StockWatch.pl

Ursus Bus ponawia wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego

Omawiane walory:

Zarząd producenta autobusów elektrycznych złożył nowy wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. 

Fot. Ursus

– Zarząd Ursus Bus poinformował zarząd emitenta, że Ursus Bus złożyła nowy wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, aby szybciej (niż w drodze zażalenia) uruchomić korzystny dla wierzycieli, pracowników i samej spółki proces formalnej restrukturyzacji, który zostanie zapoczątkowany postanowieniem o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego – informuje Ursus.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przypomnijmy, że na początku lipca Sąd Rejonowy Lublin-Wschód odmówił otwarcia przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursus Bus, spółki zależnej Ursusa. Spółka nie wyjaśniła, co było powodem odmowy, a przedstawicielka sądu w rozmowie z redakcją StockWatch.pl odmówiła udzielenia szczegółowych informacji na ten temat.

Jeszcze kilka miesięcy temu Ursus liczył, że uda mu się pozyskać inwestora dla spółki zależnej produkującej elektryczne autobusy. Zakupem udziałów w spółce Ursus Bus był zainteresowany PG Energy Capital Management, ale ostatecznie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. W środę na zamknięciu sesji jeden walor Ursusa kosztował 0,80 zł. Kapitalizacja całej spółki wynosi ok. 58 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PKO BP znów wysyła komornika po majątek Ursusa

  PKO BP nie odpuszcza lubelskiej spółce. Pod koniec września bank złożył wniosek o ogłoszenie upadłości URSUSa, a w ubiegłym tygodniu wznowił postępowanie egzekucyjne.

 • Bankowy rollercoaster, w tle Ursus i Rafako

  Z piekła do nieba i z powrotem. Przedpołudniową część czwartkowej sesji na GPW całkowicie zdominował wyrok TSUE ws. kredytów frankowych, na który żywo reagowały giełdowe banki. Inne tematy zeszły na dalszy plan.

 • PKO BP domaga się ogłoszenia upadłości Ursusa

  PKO BP złożył pod koniec września wniosek o ogłoszenie upadłości URSUSa. Producent maszyn rolniczych dowiedział się o tym od nadzorcy sądowego, ale kopii dokumentu jeszcze nie otrzymał. W środę rano akcje spółki tanieją o 14 proc.

 • Warszawskie indeksy kontynuują spadki, w grze Tauron i Kania

  Giełda w Warszawie znów świeci na czerwono i pozostaje w ogonie europejskich parkietów. Wyniki finansowe publikowane przez spółki w większości rozczarowują i nie poprawiają humorów inwestorów. Niestety też wciąż w centrum uwagi są ci sami, głównie negatywni, bohaterowie ostatnich sesji.

 • Ursus miał ponad 21 mln zł straty netto w I połowie 2019 r.

  URSUS w restrukturyzacji odnotował 21,46 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 22,64 mln zł straty rok wcześniej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR