Expander Advisors i DM BOŚ. Pełna lista POK znajduje się na stronie internetowej emitenta oraz oferującego. Uchwalony w połowie września bieżącego roku program zakłada emisje publiczne o wartości do 300 mln zł rozłożone na 12 miesięcy.

>> Przeczytaj zapis z czatu inwestorskiego z Jarosławem Orlikowskim

W najbliższych latach Kredyt Inkaso zamierza osiągać systematyczny wzrost przychodów, poprzez organiczny rozwój skali działania, tj. zwiększanie wartości nabywanych portfeli, a tym samym odzyskiwanych wierzytelności, zarówno na rynku polskim, jak i za granicą.

Spółka zakłada ponadto wzrost marży operacyjnej na prowadzonej działalności, dzięki optymalizacji kosztów nabycia portfeli wierzytelności oraz wzrostowi rentowności likwidacji poszczególnych portfeli wierzytelności. Firma planuje koncentrować się na portfelach masowych, pochodzących z różnych obszarów rynku, a więc detalicznych, hipotecznych, małych i średnich przedsiębiorstw, firm telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych.

– Z rynkiem długu jesteśmy związani od ponad dekady, a w tym czasie uplasowaliśmy 38 serii obligacji o łącznej wartości 927,4 mln zł. Co istotne, wszystkie wyemitowane serie zostały wykupione w terminie. Wierzymy, że emisja walorów serii PA01, jak i kolejne serie, ze względu na atrakcyjne warunki inwestycyjne, jak i solidne podstawy naszego biznesu zostaną pozytywnie ocenione przez rynek – podsumowuje Orlikowski.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kredytin, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR