Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso kończą się 22 marca

Omawiane walory:

W czwartek kończą się zapisy na czteroletnie obligacje Kredyt Inkaso o wartości do 30 mln zł. Spółka windykacyjna oferuje oprocentowanie stałe 5,6 proc. w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym, a w kolejnych zmienne, uzależnione od stawki WIBOR 6M powiększonej o marżę 3,7 proc. w skali roku. Minimalny zapis wynosi 1000 zł. Kupon będzie wypłacany co pół roku.

– Jesteśmy wiarygodnym partnerem, który konsekwentnie realizuje strategię rozwoju. Systematycznie zwiększamy skalę działania, czemu towarzyszy poprawa kluczowego wskaźnika, jakim są spłaty z wierzytelności. W efekcie osiągamy wzrost przychodów ze sprzedaży oraz zysku netto. Miernikiem naszych przyszłych rezultatów jest wartość nabytych wierzytelności, która również rośnie – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

>> Prospekt emisyjny i szczegóły oferty znajdziesz tutaj

W okresie I-III kwartał roku obrotowego 2017/2018 (kwiecień-grudzień 2017 r.) Kredyt Inkaso wypracował 98,8 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 13,7 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 31,4 proc. i 124,6 proc. Wartość godziwa nabytych przez spółkę wierzytelności na koniec grudnia 2017 r. wyniosła 608,1 mln zł, co oznacza wzrost o 13,2 proc. w porównaniu z końcem marca 2017 r. Ponadto, spłaty z wierzytelności w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy roku obrotowego 2017/18 wyniosły 132,9 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 32 proc. Dane o wysokości spłat z wierzytelności nie zostały jeszcze zaudytowane.

Funkcję oferującego w ramach emisji obligacji serii PA02 pełni IPOPEMA Securities. Zapisy można składać u oferującego oraz w Expander Advisors, DM BOŚ, DM Michael/Strom, DM Noble Securities, BM Alior Bank. Pełna lista POK znajduje się na stronie internetowej emitenta oraz oferującego.

Przydział papierów dłużnych planowany jest 26 marca, zaś ich rejestracja w KDPW 28 marca. Kredyt Inkaso zamierza także ubiegać się o wprowadzenie walorów do obrotu na rynku Catalyst. W przypadku nadsubskrypcji, papiery dłużne zostaną przydzielone zgodnie z zasadą proporcjonalnej redukcji zapisów.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

W grudniu ubiegłego roku Kredyt Inkaso uplasował czteroletnie obligacje serii PA01. Była to pierwsza emisja w ramach publicznego programu wartego do 300 mln zł. W lutym bieżącego roku papiery dłużne zadebiutowały na rynku Catalyst.

– Obligacje Kredyt Inkaso to w naszej ocenie odpowiednia propozycja dla inwestorów poszukujących atrakcyjnych stóp zwrotu wśród stabilnych spółek z ekspozycją na rosnący rynek. Co istotne, w porównaniu z emisją pierwszej serii w ramach programu nie tylko zwiększyliśmy kupon, ale również rozszerzyliśmy konsorcjum oferujące – podsumowuje Bastian Ringhardt, członek zarządu, dyrektor finansowy Kredyt Inkaso.

Źródło: Spółka

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kredytin, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR