StockWatch.pl

Ursus ma nowego prezesa

Omawiane walory:

Tomasz Zadroga złożył rezygnację z kierowania lubelskim producentem maszyn rolniczych. Nowym prezesem został Arkadiusz Miętkiewicz.

(Fot. Ursus)

We wtorek Tomasz Zadroga złożył rezygnację z funkcji prezesa. Swoją decyzję uzasadnił powodami osobistymi, które jego zdaniem „uniemożliwiają dalsze sprawowanie powierzonych mu obowiązków” . Zadroga będzie dalej współpracował z Ursusem, ale już w charakterze doradcy.

Na jego miejsce rada nadzorcza powołała Arkadiusza Miętkiewicza, który od lipca 2015 r. do marca 2019 r. był dyrektorem zarządzającym i wiceprezesem zarządu British Automotive Polska. Wcześniej Miętkiewicz pracował jako CEO Formula Motor Ukraina Z.A.O., Iberia Motor Rus Z.A.O., Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. oraz First Truck International Sp. z o.o. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ursusa

– Poza wymienionymi funkcjami, Pan Arkadiusz Miętkiewicz był członkiem licznych Rad Nadzorczych m.in. wymienionych spółek, jak również związanych z Sixt Rent a Car (franczyza w Polsce), czy Harley Davidson (Generalny Importer w Polsce) – informuje Ursus.

We wtorek na zamknięciu sesji jeden walor Ursusa kosztował 0,84 zł, czyli o 1,65 proc. mniej dzień wcześniej. Cała grupa jest obecnie wyceniana na 58 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Dzień trzech wiedźm na GPW, w grze Ursus i Getin Noble Bank

  Tematy spółkowe, w tym m.in. opublikowane wyniki finansowe, zdominowały pierwszą połowę sesji na giełdzie w Warszawie. W drugiej jej części, a zwłaszcza w samej końcówce, motorem zmian będą już wygasające dziś wrześniowe serie instrumentów pochodnych. To gwarantuje mocne wahania notowań indeksu WIG20.

 • Ursus sprzeda Trioliet B.V. zakład w Opalenicy za ok. 6,8 mln zł

  Cena sprzedaży zakładu URSUSa w Opalenicy na rzecz Trioliet B.V ma wynieść, w zależności od wartości i wyceny stanów magazynowych i produkcji w toku, około 6,8 mln zł i będzie pomniejszona o koszt naprawy elementów kanalizacji, tj. kwotę około 160 tys. zł.  

 • Sąd chce odebrać Ursusowi ochronę przed wierzycielami

  O umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego producent maszyn rolniczych dowiedział się jeszcze pod koniec sierpnia. W ubiegły czwartek URSUS otrzymał decyzję wraz z uzasadnieniem, od której zamierza się odwołać.

 • Wzrosty made in China, gorąco na kursach Kruka i Kani

  Decyzja Banku Chin przebudziła WIG20 i w efekcie piątek indeks blue chipów jest jednym z najlepszych w Europie. Od rana na GPW harcują też średniaki i maluchy. Kolejny już dzień gorąco jest na akcjach URSUSa, a także na Kruku, Impelu i ZM Kania.

 • Play hamuje odbicie na WIG20, w grze Ursus i Grupa Azoty

  Akcje Play tanieją o prawie 13 proc., po tym jak dwóch największych akcjonariuszy zdecydowało się na przyspieszoną sprzedaż sporego pakietu. Wyprzedaż telekomunikacyjnej spółki hamuje odbicie na WIG20. Całość robi niestety słabe wrażenie, a dowiezienie początkowych wzrostów do końca dnia stoi pod znakiem zapytania.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR