Wzmacniamy naszą pozycję na rynku – czat z prezesem e-Kancelaria

Omawiane walory:

Wirtualne spotkanie z prezesem przechodzącej na główny rynek e-Kancelarii śledziło ponad 230 inwestorów. Mariusz Pawłowski liczy, że parkietowy awans poprawi płynność na akcjach spółki oraz zwiększy jej rozpoznawalność. Uczestników najbardziej interesowały założenia dalszego rozwoju organicznego oraz plany emisyjne na kolejne lata.

Gościem wtorkowego czatu był prezes i jeden z założycieli spółki e-Kancelaria, Mariusz Pawłowski. Firma zajmuje się kompleksową obsługą i zarządzaniem wierzytelnościami oraz doradztwie prawnym. Ideą jej działalności jest połączenie skuteczności firmy windykacyjnej z kompetencjami kancelarii prawnej. W efekcie spółka posiada kompleksową ofertę obejmującą obsługę na wszystkich etapach dochodzenia zobowiązania.

Aktualnie e-Kancelaria należy do czołówki branży pod względem wartości pozyskiwanego i obsługiwanego portfela wierzytelności. Firma nie spoczywa jednak na laurach i w najbliższych latach planuje kontynuować walkę o udział w rynku.

– Naszym celem na najbliższe lata jest systematyczne powiększanie udziałów w rynku zarządzania i obrotu wierzytelnościami. (…) Zamierzamy cały czas kupować kolejne portfele wierzytelności konsumenckich, uatrakcyjniać ofertę kierowaną do klientów z sektora MŚP, dalej planujemy rozwijać współpracę z funduszami sekurytyzacyjnymi i pracujemy nad innowacjami w zakresie rozbudowy platformy teleinformatycznej. – powiedział Mariusz Pawłowski podczas spotkania on-line w StockWatch.pl.

Poza dążeniem do utrzymania mocnej pozycji w Polsce, spółka wychodzi także z ofertą na rynki zagraniczne. Odbywa się to poprzez sieć partnerskich firm windykacyjnych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestorów ciekawił aktualny zasięg ekspansji na rynkach europejskich.

– Współpracujemy z firmami z Czech, Słowacji, Chorwacji, Rumunii, Węgier, Turcji, Grecji, Włoch, Cypru, a także z naszymi wschodnimi sąsiadami. Ponadto przystąpiliśmy do The Credit Services Association (CSA) w Wielkiej Brytanii i poszerzamy sieć podmiotów współpracujących z tego regionu. – powiedział prezes e-Kancelarii.

Mariusz Pawłowski, prezes zarządu e-Kancelaria SA

Z wypowiedzi prezesa wynika, że spółka planuje zwiększać skalę działalności. Planowane jest uruchomienie ogólnopolskiej Giełdy Wierzytelności, która będzie działać w sektorze MŚP oraz utworzenie nowego funduszu sekurytyzacyjnego, który będzie dostępny dla inwestorów indywidualnych. Rozwój organiczny może być wspierany poprzez akwizycje, które są jednym z elementów strategii spółki. Prezes nie wyklucza, że e-kancelaria mogłaby zrealizować jakieś przejęcie w najbliższych latach.

>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny e-Kancelaria po wynikach za ubiegły kwartał w StockWatch.pl

– Polski rynek wierzytelności należy do bardzo konkurencyjnych. Dlatego uważam, że w najbliższych 2-3 latach będzie postępowała konsolidacja rynku wierzytelności. Planujemy być aktywnym uczestnikiem tego procesu. (…) Jesteśmy zainteresowani spółkami o podobnej do e-Kancelarii wielkości, które są rentowne oraz uzupełniłyby ofertę EKA, a także wsparłyby dodatkowo procesy innymi rozwiązaniami technicznymi. – powiedział Mariusz Pawłowski, prezes e-Kancelarii.

e-Kancelaria przeprowadziła do tej pory 17 emisji obligacji, z czego większość trafiła na rynek Catalyst. Spółka nadal planuje pozyskiwać fundusze na GPW, ale kolejne emisje uzależnia od sytuacji rynkowej. Prezes spółki w odpowiedzi na jedno z pytań dotyczące opóźnienia w wypłacie kuponu podkreślił, że kondycja firmy jest dobra. Dodał, że sierpniowy incydent był wynikiem problemów technicznych.

– Opóźnienie wynikało z przyczyn technicznych awarii systemu i dostępu do internetu, co spowodowało opóźnienie przelewu odsetek o kilka godzin. Spółka zamiast do godziny 11:00 wysłała przelewy o godzinie 15:00, co uniemożliwiło KDPW terminowe rozksięgowanie odsetek obligatariuszom. Spółka doliczyła dodatkowo odsetki ustawowe wynikające z opóźnienia. Sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra. – powiedział Mariusz Pawłowski, prezes e-Kancelarii.

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych e-Kancelarii możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

Pozostałe pytania dotyczyły konkurencji w branży, struktury wierzytelności w portfelu, oceny rynku New Connect, czy polityki dywidendowej spółki. Przebieg całego spotkania online z prezesem e-Kancelarii znajdziesz na specjalnej stronie czatu w serwisie StockWatch.pl. >> Zobacz zapis całego spotkania z Mariuszem Pawłowskim.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ekancelar, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda wyrzuciła obligacje e-Kancelarii z rynku Catalyst

  Od poniedziałku posiadacze ostatnich dziewięciu serii obligacji e-Kancelarii nie znajdą ich na liście instrumentów notowanych na Catalyst. Za nieco ponad pięć miesięcy taki sam los spotka akcje bankrutującej spółki obecne na głównym parkiecie.

 • Sąd zgodził się na upadłość układową e-Kancelarii

  W środę wrocławski sąd dał szansę giełdowej spółce na porozumienie z wierzycielami. Od momentu ogłoszenia decyzji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym obligatariusze będą mieli równo dwa miesiące na zgłoszenie wierzytelności na ręce sędziego-komisarza.

 • Kolejna upadłość na Catalyst, e-Kancelaria wnioskuje o układ

  Piątek trzynastego okazał się wyjątkowo pechowy dla akcjonariuszy i obligatariuszy e-Kancelarii. Spółka poinformowała pod koniec sesji, że wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości układowej. 

 • Wyprzedaż obligacji e-Kancelarii, spółka nie wykupiła lutowej serii

  Windykacyjna spółka nie zdołała przekonać obligatariuszy do rolowania długu i w efekcie nie spłaciła obligacji oznaczonych symbolem EKA0215. Obligatariusze pozostałych serii nie czekając na efekty uchwalonej w środę emisji akcji zaczęli pozbywać się papierów dłużnych e-Kancelarii. W czwartek wycena grudniowej serii na Catalyst spadła do 37 proc. w. nom.

 • e-Kancelaria liczy na zrolowanie dwóch najbliższych serii obligacji

  Windykacyjna spółka chcąc uniknąć problemów z wykupem lutowej i majowej serii długu zaprasza obligatariuszy do rozmów. Inwestorom oferuje udział w emisji obligacji lub wymianę na akcje. Projekt uchwały w sprawie emisji akcji będzie głosowany na walnym pod koniec miesiąca.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR