Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Akcje CD Projektu najdroższe w historii, w tle mocne wzrosty Bloobera i Trakcji

Opublikowano: 2019-06-10 13:01:28

Omawiane walory: , , , , , ,

Kurs akcji CD Projektu ustanawia nowe historyczne szczyty po ogłoszeniu daty premiery gry Cyberpunk 2077. I to prawdopodobnie jeszcze nie koniec ruchu na północ. Mocne wzrosty notuje dziś też Bloober Team.

Źródło: ATTrader.pl

W poniedziałek na ustach prawie wszystkich inwestorów giełdowych są słowa „Cyberpunk” i „16 kwietnia”. To ogłoszona przez CD Projekt data premiery gry Cyberpunk2077. Nic dziwnego. Prezentacja nowego trailera gry na targach E3 w Los Angeles, w której wziął udział Keanu Reeves, zrobiła tak piorunujące wrażenie, że grę kupić chcą nawet ci, którzy wcześniej tego nie zamierzali. Nie dziwi więc, że notowania CD Projektu wystrzeliły i w południe za jedną akcję trzeba było zapłacić 228,50 zł, czyli o 4,1 proc. więcej niż w piątek. Nowe historyczne maksimum zostało natomiast wyznaczone rano na poziomie 233 zł. I raczej długo ono się nie utrzyma. Tak przynajmniej można sądzić analizując układ sił na wykresie dziennym CD Projektu, gdzie dziś doszło do wybicia górą z dwumiesięcznego trendu bocznego w umownym przedziale 200-220 zł. Tym samym wzrost w okolice 240 zł wydaje się czymś oczywistym.

Z CD Projektem dziś równać może się tylko spółka Bloober Team, która na 30 sierpnia zapowiedziała premierę gry „Blair Witch”, co dla wielu inwestorów okazało się sporą niespodzianką. Jej notowania wystrzeliły o 24,2 proc. do 50,80 zł, atakując już dziś poziom 55 zł. Poziom o tyle ciekawy, że są to okolice marcowo-majowych oporów. Dlatego strona popytowa może mieć problemy z kontynuacją wzrostów w kolejnych dniach.

W samo południe indeks WIG20, który rozpoczął dzień od wzrostu do 2.290,40 pkt., spadał o 0,24 proc. do 2.275,14 pkt. W indeksie tym, poza świetnie radzącym sobie CD Projektem, zwracał uwagę jeszcze odbijający Alior Bank (50,80 zł; +2,0 proc.). Najbardziej ciążyły mu natomiast, korygujące 1,5-tygodniową zwyżkę, akcje PKO BP (14,15 zł; -2,1 proc.).

Poranne zwyżki oddawały też pozostałe indeksy. WIG miał wartość 58.774,95 pkt. (-0,13 pkt.), mWIG40 4.008,54 pkt. (+0,11 proc.), a sWIG80 11.576,14 pkt. (-0,01 proc.). Na szerokim rynku mocno wyróżniają się akcje Trakcji, które drożeją o 11,5 proc. do 1,84 zł. Niestety brak jest wiadomości mogących stać za tym wzrostem. Dlatego trzeba je traktować tylko i wyłącznie jako korektę wcześniejszych silnych spadków, po zakończeniu której kurs wróci do głównego trendu.

Euforia wokół CD Projektu to jeden z kilku kluczowych dla warszawskiej giełdy punktów aktualnego tygodnia. Wśród krajowych czynników można jeszcze wspomnieć o walnych zgromadzeniach Agory i PKN Orlen, podczas których zapadnie decyzja ws. podziału zysków. Jednak to bardziej ciekawostka niż faktyczne wydarzenie. Mocne impulsy napłyną natomiast z zagranicy. Będą to przede wszystkim publikowane we wtorek i środę inflacyjne dane z USA oraz piątkowe  dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, które będą analizowane w kontekście przyszłych decyzji Rezerwy Federalnej ws. stóp procentowych. Będzie to analogiczna paczka danych z Chin, które zostaną opublikowane w środę i piątek, a które będą analizowane pod kątem skali ewentualnego spowolnienia chińskiej gospodarki i oddziaływania tego faktu na gospodarkę światową. Niezmiennie potencjalnym impulsem będą wszelkie doniesienia nt. sporu handlowego pomiędzy USA a Chinami, w tym spekulacje odnośnie tego jaki finał może mieć rozmowa prezydentów obu tych państw podczas zbliżającego się szczytu G20 w Osace. I wreszcie, potencjalnym impulsem, chociaż bardziej dla rynku walutowego niż akcji, może mieć zaplanowane na środę wystąpienie publiczne szefa ECB Mario Draghiego.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Agora, Alior, BLOOBER, CDPROJEKT, PKNOrlen, pkobp, trakcja)

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • Bloober Team chwali się wzrostem zainteresowania po targach E3

  Zdaniem prezesa BLOOBER Team Piotra Babieno, po prezentacji gry Blair Witch na targach E3 zainteresowanie tytułem jest nawet kilkunastokrotnie większe niż to, które deweloper uzyskał przy premierze Layers of Fear 2. Ponadto zapowiedź Blair Witch pobudziła zainteresowanie partnerów biznesowych dla projektu Medium. Prezes odniósł się również do prowadzonego w spółce przeglądu opcji strategicznych.

 • Cyberpunk 2077 podbił serca dziennikarzy na E3

  CD Projekt pod względem marketingowym zmiótł konkurencję na targach E3. Keanu Reeves, wcielający się w jedną z postaci, nowy trailer fabularny oraz zamknięty pokaz gry dla dziennikarzy przyczyniły się do sukcesu spółki w Los Angeles. Postanowiliśmy przyjrzeć się jakie wrażenia wynieśli dziennikarze z pokazu Cyberpunka 2077.

 • Agora objęła kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter

  AGORA objęła, w drugiej rundzie finansowania, kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter i posiada obecnie prawie 24 proc. akcji spółki.

 • Poziom 2.300 pkt. staje się problemem, Orlen i PKO BP na czerwono

  Przecena spółek paliwowych, PKO BP i Cyfrowego Polsatu ściąga w dół warszawską giełdę. Swoje pięć gorszy dokładają rynki zagraniczne, gdzie też dominuje kolor czerwony. Gwiazdą dnia jest Primetech, który mocno rośnie w następstwie wezwania przez Famur.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku