Superior Industries przejmuje Uniwheels. W wezwaniu kupił ponad 75 proc. akcji

Omawiane walory:

W wezwaniu na akcje Uniwheels objętych zapisami zostało 9,3 mln akcji, czyli powyżej 75 proc. wszystkich akcji i głosów, a w efekcie jedyny warunek nabywania akcji w wezwaniu został spełniony, podano w komunikacie.

Przypomnijmy, że Superior Industries International Germany AG podniósł cenę w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Uniwheels AG do 247,87 zł za akcję wobec ceny 236,07 zł za walor spółki, zaproponowanej wcześniej.

Cena, po której będą nabywane akcje objęte wezwaniem, których właścicielem jest Uniwheels Holding Malta nie ulega zmianie (226,50 zł za jedną akcję), podano także.

Pod koniec marca Superior Industries International Germany AG ogłosił wezwanie na 12.400.000 akcji Uniwheels, stanowiących 100 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Zapisy w wezwaniu zaplanowano do 22 maja br.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM – Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r.

>> Zwiększ swoje umiejętności analityczne. DARMOWE szkolenie: Fibonacci, Price Action, Konfluencje, Korekty i impulsy. Sprawdź >>>

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Uniwheels, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR