Wielton wznowi produkcję w zakładzie w Wieluniu od 11 maja

Omawiane walory:

Wielton podjął decyzję o wznowieniu od 11 maja 2020 roku produkcji w zakładzie w Wieluniu. Praca fabryki jest czasowo wstrzymana of 6 kwietnia br. w związku z negatywnym wpływem pandemii COVID-19.

wielton, wznowienie, produkcja,

Fot. fb/Wielton

– Proces wznowienia produkcji będzie miał charakter stopniowy wynikający z dostosowania organizacji pracy załogi do wymogów sanitarnych oraz wprowadzenia niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Poziom mocy produkcyjnych będzie wynikał z zapotrzebowania rynku na produkty spółki – czytamy w komunikacie.

W okresie przestoju na terenie zakładów spółki w Wieluniu przeprowadzane są prace modernizacyjne i optymalizacyjne proces produkcyjny, które będą kontynuowane do dnia wznowienia produkcji. Spółka pozytywnie ocenia ich wpływ na prowadzenie działalności.

Z uwagi na dynamiczną sytuację istnieje ryzyko zmiany terminów lub zakresu realizacji procesu wznowienia produkcji, zastrzegła spółka.

Wcześniej Wielton informował o stopniowym wznawianiu produkcji we francuskiej spółce zależnej Fruehauf SAS od 27 kwietnia br. oraz w spółce zależnej Lawrence David w Wielkiej Brytanii, również od 27 kwietnia br.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. W 2018 r. miał 2,07 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wielton, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR