W II kw. 2018 r. LUG miał wstępnie 1,5 mln zł zysku netto i rekordowe 41 mln zł przychodów

Omawiane walory:

LUG odnotował 1,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. wobec 1,3 mln zł zysku rok wcześniej.

(Fot. fb/LUG)

Zysk operacyjny wyniósł 1,95 mln zł wobec 1,12 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 41,65 mln zł w II kw. 2018 r. wobec 33,31 mln zł rok wcześniej.

– W II kwartale 2018 roku przychody osiągnęły rekordowy poziom ponad 41 mln zł. Również na poziomie zysku brutto na sprzedaży grupa kapitałowa LUG SA osiągnęła satysfakcjonującą wartość blisko 18 mln zł, co w zestawieniu z wynikiem ponad 12 mln zł z II kwartału 2017 r. zaowocowało wzrostem na poziomie 39,4 proc. Marża brutto na sprzedaży sięgnęła poziomu 43 proc. (o 4,4 pkt proc. wyżej niż przed rokiem). Wynik EBITDA wzrósł o 49 proc. do poziomu niespełna 3,5 mln zł. W II kwartale 2018 roku zysk netto wzrósł o 15 proc. r/r w stosunku do II kwartału 2017 roku, osiągając tym samym poziom blisko 1,5 mln zł – czytamy w komunikacie. 

W I-II kw. 2018 r. spółka miała 2,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2,14 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 76,66 mln zł w porównaniu z 63,78 mln zł rok wcześniej.

– Cieszy mnie dynamika wzrostu przychodów, zysku netto i poprawa rentowności. Czynniki, które wskazują na umacniającą się pozycję firmy na rynku. Wzorem poprzednich miesięcy, także w tym roku skoncentrowaliśmy naszą uwagę na skutecznej realizacji strategii. Jej konsekwentne wdrażanie przynosi efekty w postaci bardzo dobrych wyników operacyjnych, wzrostu przychodów i EBITDA grupy. Warto podkreślić, że wypracowane przez grupę wyniki finansowe nie są dziełem zdarzeń jednorazowych, ale skutkiem prowadzonych projektów oraz kontraktów długoterminowych – ocenia prezes Ryszard Wtorkowski. 

LUG SA to jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lug, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR