Do 19 października trwają zapisy na akcje 7Levels, producenta gier na Nintendo

Omawiane walory:

7Levels, krakowski producent tytułów indie premium, specjalizujący się w tworzeniu gier na bijącą rekordy popularności konsolę Nintedo Switch, rozpoczyna publiczną ofertę akcji. Zapisy potrwają do 19 października. Cenę maksymalną ustalono na 75 zł. 

Oferta publiczna obejmuje 85 tys. akcji. Krakowski developer zaoferuje do 25 tys. nowych akcji serii C. W ofercie znajdą się również stare akcje sprzedawane przez jednego z dotychczasowych udziałowców.

– Potrzebujemy środków na marketing naszej gry „Castle of Heart”, zwiększenie zespołu produkcyjnego oraz na początkowy etap prac nad kolejnym tytułem, nad którym prace chcemy rozpocząć jeszcze w listopadzie bieżącego roku – zapowiada Krzysztof Król, wiceprezes zarządu spółki 7Levels.

7Levels specjalizuje się w produkcji gier na największy hit ostatnich miesięcy, hybrydową konsolę Nintendo Switch.

– Byliśmy pewni, że specjalizacja w produkcji gier na platformę Nintendo Switch, zanim jeszcze konsola ujrzała światło dzienne, to dobra strategiczna decyzja. Rzeczywistość przerosła nie tylko nasze oczekiwania, ale i rynku, analityków i samego producenta. Coraz częściej słyszy się głosy, że Nintendo Switch ma szansę stać się najlepiej sprzedającą się konsolą wszechczasów – podkreśla Krzysztof Król, wiceprezes zarządu 7Levels.

Od premiery w marcu bieżącego roku Nintendo Switch sprzedało się w liczbie ok. 6 milionów egzemplarzy. Prognozy przewidywały, że w 12 miesięcy od pojawianie się Nintendo Switch na rynku nabywców znajdzie 13 milionów urządzeń. Tymczasem we wrześniu analitycy Credit Suisse podnieśli rekomendację dla akcji producenta konsoli, zwiększając jednocześnie szacunki dotyczące sprzedaży „Switcha” z 70 do 130 milionów do 2022 r. Od czasu premiery konsoli kurs Nintendo wzrósł o ponad 50 proc. Na większości kluczowych rynków w tym Stanach Zjednoczonych i Japonii, do sklepów wciąż ustawiają się kolejki, ponieważ popyt przewyższa moce produkcyjne Nintendo.

Obecnie krakowska spółka kończy pracę nad grą „Castle of Heart”.

– Gra będzie gotowa w listopadzie jednak ze względu na ogromną konkurencję w okresie przedświątecznym, czas potrzebny na dopracowanie kampanii promocyjnej, ale również, jeśli nie przede wszystkim rekomendacji samego Nintendo, zdecydowaliśmy się wydać grę w pierwszym kwartale 2018 r. – tłumaczy wiceprezes Krzysztof Król. Nie bez znaczenia jest również to, że liczba konsol, a co za tym idzie liczba potencjalnych użytkowników, będzie po okresie świątecznym znacznie wyższa. – Oczywiście, dostępna będzie również większa liczba tytułów, ale zarówno wielkość naszej gry jak i jej tematyka sprawia, że nie spodziewamy się znaczącego wzrostu konkurencji w tym okresie – zapowiada wiceprezes.

W pierwszych dwunastu miesiącach po premierze „Castle of Heart” spółka liczy na minimum 100 tys. sprzedanych egzemplarzy w cenie 15-20 EUR/USD. Koszt produkcji „Castle of Heart” to ok. 1 milion złotych plus koszty marketingu. Spółka pozyskała środki na produkcje gry poprzez dwie rundy finansowania, zapraszając do akcjonariatu dwa fundusze.

Strategia 7Levels zakłada wypuszczanie jednej dużej gry (6-10 godz. rozgrywki) co 12-15 miesięcy. Nie wyklucza również portowania tytułu na inne konsole Nintendo.

Oferującym akcje jest Polski Dom Maklerski SA, który specjalizuje się w bezprospektowych ofertach publicznych akcji oraz obligacji.

– Analitycy rynku gier prognozują, że liczba sprzedanych konsol Nintendo Switch przekroczy z końcem roku wolumen 10 milionów sztuk. Oznacza to, że w momencie premiery „Castle of Heart” baza konsol tego typu będzie liczyć około 11-12 mln urządzeń. Do wypełnienia konserwatywnych naszym zdaniem prognoz zarządu odnośnie wolumenu sprzedaży „CoH”, wystarczy zatem penetracja rynku Nintendo Switch na poziomie niecałego 1 proc.. Liczba gier dostępnych na tę konsolę w 1Q18 jest szacowana na około 300, w tym mniej niż połowa to gry ściśle dedykowane konsoli Switch (a takie, jak pokazuje historia, są ściśle preferowane przez użytkowników Nintendo). Konkurencja dla „CoH” będzie więc stosunkowo niewielka, co zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu tytułu. Biorąc pod uwagę koszty produkcji, gra powinna się zwrócić przy sprzedaży na poziomie ok. 50 tysięcy sztuk – mówi Krzysztof Kuper, dyrektor Departamentu Doradztwa Korporacyjnego, Polski Dom Maklerski.

Szczegóły pierwszej publicznej oferty akcji spółki 7Levels SA

Publikacja ceny maksymalnej: 10 października
Publikacja memorandum informacyjnego: 10 października
Budowa księgi popytu: 10-20 października
Ustalenie ceny emisyjnej: 20 października
Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych: 10-19 października
Zapisy w transzy dużych inwestorów: 23-24 października
Przydział akcji: do 31 października

Źródło: Informacja prasowa

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 7levels, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR