20 lutego z GPW znikną akcje FAM i Uniwheels

Omawiane walory: ,

Komisja Nadzoru Finansowgo (KNF) jednogłośnie zezwoliła na zniesienie dematerializacji akcji FAM i Uniwheels z dniem 20 lutego 2018 r.

Zniesienie dematerializacji akcji, czyli przywrócenie im formy dokumentu jest równoznaczne z wycofaniem spółki z obrotu giełdowego. Wtorkowa decyzja KNF nie jest większym zaskoczeniem. W obu spółkach powodem wycofania jest wynik wezwań. W wypadku Uniwheels 93,2 proc. kapitału zakładowego skupił Superior Industries International Germany AG. Z kolei w wypadku FAM o wycofaniu spółki przesądziło wezwanie ogłoszone przez Copernicus Capital TFI i Maumee Bay.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM – Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r.

notowania

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

FAM działa na rynku usług zabezpieczania antykorozyjnego elementów stalowych poprzez cynkowanie ogniowe. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT fam, Uniwheels, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR