pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rychu22

rychu22

Ostatnie 10 wpisów
Cześć

Nie rozumiem twojej radości z tego, że nasz największy partner handlowy może mieć problemy. W moim miasteczku największym pracodawcą jest firma robiąca tłumiki dla BMW. Jak Niemcy będą mieli problemy, momentalnie wypowiedzą nam umowy na korzyść swoich producentów.

Możesz napisać jakie jest Twoje zdanie nt Mabionu.

Pozdrawiam

@frog
@bankrucik
@rafstyhello1

Podsumowanie maja

W maju portfel właściwie nie drgnął 0.25 choć były chwile strachu. Jedyną chyba transakcją było dobranie CLN. GTN trochę odzyskał formę na koniec miesiąca. Zastanawiam się nad skróceniem pozycji w 11bit ale proces decyzyjny przebiega długo i mozolnie więc nie wiem kiedy się skończyWhistle Mam trochę wolnej gotówki ale ze względu na całkowity brak czasu typów za wiele nie mam. Myślę o PKP, Colianie, zobaczymy.

Chyba jest nas więcej na tym polowaniu:)

Mógłbyś zerknąć twoim fachowym wzrokiem na 11bit. Konkretnie zastanawiam się nas skróceniem pozycji do 10% portfela.

Z góry dziękuje

Dobrany CLN 30.9 PLN do 10% portfela wczoraj.

Piękny wynikhello1
Gratuluje i trzymam kciuki

Jak patrze na kurs URSUSA to krew mnie zalewa.... Nie stawiam zazwyczaj stop lossów, a tu musiałem oczywiście postawić. Brak konsekwencji bo po zakupie założyłem sobie, że go trochę potrzymam, a cierpliwość to ja mam. Chyba zacznę pisać w dziale kozetkabinky

Sprzedany Famur -3% transakcji, powodem sprzedaży emisja akcji.
Kupno Alumetal 67.70 PLN 5% portfela, wybicie z konsolidacji 60-66.

Spóźnione podsumowanie kwietnia

Kwiecień dla mojego portfela był fatalny strata 5% co przy wzroście WIG o 5% wygląda cieniutko. Portfel na tą chwilę stracił 10% od szczytu. Słabo zachowywał się mój koń pociągowy 11bit oraz i Celon i Mabion.

Kupno dzisiaj PEPEES po 1.48 za około 5% portfela.

Cyzo mógłbyś zerknąć na ciśnieniomierz na Colianie?

Z góry dzięki

@Gucio

Stan mojej psychy jest skorelowany ze zmianami portfela, a wczorajszy dzień nie był najlepszy. Po wystudzeniu uważam wycieczkę pod twoim adresem za zupełnie niepotrzebną. Jeżeli cię uraziłem to przepraszam. Po to właśnie założyłem kronikę, żeby podyskutować o moich zagraniach i wysłuchać krytyki. Niewiele piszę ostatnio ze względu na totalny brak czasu, ale i nie podejmowałem żadnych kroków. Wczoraj wyleciała niewiele ponad 1/3 celony oczywiście idealnie w dołku... Król timingubinky sprzedałem uwaga po 28.9. Nieźle nie:)?

Zastanawiałem się nad stanem portfela dość długo i wstrzymam się ze sprzedażami biotechu narazie. Natomiast prawdopodobnie wyleci zaraz Lubawa, opór na 1.50 działa i nie bardzo wierze, że uda się go z marszu przejść. 11bit oczywiście też zostaje.

@cyzo

Bardzo zainteresował mnie ciśnieniomierz, Wojtek też coś o tym wspominał, czy mógłbyś coś więcej napisać na priv lub podlinkować. Przepraszam gospodarza wątku, że zaśmiecam. Pozdrawiam

Niestety dla mnie, dla Gucia jak wnioskuję z komentarzy prawdopodobnie stety, ostatnie dwa tygodnie strasznie mnie poobijały. Dzisiaj wyleciała część Celony. Był to dokupiony pakiet. Moment chyba najgorszy z możliwych bo bardzo szybko odbił. Później wrzucę szczegóły ale cena poniżesz 30 zł. Bardzo martwi mnie sytuacja na 11bit, mam absolutny mentlik i nie bardzo wiem co robić... Mabion dzisiaj fatalnie. Nie wygląda to najlepiej... W tym momencie gotówka to około 20% portfela ale chyba muszę poważnie zastanowić się nad doborem spółekd'oh!

@Gucio
Zastanawia mnie Twoje życzliwe podejście, tzn co za nim stoi? Czy to taka życzliwość typowego Polaka, patryjoty, katolika?

Kupno FAMUR 5,60 około 5% portfela, akcje wybiły z konsolidacji

Nie mogę edytować to "jóż" to wynik zmęczenia, trzeba iść spać...

Jeśli uda ci się załapać na trend to się go trzymasz, stara dobra prawdathumbright
Skakanie po spółkach może dość szybko doprowadzić do dużych strat. Z tego co widzę bankrucik na forum myśli podobnie, jak jóż wsiądzie odpowiedniego pociągu stara się z tego wyciągnąć jak najwięcej. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że najlepsi traderzy mają około 60% skuteczności, ja pewnie mam ze 30Whistle więc najlepsze co można zrobić w tak beznadziejnym przypadku to starać się ograniczać ryzyko poprzez dywersyfikację i system inwestycyjny oraz trzymać się trendu. Na tym forum jest kronikarskim jest dużo lepszych ode mnie więc podpytuj i obserwuj.
Powodzenia

Ursus wyleciał na stoplosie po 4 zeta całość ok 20% zysku.
Kupno AAL po 5,84 za 5% wartości portfela. Akcje w konsolidacji, zobaczymy w którą stronę wybije, skusiły mnie na nie opinie na blogu prezesa, dużo tam o nich więc odsyłam do źródła.
Wygląda na to, że sprzedałem getinoble na końcu korekty...Psycha nie wytrzymała.

@quake
W teorii powinienem zawierać pozycję:
1. Po wybiciu z konsolidacji
2. po korekcie po wybiciu
3. W dolnej części kanału w czasie konsolidacji
4. po formacjach odwrócenia trendu

Tyle teorii, transakcja na GNB pokazała, że w praktyce zrobiłem wszystko odwrotnie. Tak naprawde dzisiaj na koniec dnia lub jutro powinienem rozważać otwarcie pozycji na GNB, i powinno to być wejście za ok 5% wartości portfela w razie jakby okazało się, że to nie koniec korekty. Ryzyko, tzn stoploss mentalny lub mechaniczny nie powinno być większe niż około 1% portfela. Czyli GNB powinien już wylecieć 3 dni temu albo wcześniej. Kolejną część czyli 5% potfela powinienem dobrać później przy kolejnym sygnale kupna bądź po zakończonej korekcie. Poważnie zastanawiam się nad dogrywką na GNB jutro ale trzeba się z tym przespać.

Co do 11bit cena zakupu 9,02 daaaawwwwwnooo temu i tak czekam, aż spadnie bo masochista jestemsalute

Sprzedane KSGagro 2,70 strata na pozycji 4%,
Na Getinoble strata 18% na pozycji prawie 2% portfela, najgorsza transakcja od dłuższego czasublah5

Sprzedany cały Getinoble po 1,77. Bezsensowne wejście, bezsensownie przetrzymane, bezsensowna inwestycja i bezsensowna strataangry3
Błąd za błędem, a i zapomniałem dodać, że bezsensownie dobrana...

Stopa zwrotu w marcu : -0,81
Stopa zwrotu WIG: -1,31%
Stopa zwrotu portfela od 1 stycznia 2017: 15,32%
Stopa zwrotu WIG od 1 stycznia 2017: 14,72%

Skład portfela na dzisiaj:

Walor/waga w portfelu/stopa zwrotu
11bit/29,48/2143,8%
Ursus/12,56%/29,76%
Mabion/10,55%/31,21
Getin/10,54%/-1,76%
Clnpharma/10,35%/13,62%
Getinoble/8,13%/-16,68
Lubawa/6,08%/12,64%
Izoblok/3,58%/124,93%
Onico/3,03%/-4,39%
Ksgagro/3,02%/-3,5%
Pilab/2,64%/-5,35%

Postaram się później dopisać kilka zdań o transakcjach które w marcu nie były najlepsze.@gucio

Niestety absolutny brak czasu nie pozwolił mi na to ale zrobię najszybciej jak się będzie dało.
Pozdrawiam

Dokupiłem dzisiaj trochę Lubawy po 1.35
dokupiłem również Celonpharme po 39 i 39.1
Stan aktualny portfela wieczorem.

Sprzedane wczoraj MDG 1/3 pozycji po 311 reszta po 305,15 - słabe wyniki. Osłabiający się USD tu nie pomoże w pierwszym kwartale.
Dokupiłem trochę CLN po 39 jeszcze dobiorę do 10% portfela. Postaram się o jakieś podsumowanie w weekend.

Fantastyczny wynik na KPI WIELKI szacunhello1

Cześć Wojtek

Nie chcę nadużywać twojej cierpliwości ale zastanawiam się nad rozpoczęciem inwestycji w AAL na dłużej i ciekaw jestem twojego zdania na temat ceny wejścia. Możesz zrobić AT tego waloru.

Z góry dziękuję i przyrzekam, że trochę się wstrzymam w najbliższej przyszłościLiar

@gucio

Nie wiem czy w przypadku takiej euforii zakupowej jak wczoraj jakakolwiek AT coś "mówi". Kupiłem spekulacyjnie i zaczynam żałować, że nie sprzedałem na szybko po około 4 pln, siedziałem przed kompem ale chciwość zwyciężyła. Zobaczę co będzie się działo do końca dnia i zdecyduję, póki co sam nie wiem czy nie poczekać trochę dłużej. Jeśli masz/macie jakieś sugestie chętnie wysłucham.

Co do 11 bit nie widzę nic co miałoby mnie skłonić teraz do sprzedaży. Ruchy o kilka procent nie mają w tym wypadku znaczenia. Zastanawiałem się nad zmniejszeniem pozycji jak kurs był około 200 pln ale tego nie zrobiłem. Jak do tej pory brak ruchów na 11 bit wychodził mi na dobre. Podatek Belki ma tu też duże znaczenie. Target ceny przesuwałem w górę już kilkakrotnie i dałem sobie spokój, natomiast poważnie zastanowię się w okolicach premiery FP. Kończąc tę przydługawą wypowiedź miło, że ktoś martwi się żebym nie popełnił "kolejnej wtopy"binky

Kupiony URS po 3.35 10% portfelaWhistle

Sprzedana całość Torpolu ze stratą na tranzakcji 7,5% mniej niż 1% całego portfela.
Miałem niedawno Ursusa po wybiciu ale uznałem je za fałszywe i sprzedałem z niewielką stratą, co za niefart:///// Nie wiem co teraz czy próbować go kupić czy odpuścić. 100mln dolców to góra kasy.

Będę czytał z wypiekami. Nie mam pojęcia jak to się robi. Szczególnie jak się wypłaca 20% na koniec tygodnia;)
Trzymam kciuki

@Wojtek

Jakbyś znalazł chwile, mógłbyś zerknąć na GNB? Chodzi mi o świeczkę z 10 lutego, traktowałbyś ją jako poważniejsze wsparcie?
Z góry dziękuje

Cytat:
W portfelu kompletny zastój i sam nie wiem czy się cieszyć czy martwić.

No to sobie wykrakałem... Postanowiłem przeczekać do końca dnia z decyzjami i Torpol się wybronił, a GNB niestety nie udało mi się pogonić na zamknięciu po 1,94:/. Jutro trzeba ciąć, na tej pozycji na razie niewiele ponad 1% portfela straty. Mam nadzieje, że nauka na przyszłość zostanie w głowie:/

W portfelu kompletny zastój i sam nie wiem czy się cieszyć czy martwić. Z perspektywy patrząc za szybko wszedłem w GNB. To moja chyba największa bolączka, emocje biorą górę. Narazie trzyma wsparcie więc jeszcze nie zmykam.

Koledzy technicy poproszę o AT AAL. Z góry dziękuje.

Kupiłem Torpol do 10% wartości portfela za 13.90 SL poniżej 13.00.

@Wojtek

Dzięki za analizę:)

Wracając do Ksgagro

kliknij, aby powiększyć

Linia trendu się broni, gdyby nie płynność pewnie kusiłoby mnie powiększenie pozycji. Po za tym zastój w portfelu:/


Dziękuje bardzo jak się uporam z wykresami to coś wrzucę do Waszej oceny.

Cytat:
Czy to jest portfel DEMO ?


@Gucio
Portfel jest rzeczywisty w 100%.

Ksgagro słabiutko dzisiaj, ale linia trendu się broni więc jeszcze się wstrzymam. Możecie podrzucić jak wstawić wykres ze stooq.pl?

Siema

Ja ustawiłbym go pod 2.58, jak przebije to wsparcie to moim zdaniem zaneguje wybicie.

W końcu się zmobilizowałem i umieszczam swój portfel. Jak już pisałem przygodę z giełdą zacząłem kilka lat temu, w portfelu mam 2 pozycję kilka latek, reszta to młode inwestycje.

Ogólne zasady:

1. Opieram się o AT ale w porównaniu do pozostałych kronikarzy dość toporną. Tzn. linie nie do końca muszą być równiutkie i w punkt dotykać wykresu itd.
2. jako filtr korzystam z wiedzy bardziej doświadczonych kolegów z tego forum, pracowników tego portalu oraz blogerów o których wspomniałem wcześniej
3. pozycję najczęściej otwieram za 5% wartości portfela i dobieram kolejne 5% jeśli sytuacja idzie po mojej myśli.
4. nie zawsze stosuje zasadę nr binky
5. niestety nie zawsze stosuje stop loss, najczęściej są to stopy mentalne (wiem że to źle)
6. horyzont inwestycji = aż zostanę milionerem Whistle

Skład portfela na dzisiaj:

Walor / Śr.cena zakupu / udział w portfelu
11bit / 9.02 / 28,38%
Getin / 1,45 / 11,70%
Getinoble / 2,18 / 9,73%
Mabion / 85,43 / 9,73%
Medicalgeorythmics/ 333,44 / 5,65%
Celonpharma / 31,28 / 5,64%
Torpol / 14,01 / 5,54%
Izoblok / 82,31 / 3,82%
Lubawa / 1,11 / 3,75%
Ksgargo / 2,81 / 3,31%

Onico / 178,48 / 2,78%
Pilab / 35,93 / 2,89%

Gotówka 7% portfela

Obiecuje, że popracuje nad prezentacją portfelasalute

Dzisiejsze transakcje to:
K GNB cena zakupu 2.08 5% wartości portfela ( uśredniłem cenę )
K Torpol śr cena 14.01 5% portfela ( wydaje się, że może być koniec korekty, chce mieć coś z budowlanki, mam tu na uwadze fundusze na inwestycję w kolei, oby nie skończyło się jak z PBG.
Bardzo długo myślałem o założeniu kroniki no i "poszło" wreszcie uff. Jeżeli macie jakieś pytania lub krytykę zachęcam:)

Zapomniałem o Fleshu:/ Mój błąd. Podziwiam i śledze:))

Witam wszystkich

Na giełdzie zacząłem "działać" w lecie 2007 roku. Jako kompletny śłedź troche straciłem, ale naprawde porządne frycowe zapłaciłem pare lat później na PBG. Za duże żeby upaść itd... popłynąłem strasznie. W chwili największego zwątpienia wszedłem na forum stockwatch.pl i kupiłem 11bit za 9.02 pln i mam je do dzisiaj:)). Wtopa na PBG po dłuższym przemyśleniu nauczyła mnie Bardzo dużo więc chyba zapiszę ją w tabeli zysk (była bardzo dotkliwa). Moje inwestowanie opiera się o AT starając się stosować filtr AF, i tu najważniejsza rzecz, nie mam pojęcia o AF opieram się o mądrzejszych z tego forum i blogerach: analizyprezesa oraz obs (pozdrawiam serdecznie). Postaram się szybciutko wrzucić mój portfej.
Dziękuje Wojetkowi, Bankrucikowi, Obs , Yaromanowi, Leniuchowi (chcaiłbym być tak mało leniwy), Cyzowi, jesteście zjefajni:)))

Wojtek na wstępie chciałem Ci podziękować za dzielenie się wiedzą "giełdową", podobnie jak bankrucikowi, cyzowi, yaromanowi itd. Niesamowicie przyczyniliście się do mojego rozwoju. Do meritum. Co sądzisz o upadłych aniołach budowlani? Chodzi mi o pxm, pbg? Spodki się ładnie rysują i kusz. Bardzo proszę o analize.
Serdecznie pozdrawiam i oby ci się nie znudziło prowadzić tą kronikelove4

Niestety najczęściej rekomendacje podążają za ceną nie odwrotnie. Chodzi mi o kierunek. Trzeba o tym Pamiętać...

Cytat:
Prawy, górny róg. Opcje. Obserwuj ten wątek. ;)

Lewy górny róg:)

Rozwodnienie nie będzie. "Pomylili się"...

Nie wiem czy zamknięcie pozycji nie byłoby zbyt pochopne w tym momencie. Ja poczekam ze SL do ewentualnego wybicia czerwcowej konsolidacji dołem. Mowa oczywiście o Ele. Co do wcześniejszego zamykania pozycji przed SL, mam raczej nieprzyjemne doświadczenia, kurs parę razy nie wysłuchał moich racji binky i rósł. Podobnie zresztą w przypadku zamykania pozycji zyskownych TF. Dlatego uważam, że trzymanie się strategii jest lepsze dla psychiki, nie możesz później sobie zarzucić emocjonalnego błędu.
Pozdrawiam

Czy jeszcze ktoś (oprócz mnie), dał się złapać na Ele dzisiaj?

@ucofb

Przepraszam, chodziło mi o ABPL i przez pomyłkę wrzuciłem pytanie tutajAnxious
Zerknij proszę na ABPL w takim razie:)
Pozdrawiam

P.S
Wcześniejszy mój post proszę wykasować lub przenieść, przepraszam za roztargnienie.

Okazja do wejścia z niskim stopem w MAB.

Każda nawet najmniejsza inicjatywa popytu zasypywana jest niezwłocznie. Sam już nie wiem co o tym sądzić. Czyżby jakiś poślizg czasowy był przesądzony i tylko drobni jak zwykle nic nie wiedząEh? ?

MSZ piękne wybicie z konsoli, wysoki wolumen.

Ale będzie bolało...

link

Swoją drogą nie mogę zrozumieć po co zarządy decydują się na prognozy? Proszę o wyjaśnienie.

Moim zdaniem z wywiadu z Prezesem wynika raczej, że ostrych cięć kosztów nie będzie. Bo jak? Ja wywnioskowałem, że żeby złapać oddech potrzebują kilkaset baniek, tzn trza dodrukować, tylko teraz chyba chętnych brak. Stąd taka wycena i brak widoków na poprawę. Rzeczywistość zawsze jest najbrutalniejsza:) Pozdrawiam

@Yaroman

Kolega Wojetek jak zwykle bardzo fachowo mnie wyręczył. Chodziło mi o niewielkie ryzyko wejścia (krótki stop) i wcześniejsze wybicie z konsolidacji.

Proszę o wyjaśnienie co powyższe wpisy mają do 11bit?

FCL po korekcie? Co wy na to?

Co Panowie powiecie na KOM? Moim skromnym okiem nieźle wygląda.
FRO koniec korekty?

Wczoraj i dzisiaj miały miejsce pojedyncze transakcję stanowiące o obrocie np: 11.52 9000szt po cenie 228. Widziałem to już masę razy, na różnych spółkach ale do tej pory nie mam pomysłu co to jest. Proszę kogoś mądrzejszego o wyjaśnienie problemu?

Pozdrawiam

Ciekawy fixing. Kilka dni nad oporem, dzisiaj również, a po fixingu 2.17 i 130000 ofert kupna po tej cenie niezrealizowanych, hmm. Mógłby to ktoś skomentować?

PND , DOM, ACT

Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby podzielić się refleksją na temat przejęcia Echo? Szansa czy zagrożenie? (dla firmy jak i akcjonariuszy)?
Z góry dzięki i pozdrawiam

Może wielość zniechęconych inwestorów Cormaya powoduję brak komentarzy. Było wiele obietnic, wiele nadziei i sprzedaż akcji Prezesa też byłaLiar .
Zaufania brak ale na pewno się czegoś dowiemy, niestety jak to często bywa (albo zawsze), po fakcie.

Może chodzi o rekomendacje sprzedaj od ing?

Cytat:

Arctic Paper Sprzedaj (było Sprzedaj), wycena 3,81 zł (było 5,56 zł)


Link

QMX napisał(a):
Wg. mnie typowe zagranie pod wybicie z trendu bocznego poparte sporą rekomendacją ( i myślę że dzięki temu te obroty)
Można było zarobić kilkadziesiąt % nie ryzykując zbyt wiele, ale forumowi ujadacze nigdy tego nie zrozumieją i zawsze będą bluzgać na cośŹle mnie zrozumiałeś widocznie. Nie chodziło mi o ruch ceny, z rynkiem się nie dyskutuje, poza tym wybicie było i nie ma co gadać. Chodziło mi o rekomendacje, wyższe i wyższe w pogoni za kursem, co dość często się zdarza. Pozostaje pytanie o ich jakość. Biorąc pod uwagę jak dużo ludzi opiera na nich swoje decyzje inwestycyjne, jest to dość kontrowersyjne.

Twoja historia bardzo przypomina mi moją… co do systematyczności i lenistwa (kac:)), jak i inspirującej kroniki na tym forum;) oraz nagłemu przebudzeniu po jej kilkakrotnym przeczytaniu. Trzymam za Ciebie mocno kciuki, będę obserwował.

No to mamy dolne widły na boryszewie:/ Ostatnie sesję były na dużych obrotach, nie wygląda to dobrze...

Nie przejmowałbym się dzisiejszym spadkiem ze względu na żenujące obroty. Na moim wykresie przekroczenie 0.71 PLN w cenach zamknięcia spowoduje przebicie wsparcia.

Kurs spółki dzisiaj przebił w cenach zamknięcia ważny opór na 0.75. Linia długoterminowego trendu spadkowego w cenach zamknięcia, przeprowadzona od szczyty 17.02.2010, jest jeszcze troche ponad aktualną ceną. Niestety nie umiem wkleić wykresu ze stooq;/. Pozdrawiam

Proszę kogoś bardziej wtajemniczonego o rozłożenie tekstu na czynniki pierwsze. Dla mnie wygląda na dobre info.

link

[quote]Na mocy zawartej umowy Sferia kupi obligacje NFI Midas o wartości nieprzekraczającej 200 mln zł. Obie spółki planują rozpoczęcie współpracy w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych, o ile Sferia pozyska pasma częstotliwości umożliwiające wykorzystanie technologii LTE./quote]

Nie tylko Ciebie to zastanawia. Niestety taka właśnie jest giełda... Nie zawsze wszystko jest proste. Może rynek czeka na uprawomocnienie się wyroku sądu ( na odwołanie jest 30 dni ), może dużo pozytywnych informacji już jest w cenach ( najbardziej nie lubię tego zdania..). Może my maluczcy nie wiemy o wszystkim, trudno powiedzieć. Trzeba poczekać w którą stronę się wybije z męczącej konsolidacji.

Pozdrawiamwave

Cytat:
NWZ Hawe zdecydowało o emisji nie mniej niż 50 mln i nie więcej niż 100 mln akcji serii H


link

Dlaczego PBG nie opublikowalo wyników? Wie ktoś może?

Na potwierdzenie wklejam link. Jaja sobie robią, jutro kurs leeeeci.

link

Cytat:
Zarząd City Interactive S.A. informuje o przełożeniu premiery gry Sniper: Ghost Warrior 2 na dzień 15 stycznia 2013 roku .

Puszczą ten kurs czy będą równoważyć do końca dnia??

Cytat:
Sąd uznał wniosek Wykonawcy w całości za zasadny i postanowił:
1. udzielić zabezpieczenia poprzez zakazanie NCS skorzystania z gwarancji należytego wykonania umowy, ustanowionej na zlecenie Spółki jako lidera konsorcjum przez zakład ubezpieczeń Zurich Insurance plc Niederlassung für Deutschland,


www.attrader.pl/pl/akcje/PBG/k...

Można by napisać: "Chciałeś wy..mać Freda to teraz Fred wy..ma ciebie":)

Nie wiem czemu ale wykresy XO na stronce czasnazysk.pl i stooq.pl różnią się między sobą mimo zastosowania tej samej wartości odwrócenia oraz boxu. Zerknijcie na przykładzie ekoexporu. Może coś zepsułem może ktoś zerknąć?

Przesuwasz stop w górę czy zostawiasz na 17,50?

Nie było takiej ceny dzisiaj jak 17.50. Minimum to 17.61:/ Chyba, że system kłamie. Kibicuje mocno i pozdrawiam.

Wygrany przetarg, jak pokazuje sytuacja w spółkach budowlanych, to dopiero początek. Zobaczymy czy po raz kolejny nie dali za mało... Nasze firmy budowlane słyną z bardzo dobrego kalkulowania kosztów...


Cytat:
W sumie to, że PBG rzucił taki granat, to też jest kolejny element gry (negocjacyjnej).


No właśnie, tylko czym się to może skończyć dla drobnego akcjonariusz? Proszę bardziej zorientowanych o nakreślenie możliwych scenariuszy. Jeżeli sąd wyda wyrok stanowiący układ, oznacza możliwość dalszej działalności czyli istnieje szansa na poprawę sytuacji płynnościowej?

Jakie teraz przewidujecie zachowanie kursu? Przecież można sobie w łeb strzelić... Mydlili oczy robili nadzieje i tu taki dynamit dzisiaj.

Wydaje mi się, że w tym momencie wiśni też nie zależy na wzroście kursu. Ma od wyłożyć na obligacje zamienne na akcje 50 mln PLN. W związku z tym im niższa cena w tym momencie tym więcej udziałów zgarnie za tą kasę, oczywiście zakładając, że on będzie kupował obligacje jako pierwszy. Fundusze prawdopodobnie również nie będą płakać, wymieniając obligacje na akcje po jak najniższej cenie. W tym momencie chyba tylko indywidualnym zależy na wzroście ceny więc do czasu pierwszej emisji obligacji wydaje mi się nie będzie jakichś zdecydowanych wzrostów. Dopiero po pierwszej emisji i wyjaśnieniu licznych niewiadomych kurs "powinien" wyskoczyć (wariant optymistyczny).

Święte słowa... Jak kolega Szutnik czy Krewa pisali, żeby uważać ( delikatnie mówiąc ) na spółkę PBG, myślałem sobie, że już dalej spaść nie może. Kosztowała wtedy około 30 zł i wydawało mi się to darmochą. Popełniłem bardzo częsty błąd tzn. zignorowałem wszystkie złe infa w przekonaniu, że jestem przecież mądrzejszy i na pewno będzie po mojej myśli:/ Nie mam zamiaru lamentować ale to co się dzieje z kursem spółki nie śniło mi się w koszmarach (mimo to jestem optymistą co do finału). Najbardziej zastanawia mnie ta cisza ostatnimi dniami wokół spółki. Żadnych komunikatów nawet plotek nie ma, a kurs leci. Zaczynam sie naprawdę bać. Jedyny pozytyw z tej całej sytuacji jest taki, że już nigdy nie będę łapał "spadających noży"

Nie wiem czy ktokolwiek się jeszcze tymi ratingami przejmuje. W wypadku PBG wszyscy wiedzą jaki jest problem i nie wiem czy obniżenie ratingu wpłynie jakoś na tych, którzy graja pod kredytowanie, obligacje czy sprzedaż aktywów.

Bardzo proszę szanownych techników o narysowanie kilku kresek:) Polimex dzisiaj osiągnął czterotygodniowe maksimum w cenach zamknięcia. Moglibyście nakreślić najbliższe opory etc.? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Pewnie tak:/ Jak słyszę o tej cholernej Grecji krew mnie zalewa... Do tego wszędobylkich polityków chlapiących co im ślina na język przyniesie powinno się kneblować.

Bardzo proszę o analizę raportu. Pozdrawiam.

Cytat:
Można wybaczyć,tylko jeden typ uśredniania:w górę :).Plus uśrednianie awaryjne,znaczy się na minimach.


Problem polega na tym żeby trafić w te minimabinky Jak zwykle będę miał problem z postawieniem stopa, bo dzisiejszą świeczkę chyba można uznać za pierwszą jaskółkę??

Poszła jakaś informacja w rynek na koniec sesji? Nic nie mogę znaleźć, a akcje wystrzeliły o 17% przy sporych obrotach. Jak to mówią pod koniec sesji walczą profesjonaliści:) Czyżby w końcu się coś zmieni na tej spółce?

Tylko co ma ten film do PBG? Chyba chodzi raczej o DSS, tam pasuje to wkleić.

Mógłbyś podać link do raportu? na sw niestety nie moge znaleźć. Zyski nie były papierowe czego potwierdzenie zazwyczaj jest dywidenda. Niestety nie widziałem jeszcze raportu ale twój post napawa strachemPray

Już wiadomo kto sypał. The winner is Pionieer investment (znowu), zeszli poniżej 5%. Ależ oni muszę mieć świetną stopę zwrotu. Nic tylko kupować jednostki uczestnictwa, meistersztyk;)

Wydarzyła się jakaś katastrofa? ktoś znowu sypie akcjami czy to po dementi odnośnie połączenia z polimexem? Obydwie spółki lecą dzisiaj na łeb na szyje...

Słuchał ktoś co prezio w cnbc mówił. Jeżeli tak proszę o jakiś skrót:) Zastanawia mnie całkowity brak reakcji na tą "optymistyczną wiadomość". Znane są jakieś szczegóły?

Wątek trochę zakurzony. Czy oprócz kosztów nieuwzględniających marketingu dla nowej gry oraz snipera tak wystraszyły rynek? Spadek był dość solidny dodatkowo przy wysokim wolumenie. Było jeszcze jakieś info, które przeoczyłem? Proszę jakiegoś wprawnego technika o analizę. Pozdrawiam

Może podobnie jak w PBG koledzy z Pioneera coś sprzedawali. Nie wiem czy słusznie ale martwi mnie duże rozdrobnienie akcjonariatu. W panice ulica szybko ucieka ( przynajmniej tak mi się wydaje). Jeśli nie mam racji proszę o poprawe salute

Od grudnia wzrosło ok 100% więc korekta i jakaś konsolidacja się należy. Nie wiem czy się nie pomyliłem ale wydaje mi się, że SW podawał free float ok 6%, dzisiaj patrze i jest 23%.

Może ktoś podrzucić gdzie mogę monitorować ceny kauczuku?

To dość ciekawe. Jeszcze całkiem niedawno tzn. gdy Synthos był poniżej 5 zł analitycy np. w tvncnbc mówili "wprawdzie spółka jest dobra ale trochę za droga". Teraz prześcigają się w podwyższaniu rekomendacji. Czyżby ich przenikliwe oczy pominęły potencjał spółki wcześniej i towarzystwo się spóźniło na pociąg? Żadne nieprzewidziane pozytywne zdarzenia nie miały miejsca, o nowych inwestycjach było już wiadomo wcześniej. Pytanie brzmi czy analitycy wskazują drogę czy podążają za rynkiem??

@mam5lat

Strasznie mieszasz. Wczoraj pisałeś, że dzisiaj na koniec sesji trzeba mieć akcje żeby otrzymać dywidende. Dzisiaj piszesz, że wczoraj trzeba było mieć akcje żeby otrzymać dywidende... Moge prosić kogoś kto się naprawdę orientuję o info na ten temat.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 21 marca 2011
Ostatnia wizyta: 10 maja 2021 20:02:26
Liczba wpisów: 120
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,294 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +173,47% +34 694,69 zł 54 694,69 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło