Vercom zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek

Omawiane walory:

Akcje Vercom zadebiutują na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w czwartek, 6 maja.

(Fot. spółka)

– Vercom będzie 431. spółką notowaną na głównym rynku oraz 6. debiutem na tym rynku w 2021 r. – czytamy w komunikacie.

Pod koniec kwietnia Vercom dokonał przydziału 5 mln akcji w ofercie publicznej po cenie emisyjnej 45 zł, co oznacza, że wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł. Stopa redukcji w transzy detalicznej wyniosła ok. 92,4 proc. Spółka pozyskała z emisji nowych akcji zakładaną kwotę 180 mln zł.

– Debiut giełdowy to dla nas zwieńczenie zakończonej z sukcesem oferty publicznej akcji, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych. […] Głęboko wierzymy, że środki pozyskane z IPO będą miały istotny wpływ na dalszą budowę wartości Vercom oraz pozycji lidera rynku CPaaS w regionie CEE. Czeka nas teraz okres intensywnej pracy związany z analizą i selekcją celów akwizycyjnych. Pierwszych transakcji spodziewamy się w ciągu najbliższych miesięcy – skomentował prezes Vercom Krzysztof Szyszka, cytowany w komunikacie.

Vercom tworzy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (Communication Platform-as-a-Service – CPaaS), które umożliwiają firmom docieranie do klientów poprzez scentralizowaną platformę – za pomocą wielu, komplementarnych kanałów komunikacji (sms, email, push, komunikatory OTT). Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty, jak Allegro, OLX.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, natomiast biura zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz Berlinie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o vercom)

 • Vercom z programem motywacyjnym na lata 2021-2024

  Spółka technologiczna, dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), ogłosiła program motywacyjny na lata 2021-2024 dla kluczowych menedżerów oraz wszystkich pracowników Grupy. Zakłada on m.in. osiągnięcie 37 mln zł znormalizowanej EBITDA w 2021 r. oraz istotny wzrost kapitalizacji. Jego głównym celem jest budowa wartości spółki oraz umożliwienie pracownikom partycypacji w tym wzroście.

 • DM BOŚ rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Vercomu od zalecenia kupuj

  Sobiesław Pająk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 30 maja rozpoczął pokrycie akcji VERCOMu od długoterminowej rekomendacji fundamentalnej kupuj oraz krótkoterminowej rekomendacji relatywnej względem rynku na poziomie neutralnie. Wycena w horyzoncie 12-miesięcznym to 62,50 zł za walor.

 • Vercom skokowo poprawił zyski i przychody

  Spółka technologiczna dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), osiągnęła w minionym kwartale bardzo dobre wyniki. Przychody wzrosły o 67 proc. rdr i wyniosły 38,5 mln zł, EBITDA zwiększyła się o 38 proc., do 7,7 mln zł, a zysk netto urósł o 28 proc. i osiągnął wartość 5,8 mln zł. Dynamiczny wzrost skali biznesu to efekt pozyskania nowych klientów, rozwój skali biznesu obecnych klientów i dosprzedaży im nowych usług oraz przejęcia ProfiSMS.

 • Vercom zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

  Akcje spółki technologicznej dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) zadebiutowały na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Pierwsze transakcje na akcjach VERCOMu zawarto po kursie o blisko 20 proc. wyższym od ceny z IPO.

 • Vercom pozyskał w ofercie 180 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

  Spółka dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) przydzieliła akcje oferowane w publicznej ofercie akcji. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł, co oznacza, że do spółki trafi 180 mln zł, a wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR