Ursus zwiększył sprzedaż ciągników w Polsce o ponad 50 proc.

Omawiane walory:

W okresie styczeń-maj sprzedaż nowych ciągników Ursusa podskoczyła aż o 54 proc. Co istotne, lubelski producent jako jedyny spośród 10 największych firm w kraju zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników.

Ursus poinformował, że w maju odnotował 55-proc. wzrost sprzedaży nowych ciągników w ujęciu r/r. Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że lubelski producent jest liderem wzrostów w branży, ponieważ jako jedyny spośród 10 największych firm w kraju zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników. Narastająco w okresie styczeń-maj Ursus wypracował wzrost sprzedaży sięgający 53,60 proc., co dało 232 sztuki. Na drugim miejscu pod względem dynamiki jest Claas ze spadkiem 22,5 proc. (138 sztuk), a na trzeciej pozycji Kubota – spadek o 22,6 proc. i sprzedaż na poziomie 386.

W I kwartale 2016 r. Ursus zanotował spadek przychodów o 6,3 proc. do poziomu 74,4 mln zł. Krajowa sprzedaż spółki wzrosła o ponad 10 proc., a eksport spadł prawie 16 proc. Przy okazji publikacji raportu kwartalnego producent maszyn rolniczych zwrócił uwagę, że na przychody ze sprzedaży krajowej w głównej mierze zależą od tempa realizacji wniosków oraz dopłat w ramach unijnych programów.

– W naszej ocenie, uruchomienie dopłat w ramach nowej perspektywy na lata 2014-2020 powinno rozpocząć się w I półroczu 2016 r., co będzie miało istotny wpływ na wyniki spółki w całym 2016 r. Liczymy na to, że sprzedaż ciągników w kolejnych okresach będzie wzrastać, zwiększając udział ciągników Ursus w całym rynku sprzedaży. – komentowała prezes Ursusa.

W I kwartale 2016 r. EBIT spółki spadł o 24 proc. do 3,3 mln zł. Wpływ na to miał wzrost kosztów sprzedaży związany ze wzrostem kosztów transportu wynikających z realizacji umowy z etiopską spółką ESC. W tym roku akcje Ursusa straciły na wartości 13 proc. W skali ostatnich 12 miesięcy przecena sięga 26 proc. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Ursusa

wykres_ursus

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR