WIG20 zdobywa ważny szczyt, w grze Pekao, CD Projekt i The Farm 51

Warszawska giełda jest dzisiaj jedną z najmocniejszych w Europie. WIG20 rozpoczął dzień od udanego ataku na magiczny poziom 2.100 pkt. Nowy tegoroczny szczyt indeksu blue chipów to zasługa świetnej formy notowań banków i koncernów paliwowych.

Równo dwa tygodnie indeks WIG20 zbierał siły na kolejną konfrontację z psychologicznym i technicznym poziomem 2.100 pkt. Cierpliwość opłaciła się. W czwartek rano kurs indeksu blue chipów zdecydowanym ruchem przebił się przez opór. Po dwóch godzinach handlu notowania rosną o 1,35 proc. do 2.111 pkt. Przełamanie tego jakże istotnego oporu z pewnością doda inwestorom więcej pewności w ustalaniu nowych tegorocznych szczytów.

Warto też zauważyć, że warszawskie blue chipy zostawiają w tyle zachodnioeuropejskie odpowiedniki. Przed południem niemiecki DAX oraz brytyjski FTSE 100 rosną w przedziale 0,1-0,2 proc., a francuski CAC 40 zwyżkuje o 0,5 proc. GPW wyprzedza także giełdy z regionu emerging markets – turecki indeks zyskuje niespełna 0,5 proc., a węgierski BUX drożeje o 0,4 proc.

Giełdowe misie również świecą na zielono. Indeks mWIG40 dokłada +0,6 proc. i rośnie do okolic lokalnych szczytów z końcówki stycznia br. Stawkę zamyka sWIG80, który rośnie o 0,4 proc. Notowania maluchów są o włos od okrągłego poziomu 15.300 pkt. i lokalnych wierzchołków z minionego miesiąca. Kwadrans po 11:00 wartość obrotów na całym rynku wyniosła 310 mln zł i była większa o 5 proc. niż w środę o tej samej porze.

Największe wzrosty spółek z segmentu WIG20

Największe obroty w segmencie blue chipów generują drożejące o blisko 2 proc. walory Banku Pekao. W IV kwartale minionego roku bank wypracował 494,7 mln zł zysku netto, czyli o 3 proc. więcej od oczekiwań analityków. Działalność odsetkowa oraz wynik z prowizji były zgodne z konsensusem rynkowym i wyniosły odpowiednio 1,11 mld zł i 0,5 mld zł. Równolegle zarząd Pekao przedstawił rekomendację dywidendy za 2016 rok. W sumie do akcjonariuszy ma trafić niemal cały ubiegłoroczny zysk. Wartość dywidendy na jedną akcję oszacowano na 8,68 zł. Proponowany dzień ustalenia prawa do zysku to 7 czerwca br., a wypłaty 27 czerwca. >> Czytaj więcej

Gorącym tematem na GPW są też akcje spółek z branży gamedev. Notowania CD Projektu rosną czwartą sesję z rzędu. Przed południem za jeden walor producenta gier o przygodach Wiedźmina trzeba zapłacić blisko 65 zł, co daje kapitalizację całej spółki na poziomie ponad 6 mld zł. Do rekordowej wyceny z najnowszej rekomendacji DM BZ WBK brakuje już tylko 5 zł.

O 2,5 proc. drożeją akcje 11 bit studios. Inwestorzy grają pod kolejne pozytywne recenzje dema gry Beat Cop. W środę zarząd 11 bit studios poinformował o rozpoczęciu negocjacji w sprawie sprzedaży zamkniętego jeszcze w styczniu br. sklepu cyfrowego Games Republic. Ewentualna transakcja będzie miała wpływ na wyniki spółki za 2016 rok. Zarząd szacuje, że odpis wartości platformy Games Republic w wynikach 2016 roku będzie zauważalnie mniejszy niż pierwotnie szacowane 3 mln zł.

O 6 proc. drożeją akcje The Farm 51 Group. Bandai Namco, wydawca Get Even, opublikował nowy trailer gry oraz ustalił datę premiery na 26 maja 2017 r. Tytuł zostanie wydany na konsole PS4 i XOne oraz na PC.

Blisko 2 proc. do wczorajszego zrywu dokłada kurs akcji Jujubee. Studio jeszcze dzisiaj opublikuje demo gry Realpolitiks.

Na szerokim rynku – przy dużym wolumenie – rosną o ponad 11 proc. akcje Indata Software. Spółka informatyczna zamierza skupić do 20 proc. akcji, za maksymalną cenę 10 zł za sztukę. Buy back ma ruszyć 13 lutego br. i potrwa maksymalnie do 31 lipca 2021 roku. Walory będą nabywane za fundusze własne pochodzące z utworzonego wcześniej kapitału rezerwowego. Nabyte akcje mogą być przeznaczone na finansowanie potencjalnych akwizycji lub być oferowane pracownikom.

Na dzisiejszej sesji umacniają się akcje spółek budownictwa kolejowego m.in. Trakcja (+0,8 proc.), Torpol (+0,05 proc.), ZUE (+2,6 proc.). Inwestorzy reagują pozytywnie, gdyż na wspominane spółki mogą czekać milionowe kontrakty. Zarząd PKP PLK podtrzymuje plan wydania 5,5 mld zł na inwestycje w 2017 roku. Obecnie są w toku przetargi o wartości blisko 25 mld zł, z czego zarządca infrastruktury otworzył już oferty na 12 mld zł.

Mapa rynku – stan na godzinę 11:00. Źródło: ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, CDPROJEKT, farm51, indata, Jujubee, Pekao, Torpol, trakcja, zue, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR