5 spółek z placu budowy nowej hossy

Omawiane walory: , , , ,

Ciężko pogruchotana przez kryzys branża budowlana wstaje z kolan. Do solidnego odbicia już teraz ustawia się kolejka chętnych, co zaczyna być przejrzyście widać na wykresach kursów akcji. Z pomocą eksperta z SGH wyłoniliśmy pięć spółek z największym uzbrojeniem technicznym do wzrostów.

W tym roku analitycy upatrują czarnego konia hossy wśród spółek budowlanych. Sektor ten był omijany szerokim łukiem przez inwestorów w 2012 roku, o czym świadczy spadek indeksu WIG-Budownictwo o 69 proc. Jednak w ostatnich miesiącach ubiegłego roku indeks pokazał się z dobrej strony i zamknął cały 2013 rok na 31-proc. plusie.

Budowlanka została mocno poturbowana przez kryzys, ale teraz gra idzie pod spodziewaną poprawę koniunktury w branży. Ten rok może być jeszcze problematyczny, ale lepiej powinno być w kolejnych dwóch latach. Analitycy DM PKO BP zakładają, że w 2015 roku rynek budowlany wzrośnie o 12 proc., a rok później o 9 proc. >> Zdołowane branże w 2014 roku przejmą pałeczkę lidera hossy.

Osobną kwestią jest obraz techniczny spółek budowlanych. Z pomocą eksperta z SGH wyłoniliśmy pięciu przedstawicieli z obiecującymi perspektywami technicznymi. Jednym typów jest Budimex, który niemal suchą stopą zdołał przejść przez kryzys. Pod koniec zeszłego roku analitycy DM PKO BP zmienili zalecenie dla spółki ze sprzedaj na trzymaj podnosząc cenę docelową z 68 zł do 130 zł za akcję. W listopadzie sprzedaż udziałów w spółce zależnej Budimex Danwood rozbudziła nadzieje na wyższą dywidendę. Do tej pory najwyższa była wypłata w 2012 r., gdy do akcjonariuszy Budimeksu trafiło 280,1 mln zł, czyli po 10,97 zł na papier.

– Akcje spółki balansują w trendzie bocznym – najważniejszym oporem jest szczyt na 140 zł. Jego przebicie otworzyłoby drogę wyżej: 148 i 165 zł (ten drugi poziom wydaje się być bardziej prawdopodobny, jako target price). Wsparciem są: 122,65 i 115,30 zł. Na wskaźnikach i oscylatorach AT przeważają wskazania kupna: MACD powrócił powyżej linii zero (optymistyczne wskazanie). Wskaźniki wolumenowe sygnalizują napływ środków na rynek tego waloru. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij aby powiększyć

>> Wskaźnik C/WK spółki to 7,57 przy średniej dla sektora 1,09. >> Analizę wskaźnikową Budimeksu uwzględniającą wyniki za III kwartał znajdziesz w StockWatch.pl

Kolejną spółką na warsztacie analitycznym jest Awbud. Na środowej sesji kurs akcji tej spółki zasygnalizował chęć powrotu do wzrostów. W tym tygodniu walne Awbudu zdecydowało o emisji w ramach kapitału docelowego do 15 mln akcji. Pozyskane środki mają zapewnić sfinansowanie portfela zamówień oraz realizację ofertowania w ciągu kolejnych trzech lat. W tym roku spółka spodziewa się wzrostu sprzedaży i powrotu do rentowności wyższej niż w 2013 r. Po trzech kwartałach 2013 r. Awbud miał 232,2 mln zł skonsolidowanych przychodów i 9,6 mln zł straty netto.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Awbud, Erbud, Instal Kraków oraz Ulma wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AWBUD, budimex, Erbud, instalkrk, ULMA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Akcjonariusze Erbudu zdecydują 30 czerwca o braku dywidendy i programie buy-back

  Akcjonariusze ERBUDu zdecydują podczas walnego zgromadzenia, zwołanego na 30 czerwca br., o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok, a także o skupie akcji własnych, za maksymalnie 16,5 mln zł, w celu umorzenia i następnie obniżenia kapitału zakładowego.

 • Budimex rekomenduje wypłatę ostrożnej dywidendy

  Epidemia COVID-19 odbija się na dywidendzie Budimeksu. Zarząd rekomenduje, aby połowę zysku za 2019 r. przeznaczyć na wypłatę dla akcjonariuszy, a drugą zatrzymać w spółce w formie kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na wypłatę przyszłej dywidendy lub zaliczki.

 • 9 spółek, które w maju mogą wypłacić dywidendę

  Mimo pandemii i rynkowej zawieruchy część spółek czuje się pewnie i nie rezygnuje z dywidendy. Na ten moment w maju jest szansa na 9 wypłat. StockWatch.pl sprawdził, kto w tych trudnych czasach zamierza podreperować stan portfeli swoich akcjonariuszy.

 • WIG20 wraca powyżej 1.600 pkt., w grze Cyfrowy Polsat i CCC

  Wyniki spółek zaczynają odgrywać pierwszoplanową rolę nie tylko na Wall Street i głównych europejskich parkietach, ale również w Warszawie. Przed sesją raport za pierwszy kwartał opublikował m.in. Santander Bank Polska i BUDIMEX.

 • Erbud nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2019 r.

  ERBUD nie wyklucza, że dywidenda za 2019 r. zostanie wypłacona, poinformował prezes Dariusz Grzeszczak, w nawiązaniu do informacji o zawieszeniu polityki dywidendowej w związku z pandemią koronawirusa.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR