Best nabył 100 tys. sztuk obligacji własnych za ok. 10 mln zł w celu umorzenia

Omawiane walory:

Best zawarł transakcję nabycia 100 tys. sztuk obligacji serii L1 o wartości nominalnej 100 zł każda obligacja, wyemitowanych przez Best na podstawie uchwały z 10 sierpnia 2015 r. Best nabył obligacje w celu ich umorzenia.

best, obligacje, umorzenie

Best nabył 100 tys. sztuk obligacji własnych za ok. 10 mln zł w celu umorzenia

– Łączna wartość nabycia obligacji serii L1 wyniosła 10.011.000 zł, zaś średnia cena jednostkowa nabycia obligacji serii L1 wyniosła 100,11 zł (wartość nominalna wraz z należnymi odsetkami) – czytamy w komunikacie.

Powyższe nabycie obligacji nastąpiło w drodze transakcji pakietowej na rynku regulowanym podstawowym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach platformy Catalyst.

23 kwietnia br. Best informował, że planuje skupić obligacje własne o wartości nominalnej 100 zł za sztukę. Łączna wartość przeprowadzonych transakcji skupu obligacji nie przekroczy 5 mln zł. Skup obligacji nastąpi w celu ich umorzenia. W czerwcu Best zwiększył pięciokrotnie wartość skupu obligacji. Nowy limit ustalono na poziomie 25 mln zł.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT best, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Best utworzył odpis aktualizujący wartość inwestycji w Kredyt Inkaso

  BEST, w następstwie analizy danych finansowych i informacji dotyczących grupy kapitałowej Kredyt Inkaso za IV kw. r. obr. 2019/2020 i I kw. r. obr. 2020/2021, utworzył odpis aktualizujący wartość inwestycji w jednostkę stowarzyszoną.

 • Best wykupił przed terminem obligacje o łącznej wartości 20 mln zł

  BEST zakończył przedterminowy wykupu na żądanie wszystkich obligacji serii Q1 o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł.

 • Best przygotowuje się do nowych emisji obligacji

  BEST przygotowuje się do nowych emisji obligacji i oczekuje tendencji spadkowej w zakresie wycen pakietów wierzytelności, oferowanych na rynku, poinformowali przedstawiciele zarządu.

 • Best miał 14,5 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.

  BEST odnotował 14,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 20,12 mln zł zysku rok wcześniej.

 • Grupa Best z wysokimi spłatami w II kwartale 2020 r.

  Spłaty wierzytelności należne GK BEST w II kwartale 2020 r. sięgnęły poziomu 86,6 mln zł – to o 33 proc. więcej niż rok wcześniej. W całym półroczu poziom spłat należnych BEST przekroczył 164 mln zł. W oczekiwaniu na uspokojenie sytuacji rynkowej w związku z epidemią COVID-19 Grupa zainwestowała w tym okresie zaledwie 1,5 mln zł w nowe portfele wierzytelności o nominalnej wartości 8,4 mln zł, przy czym w samym drugim kwartale nie dokonywano żadnych nowych inwestycji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR