Ursus Bus ponawia wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego

Omawiane walory:

Zarząd producenta autobusów elektrycznych złożył nowy wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. 

Fot. Ursus

– Zarząd Ursus Bus poinformował zarząd emitenta, że Ursus Bus złożyła nowy wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, aby szybciej (niż w drodze zażalenia) uruchomić korzystny dla wierzycieli, pracowników i samej spółki proces formalnej restrukturyzacji, który zostanie zapoczątkowany postanowieniem o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego – informuje Ursus.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przypomnijmy, że na początku lipca Sąd Rejonowy Lublin-Wschód odmówił otwarcia przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursus Bus, spółki zależnej Ursusa. Spółka nie wyjaśniła, co było powodem odmowy, a przedstawicielka sądu w rozmowie z redakcją StockWatch.pl odmówiła udzielenia szczegółowych informacji na ten temat.

Jeszcze kilka miesięcy temu Ursus liczył, że uda mu się pozyskać inwestora dla spółki zależnej produkującej elektryczne autobusy. Zakupem udziałów w spółce Ursus Bus był zainteresowany PG Energy Capital Management, ale ostatecznie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. W środę na zamknięciu sesji jeden walor Ursusa kosztował 0,80 zł. Kapitalizacja całej spółki wynosi ok. 58 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR