StockWatch.pl

Akcje CD Projektu najdroższe w historii, w tle mocne wzrosty Bloobera i Trakcji

Omawiane walory: , , , , , ,

Kurs akcji CD Projektu ustanawia nowe historyczne szczyty po ogłoszeniu daty premiery gry Cyberpunk 2077. I to prawdopodobnie jeszcze nie koniec ruchu na północ. Mocne wzrosty notuje dziś też Bloober Team.

Źródło: ATTrader.pl

W poniedziałek na ustach prawie wszystkich inwestorów giełdowych są słowa „Cyberpunk” i „16 kwietnia”. To ogłoszona przez CD Projekt data premiery gry Cyberpunk2077. Nic dziwnego. Prezentacja nowego trailera gry na targach E3 w Los Angeles, w której wziął udział Keanu Reeves, zrobiła tak piorunujące wrażenie, że grę kupić chcą nawet ci, którzy wcześniej tego nie zamierzali. Nie dziwi więc, że notowania CD Projektu wystrzeliły i w południe za jedną akcję trzeba było zapłacić 228,50 zł, czyli o 4,1 proc. więcej niż w piątek. Nowe historyczne maksimum zostało natomiast wyznaczone rano na poziomie 233 zł. I raczej długo ono się nie utrzyma. Tak przynajmniej można sądzić analizując układ sił na wykresie dziennym CD Projektu, gdzie dziś doszło do wybicia górą z dwumiesięcznego trendu bocznego w umownym przedziale 200-220 zł. Tym samym wzrost w okolice 240 zł wydaje się czymś oczywistym.

Z CD Projektem dziś równać może się tylko spółka Bloober Team, która na 30 sierpnia zapowiedziała premierę gry „Blair Witch”, co dla wielu inwestorów okazało się sporą niespodzianką. Jej notowania wystrzeliły o 24,2 proc. do 50,80 zł, atakując już dziś poziom 55 zł. Poziom o tyle ciekawy, że są to okolice marcowo-majowych oporów. Dlatego strona popytowa może mieć problemy z kontynuacją wzrostów w kolejnych dniach.

W samo południe indeks WIG20, który rozpoczął dzień od wzrostu do 2.290,40 pkt., spadał o 0,24 proc. do 2.275,14 pkt. W indeksie tym, poza świetnie radzącym sobie CD Projektem, zwracał uwagę jeszcze odbijający Alior Bank (50,80 zł; +2,0 proc.). Najbardziej ciążyły mu natomiast, korygujące 1,5-tygodniową zwyżkę, akcje PKO BP (14,15 zł; -2,1 proc.).

Poranne zwyżki oddawały też pozostałe indeksy. WIG miał wartość 58.774,95 pkt. (-0,13 pkt.), mWIG40 4.008,54 pkt. (+0,11 proc.), a sWIG80 11.576,14 pkt. (-0,01 proc.). Na szerokim rynku mocno wyróżniają się akcje Trakcji, które drożeją o 11,5 proc. do 1,84 zł. Niestety brak jest wiadomości mogących stać za tym wzrostem. Dlatego trzeba je traktować tylko i wyłącznie jako korektę wcześniejszych silnych spadków, po zakończeniu której kurs wróci do głównego trendu.

Euforia wokół CD Projektu to jeden z kilku kluczowych dla warszawskiej giełdy punktów aktualnego tygodnia. Wśród krajowych czynników można jeszcze wspomnieć o walnych zgromadzeniach Agory i PKN Orlen, podczas których zapadnie decyzja ws. podziału zysków. Jednak to bardziej ciekawostka niż faktyczne wydarzenie. Mocne impulsy napłyną natomiast z zagranicy. Będą to przede wszystkim publikowane we wtorek i środę inflacyjne dane z USA oraz piątkowe  dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, które będą analizowane w kontekście przyszłych decyzji Rezerwy Federalnej ws. stóp procentowych. Będzie to analogiczna paczka danych z Chin, które zostaną opublikowane w środę i piątek, a które będą analizowane pod kątem skali ewentualnego spowolnienia chińskiej gospodarki i oddziaływania tego faktu na gospodarkę światową. Niezmiennie potencjalnym impulsem będą wszelkie doniesienia nt. sporu handlowego pomiędzy USA a Chinami, w tym spekulacje odnośnie tego jaki finał może mieć rozmowa prezydentów obu tych państw podczas zbliżającego się szczytu G20 w Osace. I wreszcie, potencjalnym impulsem, chociaż bardziej dla rynku walutowego niż akcji, może mieć zaplanowane na środę wystąpienie publiczne szefa ECB Mario Draghiego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, Alior, BLOOBER, CDPROJEKT, PKNOrlen, pkobp, trakcja, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Noble Securities podwyższył cenę docelową akcji CD Projektu

  Kamil Jędrej, analityk Noble Securities w raporcie z 15 października obniżył rekomendację dla CD Projektu z kupuj do trzymaj, jednocześnie podwyższając cenę docelową o 20 proc. do 232,30 zł za akcję.

 • Sąd czasowo wstrzymał rozpoznanie wniosku PKO BP o ogłoszenie upadłości Ursusa

  Sąd Rejonowy w Lublinie wstrzymał rozpoznanie złożonego przez PKO Bank Polski uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości Ursusa do czasu prawomocnego zakończenia przyspieszonego postępowania układowego spółki.

 • Bloober Team wyda Blair Witch w wersji pudełkowej w 2019 r.

  BLOOBER Team NA - amerykańska spółka zależna BLOOBER Team - podpisał umowę licencyjno-dystrybucyjną ze spółką Koch Media GmbH na wydanie Blair Witch w wersji pudełkowej. Gra będzie dostępna w sklepach na terenie Ameryki Północnej i Środkowej, Australii, Nowej Zelandii oraz państw EMEA z wyłączeniem Rosji. Tytuł trafi na komputery osobiste oraz konsole jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Koch Media przeprowadzi również kampanię marketingową związaną z dystrybucją gry Blair Witch.

 • Lekkie wzrosty na GPW, KGHM spada w ślad za cenami miedzi

  Mocny początek sezonu wyników na Wall Street wspiera nastroje na światowych giełdach, lekko pomagając również warszawskiej giełdzie. Jednak, żeby indeksy mocniej ruszyły do góry, konieczne będą nowe impulsy. Pytanie, czy takowe się dziś pojawią?

 • GPW pod presją spadków w Niemczech i Turcji, czerwono na JSW i PKO BP

  Nie wyniki wyborów parlamentarnych a sytuacja na zagranicznych giełdach zdecydowała o kierunku głównych indeksów w Warszawie. WIG20 podzielił dziś los DAX-a i CAC40, zamykając sesję stratą na poziomie 0,5 proc. Największe spadki zanotowała giełda turecka, której główny indeks spadł o prawie 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR