Zarząd NTT System rekomenduje ponad 6-proc. stopę dywidendy

Omawiane walory:

Spółka po rocznej przerwie chce wrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. W 2013 roku dywidenda z NTT System wynosiła 0,03 zł na akcję, a tegoroczna propozycja to 0,15 zł.

W tym roku część spółek działających w sektorze IT szykuje się do wypłat całkiem sporych dywidend. Najnowsza propozycja pochodzi od zarządu NTT System. Zarząd rekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę 0,15 zł na akcję z zysku za 2014 r. W sumie na dywidendę trafi 2,1 mln zł. Pozostałą część zysku zarząd chce przeznaczyć na pokrycie strat z lat ubiegłych.

W 2014 roku przychody spółki wyniosły 725,6 mln zł i dało to 4-proc. wzrost w ujęciu r/r. Zysk operacyjny powiększył się o 18 proc. do 7,55 mln zł. Na czysto spółka zarobiła 2,94 mln zł, poprawiając się o 40 proc. Jednocześnie wpływ na wyniki miało zdarzenie jednorazowe, takie jak utworzenie w kwocie 2,5 mln zł rezerw na koszty związane ze sporem z Urzędem Kontroli Skarbowej, dotyczącym rozliczeń w podatku VAT za grudzień 2008 r. Należy zauważyć, że największy wzrost w zeszłym roku wygenerowała sprzedaż w segmencie dystrybucji komputerów, notebooków i tabletów. Zwiększyła się ona o 27 proc. do 339,2 mln zł.

– Wyniki za rok 2014 pokazują, że pozytywny trend jest kontynuowany, a spółka wciąż poprawia swoją rentowność i zdobywa większy udział w rynku. W trakcie minionego roku zarząd konsekwentnie czynił kolejne kroki, które miały na celu z jednej strony budowę optymalnej oferty handlowej, z drugiej zaś maksymalną redukcję kosztów i poprawę efektywności działania. Podjęte przez nas działania są solidnym fundamentem pod dalszy rozwój w kolejnych okresach. – czytamy w raporcie rocznym spółki.

Na koniec grudnia 2014 roku NTT System posiadał 18,2 mln zł środków pieniężnych i ich ekwiwalentów wobec 13,7 mln zł rok wcześniej. Przepływy z działalności operacyjnej wyniosły 3,8 mln zł wobec minus 24,5 mln zł w 2013 r.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom NTT System

Mocniejsze szarpnięcie kursu pod zaproponowana dywidendę widać było już wczoraj pod koniec sesji – zwyżka sięgnęła prawie 12 proc. Od początku roku akcje spółki zdrożały 24 proc.

wykres_nttsystem

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o nttsystem)

 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

 • 9 dobrze rokujących spółek informatycznych

  Poślizg w przetargach publicznych i cięcia inwestycyjne w polskiej gospodarce skłoniły spółki informatyczne do budowania alternatywnych nóg biznesu. StockWatch.pl sprawdził, co kryje się za tegorocznymi wzrostami kursów akcji spółek IT oraz które mogą przynieść najwyższe stopy zwrotu w kolejnych kwartałach.

 • 11 spółek gotowych do wypłaty 2,6 mld zł dywidend w czerwcu

  Po kolejnej fali spadków na giełdzie, tylko dywidendy utrzymują inwestorów przy akcjach. Wypłaty z zysku potrafią być bardzo duże i dotyczą kolejnych kilkudziesięciu spółek, które w czerwcu ustalą prawa do ubiegłorocznych zysków. Przyjrzeliśmy się rekordowym z nich.

 • 11 ciekawych spółek z polskiej branży informatycznej

  Sektor IT jest w tym roku liderem wzrostów na GPW. Notowania akcji spółek informatycznych napędzają świetne wyniki, deklaracje wysokich dywidend oraz gra pod miliardowe przetargi w sektorze publicznym. StockWatch.pl sprawdził, które akcje spółek z branży warto zatrzymać w portfelu na dłużej.

 • 9 nowych spółek szykujących wypłatę wysokiej dywidendy

  Po sezonie wyników za 2015 rok rozkręciła się karuzela dywidendowa. StockWatch.pl spośród nowych deklaracji z ostatnich dni wybrał najciekawsze, o stopie od 5 proc. do nawet 22 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR