Asbis wprowadza do sprzedaży urządzenie chroniące przed koronawirusami

Omawiane walory:

Asbis Enterprises zaprojektował, wyprodukował i wprowadził do oferty dyfuzor jonowy "Perenio Ionic Shield". Urządzenie chroniące przez koronawirusami zostało zarejestrowane jako aktywne, nieinwazyjne urządzenie medyczne klasy I do użytku na rynku Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

asbis,dyfuzor,jonowy,Perenio,Ionic,Shield

(Fot. spółka)

– Perenio Ionic Shield jest to kompaktowe urządzenie mobilne emitujące zestaw jonów o określonym składzie, chroniąc ludzi przed znanymi koronawirusami, w tym SARS-CoV-2. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu uzyskujemy ochronę przed koronawirusami m.in. w domu, biurze, taksówce, a nawet w miejscach publicznych. Emitowany zestaw jonów ma wystarczającą energię kinetyczną, aby zniszczyć dodatnio naładowaną otoczkę koronawirusów i ich ujemnie naładowane RNA – czytamy w komunikacie. 

Urządzenie trafi do sprzedaży na rynek Unii Europejskiej jeszcze w tym miesiącu. 

– Zaprojektowanie, opracowanie, przetestowanie, certyfikacja i przygotowanie Perenio Ionic Shield do produkcji zajęło nam 15 miesięcy. Nad tym innowacyjnym produktem pracował międzynarodowy, interdyscyplinarny zespół naukowców z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w badaniu wpływu jonów na organizm człowieka, bakterii i wirusów, które odegrały kluczową rolę w tym procesie. Eksperci z wielu krajów w dziedzinie fizyki teoretycznej, chemii, biomedycyny i inżynierii pracowali obok siebie, aby stworzyć produkt, który może mieć duży wpływ na ochronę naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc. Serhei Kostevitch.

>> Dynamika nie zwalnia – omówienie sprawozdania finansowego Asbisu po I kw. 2021 r.

Dodał, że spółka rozpoczęła pracę koncentrując się na najbardziej obecnie istotnym patogenie, czyli koronawirusach, w tym Sars-CoV-2.

– Sama technologia pozwala nam jednak na dostosowanie jej do ochrony naszego zdrowia przed innymi patogenami. W planach mamy opracowanie ochrony przeciwko grypie, astmie, czy też różnym typom alergenów. Oznacza to, że kupując jedno urządzenie teraz, w przyszłości dzięki wymianie kapsułki możemy uzyskać znacznie szerszą ochronę. Będziemy nad tym z pewnością pracować – dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2,37 mld USD w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o asbis)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR