Akcje CD Projektu najdroższe w historii, w tle mocne wzrosty Bloobera i Trakcji

Omawiane walory: , , , , , ,

Kurs akcji CD Projektu ustanawia nowe historyczne szczyty po ogłoszeniu daty premiery gry Cyberpunk 2077. I to prawdopodobnie jeszcze nie koniec ruchu na północ. Mocne wzrosty notuje dziś też Bloober Team.

Źródło: ATTrader.pl

W poniedziałek na ustach prawie wszystkich inwestorów giełdowych są słowa „Cyberpunk” i „16 kwietnia”. To ogłoszona przez CD Projekt data premiery gry Cyberpunk2077. Nic dziwnego. Prezentacja nowego trailera gry na targach E3 w Los Angeles, w której wziął udział Keanu Reeves, zrobiła tak piorunujące wrażenie, że grę kupić chcą nawet ci, którzy wcześniej tego nie zamierzali. Nie dziwi więc, że notowania CD Projektu wystrzeliły i w południe za jedną akcję trzeba było zapłacić 228,50 zł, czyli o 4,1 proc. więcej niż w piątek. Nowe historyczne maksimum zostało natomiast wyznaczone rano na poziomie 233 zł. I raczej długo ono się nie utrzyma. Tak przynajmniej można sądzić analizując układ sił na wykresie dziennym CD Projektu, gdzie dziś doszło do wybicia górą z dwumiesięcznego trendu bocznego w umownym przedziale 200-220 zł. Tym samym wzrost w okolice 240 zł wydaje się czymś oczywistym.

Z CD Projektem dziś równać może się tylko spółka Bloober Team, która na 30 sierpnia zapowiedziała premierę gry „Blair Witch”, co dla wielu inwestorów okazało się sporą niespodzianką. Jej notowania wystrzeliły o 24,2 proc. do 50,80 zł, atakując już dziś poziom 55 zł. Poziom o tyle ciekawy, że są to okolice marcowo-majowych oporów. Dlatego strona popytowa może mieć problemy z kontynuacją wzrostów w kolejnych dniach.

W samo południe indeks WIG20, który rozpoczął dzień od wzrostu do 2.290,40 pkt., spadał o 0,24 proc. do 2.275,14 pkt. W indeksie tym, poza świetnie radzącym sobie CD Projektem, zwracał uwagę jeszcze odbijający Alior Bank (50,80 zł; +2,0 proc.). Najbardziej ciążyły mu natomiast, korygujące 1,5-tygodniową zwyżkę, akcje PKO BP (14,15 zł; -2,1 proc.).

Poranne zwyżki oddawały też pozostałe indeksy. WIG miał wartość 58.774,95 pkt. (-0,13 pkt.), mWIG40 4.008,54 pkt. (+0,11 proc.), a sWIG80 11.576,14 pkt. (-0,01 proc.). Na szerokim rynku mocno wyróżniają się akcje Trakcji, które drożeją o 11,5 proc. do 1,84 zł. Niestety brak jest wiadomości mogących stać za tym wzrostem. Dlatego trzeba je traktować tylko i wyłącznie jako korektę wcześniejszych silnych spadków, po zakończeniu której kurs wróci do głównego trendu.

Euforia wokół CD Projektu to jeden z kilku kluczowych dla warszawskiej giełdy punktów aktualnego tygodnia. Wśród krajowych czynników można jeszcze wspomnieć o walnych zgromadzeniach Agory i PKN Orlen, podczas których zapadnie decyzja ws. podziału zysków. Jednak to bardziej ciekawostka niż faktyczne wydarzenie. Mocne impulsy napłyną natomiast z zagranicy. Będą to przede wszystkim publikowane we wtorek i środę inflacyjne dane z USA oraz piątkowe  dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, które będą analizowane w kontekście przyszłych decyzji Rezerwy Federalnej ws. stóp procentowych. Będzie to analogiczna paczka danych z Chin, które zostaną opublikowane w środę i piątek, a które będą analizowane pod kątem skali ewentualnego spowolnienia chińskiej gospodarki i oddziaływania tego faktu na gospodarkę światową. Niezmiennie potencjalnym impulsem będą wszelkie doniesienia nt. sporu handlowego pomiędzy USA a Chinami, w tym spekulacje odnośnie tego jaki finał może mieć rozmowa prezydentów obu tych państw podczas zbliżającego się szczytu G20 w Osace. I wreszcie, potencjalnym impulsem, chociaż bardziej dla rynku walutowego niż akcji, może mieć zaplanowane na środę wystąpienie publiczne szefa ECB Mario Draghiego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Agora, Alior, BLOOBER, CDPROJEKT, PKNOrlen, pkobp, trakcja)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR