Analiza techniczna 4 spółek po wstępnych wynikach za III kwartał

Omawiane walory: , , ,

Zaczęła się gra pod wyniki finansowe na akcjach ciekawych spółek. StockWatch.pl wraz z ekspertem z SGH znalazł cztery walory, których sytuacja techniczna znacznie się poprawiła po uchyleniu rąbka tajemnicy co do wyników.

Sezon raportów finansowych za III kwartał 2016 r. ruszy 17 października, ale forpocztą są miesięczne raporty sprzedażowe oraz wstępne szacunki wyników. W tym tygodniu prawdziwą furorę zrobił raport za wrzesień spółki LPP. Przełomem okazało się przerwanie fatalnej passy w kwestii osiąganych marż. W zeszłym miesiącu szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wynosiła 59 proc. i była o około 1 p.p. wyższa niż rok wcześniej. Modowa grupa wypracowała w tym kresie około 457 mln zł przychodów, co dało 20-proc. wzrost r/r. Na koniec września powierzchnia handlowa sklepów wynosi około 888 tys. m.kw., czyli 12 proc. więcej r/r. Analitycy DM BPS szacują, że w całym III kwartale przy sprzedaży na poziomie 1,49 mld zł i zysku handlowym w wysokości 696 mln zł grupa wypracowała 42 mln zł zysku operacyjnego i 30 mln zł zysku netto. Zaznaczono, iż szacunki nie zawierają ewentualnych odpisów związanych z marką Tallinder. Samo LPP spodziewa się poprawy marży brutto w nadchodzących miesiącach.

– Na akcjach LPP doszło do klasycznego odbicia. Optymistycznie wygląda pokonanie oporu na 5.010 zł. Jednak gdyby doszło do powrotu poniżej tego poziomu, a następnie zejścia poniżej 4.780 zł, to oznaczałoby powrót do trendu spadkowego. Niemniej na ostatnich sesjach widoczny był duży wolumen obrotu, a wskaźniki zakręciły na kupuj. To może sugerować, że kurs akcji ma jeszcze duży potencjał wzrostowy. Najbliższe opory są na 5.335 zł, 5.588 zł i 6.178 zł. Linia trendu spadkowego liczona od listopada 2014 roku znajduje się na poziomie 6.900 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Dobre wyniki przestawiły na wzrostowe tory także notowania Komputronika. Według wstępnych szacunków dystrybutora elektroniki użytkowej, w minionym kwartale sprzedaż porównywalna i zysk handlowy rosły w dwucyfrowym tempie – odpowiednio o 12 proc. i 20 proc. W raporcie zwrócono uwagę, że spółka notuje duże wzrosty sprzedaży w kategoriach AGD oraz RTV i produktów sprzedawanych w ramach submarki Komputronik Home. Do tego zarząd pozytywnie ocenia perspektywy najbliższych kwartałów. Wcześniejszy kwartał nie należał do udanych. W okresie kwiecień-czerwiec przychody spółki spadły o 17,8 proc., zysk brutto na sprzedaży obniżył się o niespełna 2 proc. do 40,6 mln zł, a zysk netto skurczył się z 3,4 mln zł do niespełna 2 mln zł.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Komputronik, Robyg oraz Monnari wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT komputron, lpp, MONNARI, robyg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR