Zielona końcówka tygodnia, CD Projekt po wynikach atakuje nowe szczyty

Lepsze od prognoz wyniki kwartalne, nadzieje związane z GOG Galaxy 2.0 oraz wieści odnośnie gry Cyberpunk2077 windują kurs akcji CD Projektu w stronę nowych historycznych szczytów. Po wynikach drożeje również Asseco Poland. Cała warszawska giełda natomiast odreagowuje czwartkową przecenę, podążając śladem innych europejskich parkietów.

Źródło: ATTrader.pl

Po trzech godzinach handlu na giełdzie w Warszawie wszystkie indeksy znajdowały się po zielonej stronie rynku, odreagowując wczorajsze spadki, a także podążając śladem prawie wszystkich europejskich giełd, które piątkowy poranek przywitały wzrostami. W południe indeks WIG20, w którym na wartości zyskiwało 10 z 20 spółek, rósł o 0,59 proc. do 2.185 pkt. W tym samym czasie WIG miał wartość 56.684,29 pkt. (+0,59 proc.), mWIG40 3.934 pkt. (+0,6 proc.), a sWIG80 11.508 pkt. (+0,3 proc.).

Główną gwiazdą piątkowej sesji jest CD Projekt. Kurs akcji producenta gier wystrzelił o 7,5 proc. do 221,40 zł w reakcji na optymistyczne wieści ze spółki, jakie przyniósł raport kwartalny.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W I kwartale 2019 roku zysk netto CD Projektu wprawdzie spadł o 22,2 proc. w relacji rocznej do 17,8 proc., ale aż o 18 proc. przekroczył oczekiwania analityków. Zysk EBITDA wzrósł o 1,4 proc. do 29,5 mln zł i był o 24,5 proc. wyższy od prognoz. Wreszcie przychody wzrosły o 7,2 proc. do 80,9 mln zł i były o 8,3 proc. lepsze od oczekiwań.

Analiza techniczna CD Projektu >>> KLIKNIJ

Ciekawostką, która również może wspierać notowania CD Projektu, są także plany związane z rozwojem projektu GOG Galaxy 2.0, czyli platformy, która ma umożliwić graczom zebranie wszystkich gier w jednym miejscu. To w przyszłości może być znaczące źródło dochodu spółki. Te oczekiwania są zasadne o tyle, że w pierwszych trzech kwartałach roku przychody samego GOG wzrosły o 31 proc. do 33,8 mln zł, aczkolwiek ten segment przyniósł w tym czasie spółce 1,5 mln zł straty.

Dzisiejszy silny wzrost akcji CD Projektu, który poprzedzony jest luką hossy na wykresie, na gruncie analizy technicznej jeszcze definitywnie nie oznacza nowej fali wzrostów. Jest jednak do tego bardzo blisko. Takim bezpośrednim sygnałem będzie wybicie na koniec dnia powyżej 220 zł. To otworzy drogę najpierw do historycznego szczytu na poziomie 222,40 zł, a później wyżej. Naturalnym paliwem do takich wzrostów będzie gra pod to co na czerwcowych targach E3 pokaże spółka, która sama przyznaje, że to będą „największe targi w historii CD Projektu”.

Optymizm widoczny na akcjach CD Projektu udzielił się też innym spółkom gamingowym. Prawa do akcji niedawnego debiutanta, spółki BoomBIT, drożeją o 10 proc. do 23,185 zł. Kurs Ten Square Games idzie w górę o 4,4 proc. do 128 zł, PlayWay drożeje o 2,55 proc. do 168,80 zł, CI Games o 3,2 proc. do 1,104 zł, a akcje 11 bit studios po słabszym otwarciu (-1,8 proc.) wróciły w okolice wczorajszego zamknięcia i trzeba za nie zapłacić 392,50 zł.

Publikacja wyników finansowych dała też pretekst do wzrostu ceny akcji Asseco Poland. Drożeją one o 2,4 proc. do 48,86 zł, odrabiając tym samym część strat po wczorajszym tąpnięciu, gdy zostały one przecenione o 4,45 proc.

W I kwartale br. Asseco Poland zysk netto wzrósł o 15,5 proc. rok do roku do 79,6 mln zł i był o 13,7 proc. wyższy od prognoz. Przychody wzrosły o 7,2 proc. do 2,45 mld zł, co było wynikiem o 8,3 proc. lepszym od konsensusu.

Dzisiejsze odbicie na akcjach Asseco Poland ma duże znaczenie techniczne. Kurs zawrócił bowiem ze strefy wsparcia tworzonej przez dołki z marca i pierwszej połowy maja. Jednocześnie jest to dolne ograniczenie 3-miesięcznej konsolidacji w przedziale 47,35-52,66 zł. Dlatego na chwilę obecną preferowanym scenariuszem jest ruch w kierunku tegorocznych szczytów w perspektywie najbliższego miesiąca.

W drugiej połowie dnia korekcyjne nastroje na giełdzie w Warszawie powinny się utrzymać. Szczególnie, że wspierać je będzie prawdopodobne odbicie na Wall Street przed długim weekendem w USA (poniedziałek jest dniem wolnym w USA, ale też Wielkiej Brytanii), po tym jak już wczoraj w końcówce notowań amerykańskie indeksy próbował zawracać z poziomu dołków z pierwszej połowy miesiąca.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, assecopol, BoomBit, CDPROJEKT, CIgames, playway, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR